Fájdalmas vereség Szlovákia ellen

Szerző: shLétrehozva: 2009. június 10. 19:48
A magyar férfi kézilabda-válogatott elszenvedte első vereségét az Európa-bajnoki selejtező-sorozat négyes számú csoportjában, hazai pályán 30-29-re kapott ki Szlovákiától szerda este. A szombathelyi vereség után roppant nehéz helyzetbe kerültünk, ha addig minden a papírforma szerint alakul a szlovákiai "visszavágón" minimum döntelent kell elérnünk.

EB-SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT
MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 29-30 (15-12)
Szombathely, vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 1, Eklemovics 2, Harsányi 1, Herbert, Ilyés 2, Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 2, Mocsai 4 (2), Nagy K., Nagy L. 9, Rosta M., Zubai Sz. 3. Szövetségi kapitány: Hajdu János.
SZLOVÁKIA: Stochl, Paul (kapusok), Bicanik, Kleis 1 (1), Kopco 6, Niznan, Pekár, Petro 1, M. Stranovsky 5, T. Stranovsky 1, Sulc 7,  Szűcs 3, Urbán, Valo 5. Szövetségi kapitány: Heister Zoltán.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/1.

Hagyta kiénekelni a sajtot a szájából a magyar válogatott, amelynek védekezése teljesen szétesett a második félidő derekán, s a hajrában már csak futott az eredmény után.

Az elején egy varázslatos Szűcs-Petro kombináció után fordítottak kétgólos hátrányból a szlovákok, de aztán jóidőre elfelejthették, milyen érzés is a vezetés birtokában lenni. Gyorsan elhúztunk ugyanis 6-3-ra, s az ezt követő adok-kapokból sem jöttünk ki rosszul, hiszen Nagy László alaposan belelendült, két gólját két gólpassz követte. Ekkor még kézben volt a meccs, négygólos előnyünk a szünetre háromra fogyatkozott (15-12).

20-17-ig még minden rendben volt, akkor azonban az emberhátrány sem vetette vissza a vérszemet kapó vendégeket, és Sulc varázslatos pörgetésével pillanatok alatt egyenlítettek. Hosszú percekig tapadtak ránk a Heister-tanítványok, s tíz perccel a vége előtt, a mérkőzésen másodszor át is vették a vezetést (25-26).

A védekezésünk összeomlott, több mint tíz gólt kaptunk beállóból, Kopco úgy élt, mint hal a vízben. Hat percel a vége előtt két gól- és emberhátrányba kerültünk, és a végén már későn ébredtünk, nem lehetett visszajönni három gólról.

