Fájdalmas vereség Norvégia ellen

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 9. 13:32
Másodszor is vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a kínai világbajnokság csoportkörében, hat góllal maradt alul Norvégia legjobbjai ellen szerdán délután. Negyvenöt percen át várakozáson felül teljesített a Mátéfi-csapat, s tartotta a lépést a skandinávokkal, de a végére szétesett a támadójátékunk, s bedarált minket az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő. Japán ellen győznünk kell a középdöntőbe jutáshoz.

NŐI KÉZI-VB, C CSOPORT, 4. FORDULÓ, SZUCSOU:
MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 19-25 (11-11)
Játékvezetők: Licis, Stolarovs (lettek).

MAGYARORSZÁG: Herr O., Triffa (kapusok), Bódi 1, Bulath 3, Juhász 2, Kovacsics 2, Orbán A., Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 2 (1), Tomori 2, Tóth K. 2, Tóth T., Vérten 3, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde-Haraldsen (kapusok), Alstad 2 (2), Breivang 1, Edin 2, Frafjord 2, Herrem 2, Johansen 1, Larsen, Löke 5, Lunde-Borgersen 1, Nöstvold 1, Riegelhuth 6 (3), Stange, Urne. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirrson.

Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/5.
Nem kergettünk hamis illúziókat a kilenc olimpiai bajnokot felvonultató Norvégia elleni meccs előtt, végül ki is kaptak a magyarok hat góllal, de ebben a mérkőzésben sokkal több volt a számos kulcsembere nélkül a vb-re utazó magyar csapat számára.
Riegelhuth, a tavalyi év legjobb női kézilabdázója egy kicsit ránk ijesztett az elején, de a bátor, harcos játéknak meg lett a foganatja, s ahogy beindultank gólfelelőseink (Vérten, Tomori, Bulath) könnyedén kiegyenlítettünk a pontatlanul játszó északiak ellen, sőt a vezetést is átvettük. A szünet előtt már úgy tűnt, a norvégok fordulhatnak előnnyel Löke góljával, ekkor lépett meg Juhász Herr átadásával, s a kapust is kicselezve, a bal szélről, az utolsó másodpercben egalizált. Juhász kezdte a gólgyártást a szünet után is, s Zácsik két bombagólja után felcsillant a remény, megverhetjük a norvégokat. Ők azonban csak ekkor pörögtek fel, miközben a mieink keresték a kaput, teljesen szétesett a támadójátékunk, és nem volt olyan magyar klasszis a pályán, aki a hátán vitte volna a csapatot. Közel negyedórán át nem lőttünk gólt, így Herr Orsolya hiába halmozott bravúrt bravúrra, a vége sima vereség. Japán ellen győzni kell a továbbjutásért. Fájdalmas fiaskó, de nincs ok az elkeseredésre, a meccs három-negyedében mutatott játékkal még messzire juthatunk, az elvárás talán a legjobb nyolc közé kerülés lehet.
HERR ORSI: MINDENT MEGTETTÜNK A SIKERÉRT, DE NEM VOLT ELÉG
„Mátéfi Eszter azzal küldte fel a pályára a csapatot, hogy van esélyünk a győzelemre, és amiért mindent meg is tettünk, nem sikerült. Sajnos nem bírtuk a meccs végét. Nem tudtuk góllal befejezni az akcióikat, és úgy tűnt, nagyon elfáradtunk, nem maradt elég erőnk a védekezésre. Sajnos ennyire jók a norvégok" – nyilatkozta Herr Orsolya a meccs után a Digi Sport televíziónak.
MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 19-25 (11-11)
Vége a mérkőzésnek!
Érdekes norvég időkérés, másodpercek vannak hátra.
60.: 19-25 Kovacsics kozmetikázott.
