Norvég kézisuli a magyarok ellen

Szerző: shLétrehozva: 2010. december 10. 21:54
Kijózanító vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott pénteken, miután 34-13-ra maradt alul az egész Európa-bajnokság esélyesének számító Norvégia ellen. A társ-házigazdával öt percig bírtuk a lépést, onnantól egy 8-0-s rohanással elléptek tőlünk és már nem néztek vissza. A mérkőzés legjobbja az a Katrine Lunde-Haraldsen volt, aki a Győr kapuját védi.

IX. NŐI KÉZILABDA EB, D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 34-13 (19-7)
Lillehammer 9700 néző. Vezette: Gubisa, Milosevic (horvátok)
NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde (kapusok), Alstad 4 (1), Breivang, Frafjord 4, Hammerseng 2, Herrem 3, Johansen, Löke 7, Molid, Mörk 7 (3), Nöstvold 1 (1), Larsen 2, Oftedal, Riegelhuth 4 (1), Stange. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.

MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr (kapusok), Ábrahám, Bódi 2, Bulath 2, Kovacsicz, Kovacsics, Sopronyi 1, Szabó 1, Szamoránsky, Szekeres, Szucsánszki 6 (2), Temes, Tomori, Vérten, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/2
ÖSSZEFOGLALÓ:
Négy percig tartott az illúzió: 2-2-es állásig haladt fej-fej mellett a két eddig hibátlan együttes, sőt Szabó Valéria góljával még vezetett is a magyar csapat. Aztán a norvégok ráléptek a gázpedálra, zsinórban lőttek nyolc gólt. Vértenék közel negyed óráig gólcsendet tartottak, ami csak Bulath Anita találatával tört meg. A norvégok nemcsak védekezésben, hanem támadásban is könyörtelen hatékonysággal használták ki a magyar csapat hibáit, leginkább a beállók, Löke és Frafjord volt elemében. A címvédő már az első játékrészben eldöntötte a meccs és a csoportgyőzelem sorsát, 19-7-es hazai vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.
A játék képe a második félidőben sem változott, a pályára lépő Hammerseng is megmutatta klasszisát, miközben a magyar védők képtelenek voltak  megakadályozni a norvégok örömjátékát. Mörk, Frafjord és Löke megoldásaira nem volt a recept,  de Szucsánszkiék támadásban sem voltak jobbak. Ha mégis túljártak a védők eszén,  akkor Haraldsen jelentett megoldhatatlan akadályt a kapuban. Az utolsó tíz percben már csak az volt a mérkőzés tétje, hogy Temesék elkerülik e a húsz gólos zakót.
A csoportdöntőnek indult mérkőzésnek két pozitívuma van: amellett hogy véget ért, az eredmény semmit nem számít majd a középdöntőben. A magyar válogatott ellenfele Svédország, Hollandia és a Németországot hatalmas meglepetésre kiejtő Ukrajna lesz majd.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

60. Vége a mérkőzésnek.

59. Herr szép védése a végén, Frafjord első lövését hibázza el a mérkőzés során.

57. Ismét elalszanak védőink a hatoson, Alstad büntetőből is betalál, majd akcióból ismétel. Sajnos ez lesz a torna egyik legnagyobb gólkülönbségű veresége, amiben azért a horvát játékvezetők keze is benne van. 34-13

56. Sopronyi harcol ki egy büntetőt, amit Haraldsen támaszkodó lábába vág.

55. Valószínűleg csak Thorir Heirgeirsson tudja, hogy öt perccel a vége előtt miért kért időt. A hátralevő időben jó lenne kicsit felzárkózni és elkerülni a húsz gólos vereséget.

53. Még a kapufa is norvég fából készült, Tomori életerős lövése csattant a keresztlécen. A kipattanó természetesen a norvégoké. Haraldsen most Szucsánszkit alázza, nem tudunk betalálni még emberelőnyben sem.

