KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NORVEG_NOI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Hatodszor Európa-bajnok Norvégia! 2014. december 21. 23:45 A norvég válogatott nyerte az aranyérmet a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi budapesti döntőben 28-25-re legyőzte a spanyol csapatot. Az első helyezett együttes - amely hatodik alkalommal került a kontinens trónjára - ott lehet a 2016-os riói olimpián és a jövő évi dániai világbajnokságon.

Az oroszok lehajrázták a norvégokat! 2011. szeptember 25. 20:00 A kiválóan hajrázó világbajnok Oroszország két góllal legyőzte a győri Katrine Lunde-Haralsennel és Heidi Lökével felállt olimpiai és Európa-bajnok Norvégiát, ezzel története során harmadik alkalommal megkaparintotta a Világkupát. A dániai Aarhusban rendezett torna bronzmeccsén Franciaország gólszegény csatában egy találattal verte Spanyolországot.

Újabb sztárral erősödtek a győri kézisek 2010. december 31. 12:24 Katrine Lunde-Haraldsen után újabb világklasszis érkezik a Győr női kézilabdacsapatához a 28 esztendős norvég válogatott, Heidi Löke személyében - jelentette be az együttes hivatalos honlapja pénteken.

Kiütéssel finalista Norvégia 2010. december 18. 18:22 Tíz góllal nyert a címvédő norvég válogatott a társrendező Dánia ellen a női kézilabda Európa-bajnokság második elődöntőjében. Haraldsenék győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a félidei négygólos előnyhöz még hatot tettek hozzá a második játékrészben.

Skandináv kéziderbi az Eb-döntőért 2010. december 16. 22:34 A két házigazda, Dánia és Norvégia egymással, míg a magyar együttest búcsúztató Svédország Romániával mérkőzik a női kézilabda Európa-bajnokság elődöntőiben. Az ötödik helyért az első világversenyén szereplő Montenegró csatázik Franciaországgal.

Svédcsavar a középdöntők első napján! 2010. december 12. 21:33 A torna eddig legnagyobb meglepetése született meg a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében: a svéd válogatott saját fegyverével verte a korábban a mieinket kiütő házigazda Norvégiát öt góllal!

Norvég kézisuli a magyarok ellen 2010. december 10. 21:54 Kijózanító vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott pénteken, miután 34-13-ra maradt alul az egész Európa-bajnokság esélyesének számító Norvégia ellen. A társ-házigazdával öt percig bírtuk a lépést, onnantól egy 8-0-s rohanással elléptek tőlünk és már nem néztek vissza. A mérkőzés legjobbja az a Katrine Lunde-Haraldsen volt, aki a Győr kapuját védi.

Fájdalmas vereség Norvégia ellen 2009. december 9. 13:32 Másodszor is vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a kínai világbajnokság csoportkörében, hat góllal maradt alul Norvégia legjobbjai ellen szerdán délután. Negyvenöt percen át várakozáson felül teljesített a Mátéfi-csapat, s tartotta a lépést a skandinávokkal, de a végére szétesett a támadójátékunk, s bedarált minket az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő. Japán ellen győznünk kell a középdöntőbe jutáshoz.

A norvégoknak laza volt a spanyolcsizma 2008. december 14. 17:55 Nem sikerült újabb meglepetést okoznia a spanyol női kézilabda-válogatottnak a Macedóniában zajló Európa-bajnokságon, miután a döntőben egy remek első félidő után a második részben teljesen elkészülve erejével 34-21-es vereséget szenvedett a norvégoktól.

Kézilabda, női Eb: Norvégia legyőzte Oroszországot és döntős 2008. december 13. 17:47 A Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság második elődöntőjében Norvégia hat góllal (24-18) legyőzte Oroszországot és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Spanyolország lesz majd az olimpiai bajnok északi gárda ellenfele. A harmadik helyért Németország-Oroszország találkozót rendeznek.