59.: 18-25 Riegelhuth ismét hétméteresből
58.: Még két perc, sajnos ez már veszett fejsze nyele.
57.: 18-24 Edin.
56.: 18-23 Riegelhuth hetesből.
55.: Három perce nincs gól, az előbb Tomori lőtt centikkel a jobb kapufa mellé.
Magyar időkérés.
52.: 18-22 Breivang lövése csorgott be a kapuba Herr Orsiról.
51.: 18-21 Frafjord kapufás gólja, először mennek hárommal a norvégok.
50.: 18-20 Löke.
48.: Herr Orsi védte Riegelhuth lövését és Herrem ziccerét is.
46.: 18-19 Bulath a jobb alsóba.
45.: 17-19 Újabb leindítás, Herrem.
44.: 17-18 Lerohantak minket, ismét Löke lőtt.
44.: 17-17 Löke beállóból.
43.: 17-16, Riegelhuth.
42.: Triffa fogott hetest.
41.: 17-15 Zácsik keze sült el megint.
40.: 16-15 Tóth Katalin második gólja.
39.: 15-15 Alstad hetesből pattintotta be.
38.: 15-14 Löke.
37.: 15-13 Zácsik lövése után Szucsánszki figurája.
36.: 14-13 Zácsik átlövése emberhátrányból.
35.: Hétméteres, kétperces kiállítás Tóth Tímeának, hárítja Herr!
34.: 13-13 Herrem.
33.: 13-12 Tóth Katalin.
33.: 12-12 Riegelhuth a jobb oldalról.
32.: 12-11 Juhász szökött meg, övé az első gól.
31.: A norvégok kezdték a második játékrészt.
Vége az első félidőnek, tartják a lépést a magyar lányok a világ legjobb csapatának tartott Norvégiával.
30.: 11-11 Juhász zseniális gólja Herr átadásából, az utolsó másodpercben egyenlítettünk!
29.: 10-11 Löke beállóból.
Hergeirsson kért időt.
27.: 10-10 Vérten Orsi a kontra végén, bevágta.
25.: 9-10 Bulath bombája.
24.: 8-10 Lunde-Borgersen.
23.: 8-9 Nöstvold megint megrázta magát.
23.: 8-8 Nöstvold jobbról.
22.: 8-7 Kovacsics.
21: 7-7, Stange.
20.: 7-6 Vérten ejtette át Lundét.
19.: 6-6 Löke gólja.
17.: Herr védett újabb ziccert.
16.: 6-5 Tomori átlövésgólja a bal felsőbe.
15.: 5-5 Bulath csavarta fel a léc alá.
14.: Larsen fölé, majd Tomori és Szucsánszki sem tudott kifogni Lundén.
12.: 4-5 Vérten villant.
11.: 3-5 Alstad lőtte be a belül védekezésért megítélt hetest.
10.: Pontatlanok a norvégok is, az első tíz percben álljuk a sarat.
9.: 3-4 Tomori a jobb alsóba.
8.: 2-4 Johansen bal szélről.
7.: 2-3 Szucsánszki hetese, bent van.
6.: Norvég ziccer, ismét Herr bravúrja.
5.: Riegelhuth hetesét védte lábbal Herr Orsolya.
4.: 1-3 Riegelhuth ismét, ezúttal akcióból.
3.: 1-2 Leindítottak minket, Breivang.
2.: 1-1 Riegelhuth hetesgólja, a 2008-as év játékosa lőtt a kapu bal oldalába.
1.: Szucsánszki adta el a labdát.
1.: 1-0 Bódi szerezte az első gólunkat.
1.: Mi kezdtünk.
A magyarok kezdőhetese: Herr O. - Bódi, Bulath, Szabó V., Szucsánszki, Tóth T., Vérten.  Lett játékvezetők a meccsen.
12:10. A himnuszok következnek.
12:05. Most mutatják be a csapatokat, először a magyarok jönnek.
12:00. A mieinknél Pastrovics Melinda és Szekeres Klára maradt ki a meccsre nevezettek listájáról, az ellenfélnél Renate Urne és Terase Pedersen. Kilenc olimpiai bajnok a norvég keretben, de a torna előtt lemondta a vb-szereplést a csapat talán legkreatívabb játékosa, a 2007-es év legjobbja, Gro Hammerseng, akinek a neve fogalom ebben a sportágban. Egy másik kulcsember, Katja Nyberg is hiányzik. Elmúlt hat meccsünket elveszítettük a norvégokkal szemben, de az örökmérleg bíztató a magyarokra nézve:  44 győzelem, 3 döntetlen, valamint 21 vereség.
$$jatekos$$