HAJDU JÁNOS NYILATKOZATA

Sokkal frissebbek voltak a szlovákok, kevesebb hibával játszottak, és erővel is jobban bírták. Nem számítottam arra, hogy fizikálisan ennyire elfáradunk, tíz gól fölött kapni beállóból olyan vétek, amelyet nem lehet büntetlenül megúszni. A védekezés-támadás váltás nem működött, lehet, hogy a kereten is változtatni kell, kevés volt a jól védekező ember. Szlovákiában bravúr kell.
54.: Belemenés, miénk a labda.
54.: Mocsait állítják ki. Hat percel a vége előtt két gól- és emberhátrány.
53.: Mocsai megy fel, 26-28
53.: Sulc, 25-28
52.: Ilyés harcolt ki hetest, Harsányi fölédobja.
51.: Valo hatalmas gólja 25-27
50.: Stochl spárgázta ki Mocsai átlövését.
49: Kopco már megint. 2-3 után másodszor vezetnek a szlovákok 25-26
48.: Sulc ötödik gólja, megint kapufás 25-25
48.: Nagy László ismét a jobb alsóba bombázott! 25-24
47.: Tomas Stranovsky rohant le minket 24-24
46.: Kopco vált le, bedobja 24-23
45.: Iváncsik Gergő a bal szélről húzott középre, majd bepattintotta a kapus alatt. 24-22
40.: Magyar időkérés.
40.: Sulc a bal szélről, alulról pörgetett a felső kapufára, gól. Egyenlítettek a szlovákok, és meg is jött az önbizalmuk. 20-20
39.: Mocsai kihagyta a hetes Paul ellen.
38.: Sulc emberhátrányból (Szűcsöt állították ki), csuklóból 20-19
37.: Szűcs nyolc méterről 20-18
36.: Hetes, Mocsai, gól 20-17
35.: Kopco 19-17
35.: Nagy László ismét, ötödik gólja 19-16
34.: Nagy rohanás, M. Stranovsky, Nagy Laci, Kopco, szétszakadt a pálya, fél perc alatt három gól 18-16
33.: Valo 17-14
33.: Hetes, Ilyés harcolta ki, Mocsai belövi. 17-13
32.: Kopco beállóból 16-13
31.: Nagy László a levegőben, a labda a hálóban 16-12
31: Marad Fazekas a kapuban, Harsányié a jobb szél, mi kezdtünk.
30.: Vége a félidőnek, 15-12!
30.: Martin Stranovsky a rövidbe, az Ademar León szélsőjének harmadik gólja 15-12
30.: Zubai pattintott a hálóba 15-11
29.: Időkérés a mieinknél 14-11-nél.
28.: Iváncsik Gergő átlövése a kapufát súrolta.
26.: M. Stranovsky 14-11
25.: A szemfüles Iváncsik Tamás nem tudta beverni a ziccert.
24.: Kapuscsere a szlovákoknál.
24.: Szépen megjárattuk a labdát, majd Iváncsik Gergő irtózatos erővel ágyúzott a kapu bal oldalába 14-10
14.: M. Stranovsky harmadik lövése már bent van, 6-4
13.: Iváncsik Gergő nem tudott kifogni a bal szélről Stochlon.
Valónak kaptak bele a szemébe, áll a játék.
11.: Megint labdaszerzés, Eklemovics fejezte be 6-3
10.: Fazekas hárította bravúrral M. Stranovsky hetesét.
9: Ilyés átlövése a bal alsóba 5-3
8.: Iváncsik Gergő egy hosszú indítást vágott be 4-3
7.: Iváncsik Tamás kipattanóból 3-3
7.: Sulc lő, emberhátrányban kaptunk hármat 2-3
6.: Ilyés forgácsolta szét a kapufát.
6.: Varázsoltak a szlovákok: Szűcs ejtette le a labdát Petrónak, aki bevágta a kapu közepébe. 2-2
6:: Szűcs Csaba szépített. 2-1
6.: Rostát kiállították két percre
5: Iváncsik Tamás lefordulás után 2-0
4.: Belül védekezésért hetest kaptunk, Császár egykori csapattársába, Stochlba lőtte.
3.: Fazekas védte szépen kapufára Martin Stranovsky ejtését.
2.: Eklemovics törte meg a gólcsendet 1-0
1.: Fazekas, Iváncsik T., Nagy, Rosta, Herbert, Ilyés, Iváncsik G. összeállításban kezdtünk.
1.: A szlovákok kezdték a játékot, fehér mezben a magyarok.
18:02. Már a pályán a csapatok, most jönnek a himnuszok.
17:45. A válogatott Tatán kezdte, majd hétfőtől Szombathelyen folytatta a gyakorlást,  a keretből hiányzik a Veszprém beállója, Gál Gyula. Herbert combizomhúzódással bajlódik. Liszkai, Laluska, Putics, Halász kimaradt. A Nikolov, Nachovsky macedón bírópáros vezeti a meccset. Zubai 75. válogatottságát ünnepli. Rosta Miklós 2004 óta először a válogatottban, Gál Gyula sérülése miatt segít be a rutinos beálló.
A MAGYAR KERET:
Kapusok: 12 Fazekas Nándor (Gummersbach), 16 Mikler Roland (Dunaferr).
Jobbszélsők: 10 Harsányi Gergely (PLER), 9 Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém).
Jobbátlövők: 6 Mocsai Tamás (Lemgo), 19 Nagy László (Barcelona).
Irányítók: 5 Császár Gábor (Viborg), 23, Nikola Eklemovics (MKB-Veszprém), 18 Nagy Kornél (Dunaferr).
Beállók: 21 Herbert Gábor (Pick-Szeged), 40 Rosta Miklós (Dunaferr), 25 Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: 3 Ilyés Ferenc (MKB-Veszprém).
Balszélső: 8 Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém).
Szövetségi kapitány: Hajdu János.
A SZLOVÁK KERET:
Kapusok: 12 Richard Stochl (Dunaferr), 1 Teodor Paul (PLER).
Jobbszélsők: 22 Tomas Stranovsky (Amicitia Zürich), 8 Tomas Urbán (Kosice)
Jobbátlövők: 9 Daniel Valo (Melsungen).
Irányítók: 5 Frantisek Sulc (Düsseldorf), 7 Juraj Niznan (Obernburg).
Beállók: 14 Andrej Petro (Schaffhausen), 10 Michal Kopco (Gyöngyös).
Balátlövők: 2 Jozef Bicanik (Tulln), 13 Radovan Pekár (Tatran Presov), 3 Szűcs Csaba (Nordhorn).
Balszélsők: 24 Martin Stranovsky (Ademar León), 23 Marian Kleis (Gyöngyös).
Szövetségi kapitány: Heister Zoltán.
A SZLOVÁKOK IS FOGADKOZNAK
Heister Zoltán szövetségi kapitány válogatottja számára létfontosságú a vasi megyeszékhelyen a győzelem kivívása, mivel csak így maradhatnak életben továbbjutási esélyeik a 4. csoportból.

A kerethez csatlakozott a három Németországban légióskodó kulcsjátékos, Daniel Valo (MT Melsungen), Juraj Niznan (Tuspo Obernburg, II. osztály) és Szűcs Csaba is, aki éppen a napokban kötelezte el magát a HSG Nordhorn gárdájától a TV Grosswallstadthoz.

A spanyol Ademar León játékosára, Martin Stranovskyra, és a Schaffhausen klasszisára, Andrej Petróra jó lesz nagyon odafigyelni, bár előbbi még nem épült fel teljesen sérüléséből.
AZ EB-RE HANGOLVA:
•    Az Európa-bajnokságra 2010. január 19. és 31. között kerül sor Ausztriában.
•    A csoportmérkőzéseket Graz, Innsbruck, Linz és Wiener Neustadt (Bécsújhely) városaiban játsszák, a középdöntőre Innsbruckban és Bécsben kerül sor.
•    A döntőkre és helyosztókra 2010. január 30-án és 31-én ugyancsak Bécsben kerül sor.
•    A modern csarnokok legalább 5000 férőhelyesek.
•    A döntőket Bécsben 11 000 szurkoló tekintheti meg.