52. Frafjord két méteres közelében nem volt senki, valószínűleg egy kisiskolás is oda tudta volna neki passzolni a labdát. A norvégok tizedik góljukat lövik beállóból. Sem védekezésben, sem támadásban nem tudjuk megállítani az északi hengert.  32-13

50. Bódi megszerzi második gólját is, Bulath remek lőtt passzából. Ebből kellett volna sokkal több az előző ötven percben! 31-13

48. Hihetetlen! Herr bravúrral ziccert hárít, Frafjord két magyar játékos mellet szerzi meg a labdát, amit Herrt átejtve juttat át a gólvonalon. Legyen már vége a meccsnek! 31-12

47. Mostmár minden a magyar csapat ellen van, Alstad megpattanó lövése halad át a gólvonalon. Vincze egy szemfüles góllal tesz arról, hogy ne legyen meg a 20 közte. 30-12

46. Nöstvold kitámaszt kilenc méteren, Bulath mellett bombáz a kapuba. Mátéfi Eszter azonnal időt kér. Gyorsabb támadójáték és határozottabb védekezés kellene, főleg a beállósok ellen. 29-11

45. A változatosság kedvéért most nem Löke, hanem Frafjord harcol ki hetest a vonalról, Mörk könyörtelenül vágja a kapuba. Hihetetlen, de már 17 gól a két csapat közti különbség. 28-11

44. Löke hetest harcol ki, amiből Nöstvold is megszerzi első találatát a csoportdöntőnek indult találkozón.  27-11

43. Szucsánszki második büntetőgólját szerzi, a játék ezen elemében legalább felvesszük a versenyt a norvégokkal. Hammerseng ismét túl gyorsan indul, nem tudjuk utolérni, biztosan lő Herr hálójába. 26-11

40. Bár Szucsánszki szépen megy el a balszélen, Haraldsenen nem tudott kifogni. A túloldalon Herr Orsi szépen hárítja Mörk próbálkozását.

39. Hammerseng éledezik, Kovacsicz sem tudja utolérni az induló norvégot. Löke kap csodálatos passzt beállóban, rossz szokásához híven megint belövi. Tomorit is kiállítják, ebben a játékrészben többet játszunk emberhátrányban, mint teljes létszámban. 25-10

38. Hammerseng is megvillantja klasszisát, a tavalyi év legjobb játékosáról Szamoránskyt állítják ki. Mörk nem tud hibázni, belövi a büntetőt. 23-10

37. Mörk hoz össze egy gólt egy szép húzás után a jobbszélrő, Herr eddig még nem tudott védeni egy lövést sem. 22-10

35. Larsen megy fel, nem lépünk ki rá, kilenc méterről lő egy hatalmas gólt. Szucsánszki válaszol pár másodperccel később, öt góljával a legeredményesebb magyar játékos. 21-10

32. Szamoránsky ellen védekeznek szabálytalanul a vonalon, Szucsánszki bevarrja a felsőbe. Löke megint fickándozott a falban, a Larvik beállóját lehetetlen megállítani, most Szekerest állítják ki róla. Megint emberhátrányban vagyunk két percig. 20-9

31. Pálingert Herr váltja a kapuban. Sopronyi révén góllal kezdjük a második játékrészt, de Löke gyorsan válaszol. 20-8

II. félidő

30. Alig várjuk már a szünetet, most Mörk lövi el test mellett, majd megint Herrem talál be szélről. Szucsánszki kicsit szépít az eredményen, az első félidőt megússzuk húsz kapott gól alatt. Sajnos ez az egyetlen pozitívum 19-7

27. Frafjord befordul a falban, nincs menekvés. Megvan a közte tíz sajnos. Herrem használja ki, hogy megint nem tudtunk időben visszarendeződni. 17-6

26. Nem lépünk ki Alstad-ra, aki góllal büntet. Újabb kiállítást kapunk, Bódit állítják ki Herrem akadályozásáért. Pálinger azonban megfogja a büntetőt!! Ismét a hlóőr a legjobbunk. 15-6

25. Szucsánszki!! Szép összjáték Tomorival, a lefordulás után Haraldsen lába mellett lő a hosszú bal alsóba. A norvég edző időt kér, öt perc ban hátra az első játékrészből.  14-6