A NŐI VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE
Kapusok: Herr Orsolya (Váci NKSE), Pastrovics Melinda (Alcoa Fehérvár KC), Triffa Ágnes (DVSC-KORVEX);
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Mondi Békéscsabai ENK SE), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC);
Jobbátlövők: Bulath  (DVSC-KORVEX), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC),
Irányítók: Bogdanovics Annamária (DVSC-KORVEX), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC RightPhone);
Beállók: Balogh Barbara (FTC RightPhone), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Tóth Katalin (Mondi Békéscsabai ENK SE);
Balátlövők: Szekeres Klára (Mondi Békéscsabai ENK SE), Tóth Tímea (Váci NKSE), Zácsik Szandra (Krim Ljubljana, szlovén);
Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC), Vincze Melinda (Alcoa Fehérvár KC);

A NORVÉG KERET
Kapusok: Kari Aalvik Grimsbö, Terese Pedersen, Katrine Lunde Haraldsen
Mezőnyjátékosok: Renate Urne, Heidi Löke, Tonje Nöstvold, Karoline Dyhre Breivang, Kristine Lunde-Borgersen, Kari Mette Johansen, Marit Malm Frafjord, Tonje Larsen, Linn-Kristin Riegelhuth, Ida Alstad, Tine Stange, Anja Edin, Camilla Herrem
6. Chile 4 0 0 4 65-181 0 p
Az első három helyezett jut a középdöntőbe.

Korábbi fontosabb randevúk a norvégokkal:
2009. 09. 23. dániai Világkupa, 2. forduló, II. csoport
Norvégia - Magyarország 33-13 (17-5)
A magyar gólszerzők: Tóth Tímea (1), Szucsánszki (5), Zácsik (2), Tóth K. (1), Bódi (1), Kovacsics (2), Sopronyi (1)

2008. 12. 10. Európa-bajnokság, középdöntő, I. csoport, 2. mérkőzés
Magyarország - Norvégia 20-34 (8-13)
Magyarország: Pálinger katalin, Pastrovics Melinda, Bulath Anita (4), Sopronyi Anett (4), Hornyák Ágnes (3), Vérten Orsolya (2), Tomori Zsuzsanna (2), Vincze Melinda (1), Görbicz Anita (1), Szamoránsky Piroska (1), Bódi Bernadett (1), Szűcs Gabriella (1), Balogh Barbara, Kovacsicz Mónika

2006. 12. 14. Európa-bajnokság, középdöntő, I. csoport
Magyarország-Norvégia 31-34 (16-17)
Magyarország: Pálinger Katalin, Herr Orsolya, Görbicz Anita (6), Mehlmann Ibolya (5), Tóth Tímea (4), Balogh Beatrix (4), Ferling Bernadett (3), Szűcs Gabriella (3), Kirsner Erika (2), Szamoránsky Piroska (2), Borbély Zsanett (1), Siti Eszter (1), Vérten Orsolya, Hornáyk Ágnes

2005. 12. 10. Világbajnokság, csoportmérkőzés, B. csoport, 5. forduló
Norvégia-Magyarország 18-20 (9-6)
Magyarország: Pálinger Katalin, Sugár Tímea, Ferling Bernadett, Mehlmann Ibolya (3), Vérten Orsolya (2), Őri Cecília, Borbás Rita, Hornyák Ágnes, Görbicz Anita (7), Kovacsicz Mónika (1), Siti Eszter (1), Tóth Tímea (6), Kindl Gabriela, Balogh Beatrix

2004. 12. 18. Európa-bajnokság, elődöntő
Norvégia-Magyarország 44-29 (21-16)
Magyarország: Pálinger Katalin, Sirina Irina, Radulovics Bojana (10), Kindl Gabriella (4), Ferling Bernadett(3), Görbicz Anita (3), Mehlmann Iboyla (2), Tóth Tímea (2), Bohus Beáta (1), Nagy Ivett (1), Siti Eszter (1), Lovász Zsuzsanna (1), Kulcsár Anita (1), Pigniczki Krisztina

2002. Európa-bajnokság, középdöntő, II. csoport
Norvégia-Magyarország 24-23
Magyarország: Pálinger - Balogh (2), Mehlmann (5), Görbicz (2), Kulcsár (4), Szrnka (1), Kirsner (1). Csere: Sugár (kapus), Siti (1), Tóth Tímea (1), Pigniczki (1), Vérten, Pádár, Lovász (3).