Ferencvárosi siker a népligeti rangadón

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 7. 20:15
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában a Ferencváros és a Vác is hazai pályán győzött, előbbiek a Hódmezővásárhely, utóbbiak Kiskunhalas csapatát verték nagy csatában.

Egyértelműen a Népligetben volt rangosabb találkozó, hiszen a harmadik helyen álló házigazdák – akik a múlt héten a címvédő Győrt is elkapták – a közvetlenül mögöttük lévő, négybe pályázó hódmezővásárhelyieket fogadták. A rajtot a vendégek kapták el jobban, de a hazaiak felvéve a mérkőzés ritmusát és a szünetben már három góllal vezettek (15-12).

A folytatásban még tovább nőtt a két csapat közötti különbség, eldőlni látszott a találkozó, ám vendégek nagyot rohamoztak a hajrában, igaz ez csak a kozmetikázáshoz volt elég. A szélső Berta nyolc találata mellett az irányító Szucsánszki hatszor volt eredményes, az átlövők közül Németh Csilla hat, az egy hete parádézó Zácsik négy gólt szerzett.

Az FTC 12. mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, a kilencediket a hazai pályán, ahol még pontot sem veszített. A Hódmezővásárhely hetedszer kapott ki, hatodszor vendégségben.

A Vác-Kiskunhalas találkozó tétje a középmezőnyben maradás volt, a házigazdák egygólos győzelme egypontos előnyt jelentett a vendégek ellen, akik így kiszorultak az első nyolcból, ahová viszont a váciak beléphettek. A győztes gárdában mindenki megtette a magáét, a vesztes félnél Tóth és Valovics vitte a prímet, ketten együtt tizenegy gólt szereztek.