Zöld-fehér ünnep arannyal a nyakban

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 31. 19:42
Már bajnokként állt ki és nyert 27-25-re a Győri Audi ETO KC együttese a Debrecen ellen a női kézilabda NB I rájátszásának hatodik - utolsó - fordulójában. A harmadik helyet már korábban bebiztosító hajdúságiak ugyan nagyon igyekeztek a megfiatalított zöld-fehérek ellen, ám nem tudták győzelemmel befejezni a szezont.

Fotó: Kovács Anikó

A MÉRKŐZÉSRŐL ÉS AZ ÜNNEPLÉSRŐL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁT ITT TEKINTHETIK MEG

Bajnokként meccset játszani... Bárkinek leányálom lenne. A Győri ETO kézilabdás lányai ebben az örömben részesülhettek a Debrecen ellen a bajnokság utolsó fordulójában. Ráadásul saját közönsége előtt parádézhatott és vehette át az aranyérmet a zöld-fehér csapat.

A találkozó előtt a szurkolók és a vezetőség elköszönt a csapattól távozó klasszisoktól. Így Herr Anita, Gabriela Rotis-Nagy, Horváth Bernadett, Karnik Szabina és Herr Orsolya is virággal a kezében integethetett az őket éltető közönségnek.

Aki izgalmakat várt, annak csalódnia kellett. Tét nélküli összecsapáson találkozott egymással a már bajnok Győr és a harmadik helyet az utolsó előtti körben megszerző Debrecen.

Az első félidő győri fölénye után a másodikban már magukra találtak a hajdúsági lányok és egyre inkább sikerült közelebb kerülniük a a hazaiakhoz. A vége előtt három perccel már csak három gól volt a különbség (26-23), míg a végére Luciana Uhrahova góljával 27-25-re jöttek fel, amely a végeredmény is lett egyben.

A fiatalokkal teletűzdelt - és a sérült Görbicz Anitát ezúttal is nélkülöző - Rába-partiak kiegyensúlyozott teljesítményére jellemző, hogy a mérkőzés során a három kapust leszámítva mindössze Horváth Bernadett nem tudott betalálni az ellenfél hálójába.

Konkoly Csaba játékosaival és stábjával együtt így elégedett és a győzelem ízével vehette át a bajnoki címért járó aranyérmeket.