24. Bódi kezéből perdül ki a labda, de az induló Alstad lövését Pálinger megfogja!!

23. Temest állítják ki kézre ütésért, megint emberhátrányban vagyunk két percig. Nem jött jókor.

22. Alstad bújt be két magyar védő között, sajnos megint büntetőt ítélnek a bírók, amit Mörk a léc alá vág. 14-5

21. Szééép! Bódi befutott a norvég fal mögé és a bal felsőbe bombáz. Frafjord pályára lépése után egyből beköszön nekünk. 13-5

20. Bulathot állítják ki lökés miatt két percre, a horvát játékvezetők ráadásul hetest is adnak a házigazdáknak. Riegelhuth biztos kézzel bombáz Pálinger kapujába, már négy gólos a meccsen. 12-4

18. Bulath ereszti el talpról, kötényt ad a norvég kapusnak. A pályán van már Kovacsics, Temes, Bódi és Szekeres is, Mátéfi Eszter próbálja a cseréket is bevetni. 11-4

17. Végreee! Bulath cikázott a védők között, majd szépen ejtette át Haraldsent. De Mörk is betalál gyorsan. 11-3

15. Egyelőre csak erőlködünk a remekül védekező norvég fal előtt, mindössze két gólt dobtunk 15 perc alatt. Löke lövése bepattan a kapufáról, még a szerencse is az északiakkal van. Nyolc gólt kaptunk zsinórban. 10-2

12. Herrem futott be a magyar fal mögé, Larsen szép beadása után lövi a bal alsóba. Szucsánszki erőtlen lövése után Löke iramodik meg középen és betalál. A negyedik indításgólt kapjuk már. 9-2

11. A blokkon megpattanó labda Riegelhuth kezében, majd a magyar kapuban köt ki. Temes eladja a labdát, amely után megint a Larvik villámszélsője talál be. Mátéfi Eszter időt kér, eddig rajtunk is átrohan a norvég henger. Gyerünk lányok, állítsuk meg a norvég rohamokat, fussunk vissza védekezni! 7-2

10. Vérten küldi el gyufáért Nöstvoldot, a belül védekezésért büntetőt Bulath hagyja ki. Haraldsen elképesztő formában van sajnos.

9. Riegelhuth is gyorsindulásból talál be, nem érünk vissza a norvégok szélsőivel. 5-2

8. Sajnos Haraldsen is jó formában van, Löke rendezetlen védelem ellen lő gólt. 4-2

7. Nöstvold löketét fogja biztos kézzel Pálinger, majd védi Herrem ziccerét is!! Ez az Kati, csak így tovább!

5. Pálinger fogja meg Hammerseng hatalmas helyzetét, de a kipattanó már megint a norvégoknál marad. Larsen már nem hibáz, nem léptünk ki az átlövőre. 3-2

4. Kovacsicz hagyja ki első helyzetét szélről, de Szucsánszki a másikról betalál! 2-2

3. Löke veszi át egy kézzel a labdát, majd a Larvik beállója lerohanásból is eredményes. Fordítanak a norvégok. 2-1

3. Szabó Vali remek labdát kap Szucsánszkitól, másodszor már nem hibáz!! Vezetünk! 0-1

2.  Larsen lövése kipattan a kapufáról, de a labda marad a norvégoknál. Szabó hagyja ki a meccs első ziccerét.

1. A norvég válogatott kezdi a mérkőzést, amely kimondva-kimondatlanul is presztízscsata a Győr két hálóőre, Lunde-Haraldsen és Pálinger között. A két remek formában lévő klasszis az Európa-bajnokság legjobb védési százalékával rendelkezik.

20:10 A lillehammeri csarnokban először van közel teltház, ez több, mint 11 000 nézőt jelent. Az Európa-bajnokság mindkét társ-rendező országban televíziós nézettségi rekordokat döntöget, Dániában többen nézték a válogatott első mérkőzését, mint a keddi foci Bajnokok Ligáját.

20:05 Hamarosan kezdődik a magyar válogatott utolsó csoportmérkőzése, a tét a D-csoport első helye. A kvartettben Franciaország lett a harmadik, 29-19-re verték a szlovén csapatot.

Ki gondolta volna az Európa-bajnokság kezdetete előtt, hogy a címvédő elleni mérkőzésnek már nem lesz tétje a továbbjutás szempontjából? Talán csak Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, aki a szlovénok elleni hatosfal után a franciákat már egy nyitottabb, 5-1-es védekezéssel lepte meg, eldöntve ezzel a mérkőzés sorsát. Így már biztos, hogy a válogatott legalább két pontot magával visz a vasárnap kezdődő középdöntőbe, a skandinávok elleni mérkőzés eredményétől függetlenül.

Lenne miért visszavágni a norvég válogatottnak, hiszen az utóbbi világversenyeken méretes "mikulás csomagokat" adtak ajándékba a magyar hölgyeknek: a tavalyi kínai világbajnokságon 25-19-es, az előző Eb-n 34-20-as győzelmet könyvelhettek el az északiak. Utoljára 2007 elején, egy szombathelyi felkészülési mérkőzésen sikerült legyőzni őket, 32-27-es arányban.

A péntek esti csoportdöntő kulcsszereplői a Győr klasszis hálóőrei, Pálinger és Lunde-Haraldsen lehetnek. Ők ketten állnak a kapusrangsor élén is, 48 és 44 százalékos védési hatékonysággal. Mátéfi egyébként nem tervezi az eddig több szerepet kapott kulcsemberek pihentetését, a franciák elleni meccsen kisebb sérülést szenvedő Vérten Orsolya is ott lehet a kezdőcsapatban. Ha a válogatott ezúttal is olyan határozottan és agresszívan védekezik, ahogy tette azt előző két meccsén, valamint sikerül megállítani a norvégok lerohanásait, akkor ezen a meccsen sem az esélytelenek nyugalmával várhatja a kezdő sípszót.

Amennyiben ez a papírformának megfelelően nem sikerülne, akkor sincs semmi baj, hiszen a középdöntőben minden valószínűséggel a német-svéd-holland trió következik majd, akik közel sem olyan félelmetesek, mint az űrkézilabdát játszó norvégok. A legfontosabb összecsapás a svédek elleni lehet majd, amely akár az elődöntőbe jutásról is dönthet. Jó ómen, hogy a selejtezők során oda-vissza sikerült legyőzni őket.

A Norvégia-Magyarország mérkőzést a Sporthíradó 20:15-től élőben közvetíti.

A csoport állása
1. Norvégia 4 pont
2. Magyarország 4 pont
3. Franciaország 0 pont
4. Szlovénia 0 pont

A magyar keret
Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Vác), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsaba), Kovacsicz Mónika (FTC Jógazdabank)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-KORVEX), Sopronyi Anett (DVSC-KORVEX)
Irányítók: Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Jógazdabank), Temes Bernadett (SYMA-Vác)
Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC Jógazdabank)
Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC Jógazdabank); Szekeres Klára (Budapest Bank-Békéscsaba)
Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter

A norvég keret
Kapusok: Kari Aalvik Grimsbö (Team Esbjerg), Katrine Lunde Haraldsen (Győri Audi ETO)

Jobbszélsők: Linn-Kristin Riegelhuth (Larvik), Nora Mörk (Larvik)

Jobbátlövő: Tonje Nöstvold (FC Midtjylland)

Irányítók: Ida Alstad (Byasen Trondheim), Karoline Dyhre Breivang (Larvik), Gro Hammerseng (Larvik)
Beállók: Heidi Löke (Larvik), Marit Malm Frafjord (Viborg)
Balátlövők: Tonje Larsen (Larvik), Tine Stange (Larvik), Stine Bredal Oftedal (Stabaek), Mari Molid (Byasen Trondheim)
Balszélsők: Kari Mette Johansen (Larvik), Camilla Herrem (Byasen Trondheim)
Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson