Góliát legyőzte Dávidot a kupadöntőben

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 10. 17:46
Fantasztikus izgalmak és 27-27-es végeredmény után végül hetesekkel nyerte meg a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupát Balatonfüreden. A rendkívül összeszedetten játszó Szeged végig vezette az örökrangadót, Mocsai Lajos együttese először az 56. percben tudta magához ragadni a vezetést. A rendes játékidő mégsem hozott döntést, a büntetődobásoknál pedig Fazekas Nándor hármat is megfogott és ezzel tizenkilencedik kupagyőzelméhez segítette az MKB-t.

FÉRFI MAGYAR KUPA, DÖNTŐ:
MKB Veszprém-Pick Szeged 27-27 (12-14) - hetesekkel: 3-1
Balatonfüred
VESZPRÉM: Perics, Fazekas (kapusok), Iváncsik T., Terzics, Lusnyikov, Lapcsevics, Sulics, Iváncsik G., Vilovszki, Gulyás, Sesum, Korazija, Pérez, Eklemovics, Vujin. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
SZEGED: Liszkai, Marjanac (kapusok), Stranovsky, Krivokapics, Andjelkovics, Zubai, Katzirz, Zvizej, Herbert, Vadkerti, Oszmajics, Lele, Nenadics, Simon. Vezetőedző: Dragan Djukics.

Nagyszerű szórakozást nyújtott a kézilabda szerelmeseinek az idei kupadöntő. Ez nagyban köszönhető a Szegednek, amely igencsak összekapta magát a nagy rivális elleni összecsapásra.
Olyannyira felpörgött a Pick, hogy az elejáén faképnél hagyta ellenfelét. 5-1-nél eszmélt a Veszprém, ám a kékmezesek képtelenek voltak két-három gólnál közelebb kerülni a Szegedhez.
Az egyenlítés a 22. percben jött el, Carlos Pérez általában epizódista, ezúttal azonban góljaival a hátán cipelte csapatát. A szünet előtt viszont ismét meglépett az esélytelenebbnek vélt Szegd. Érett a meglepetés, mert jól játszottak a Tisza-partiak.
Fordulás után sem változott sokat a kép, ám a feszültség kézzel fogható volt. A játékosok sokszor egymást és saját testi épségüket sem kímélték, több ápolás is megzavarta a találkozó menetét.
Egalizált a Veszprém, vezetést szerzett a Szeged: eszerint a forgatókönyv szerint zajlottak az események egészen az 56. percig. Ekkor ugyanis a mérkőzésen először a veszprémieknél volt az előny, ki más, Carlitos Pérez góljával.
A rivális viszont nem hagyta magát, az utolsó pillanatokat hihetetlen izgalmak közepette  játszották a csapatok. Nem is sikerült kellőképpen koncentrálni, a végén Sesum és Krivokapics is elhibázott egy-egy helyzetet, így jöhettek a hetesek.
Ekkor Mocsai Lajos nagyot húzott, hiszen a remeklő Perics helyett Fazekast küldte be a kapuba. A válogatott hálóőr meghálálta a bizalmat és sorrendben Zvizej, Katzirz és Nenadics büntetőjét hárítva tizenkilencedik Magyar Kupa-győzelméhez segítette a Veszprémet.
Soha rosszabb meccset, az MKB ezzel lélektanilag feldobottan készülhet a Barcelona elleni, jövő heti Bajnokok Ligája-negyeddöntőre. A Szeged pedig büszke lehet a szombaton mutatott produkciójára.
SZÉTLÖVÉS:
Vége, a Veszprém nyerte meg a kupadöntőt, Fazekas Nándor három hetest is megfogott!
II. FÉLIDŐ:
Vége a meccsnek! 27-27! Jöhetnek a büntetők: öt-öt dobó következik.
Hibázott a Veszprém! Szegedi időkérés huszonhárom másodperccel a vége előtt.
Veszprémi időkérés bő fél perccel a vége előtt.
Krivokapics kapufára dobta a labdát, jöhet a Veszprém.
Egy perc. Hihetetlen izgalmak...
27-27: Korazija balról betörve egalizál.
Zubai kettő percre kiszáll.
Három perc még...
26-27: Katzirz bedobta, előny megint a Szegednél.
26-26: Zvizej egyenlített a bal szélről.
26-25: Perez-góóóól!
Öt perc és emberhátrányban vezethet először a Veszprém!
Terzics is kipontozta magát!
25-25: Perez újabb bombagólja! Megint egál!
24-25: Sesum fontos gólt dobott hét perccel a vége előtt.
Andjelkovics száll ki kettő percre.
23-25: Krivokapics megint kipókhálózta a jobb felsőt.
23-24: Zvizej a bal szélről berepülve dobott gólt.
Még tíz perc van hátra.
23-23: Perez kínai figurából erdményes! Szééép!
22-23: Krivokapics ezt a hetest is bedobta.
Mocsai vezetőedző összereklamált egy kétperces büntetőt: Lapcsevics jön le.
22-22: Eklemovics pörgetett a kapuba emberhátrányból.
21-22: Krivokapics hetesből szerzett ismét vezetést a Szegednek!
21-21: Sulic első gólja a meccsen. Aztán mehet is a nézőtérre, véglegesen kiállították!
A félidő felénél járunk, semmi sem dőlt el.
20-21: Krivokapics a kapus szemei közé bombázott.
20-20: Sesum egyenlített!
Kettős kiállítás! Zubai és Terzics pihen.
19-20: Korazija eredményes!
18-20: Krivokapics válaszolt!
18-19: Iváncsik Tamás negyedik találata...
17-19: Stranovsky jobb szélről lőtte ki a hosszú alsót.
17-18: Sesum gyötörte be a hetest, a labda Liszkai lábai között dadogott túl a gólvonalon.
16-18: Iváncsik Tamás kontrából is betalált.
15-18: Iváncsik Tamás megint a jobb szélről eredményes.
14-18: Krivokapics is tud nagy gólt dobni!
14-17: Perez-bomba átlövésből.
13-17: Zvizej dobott gólt félpőályáról. Ezt elszúrták a veszprémiek.
13-16: Krivokapics lőtte be az első(!) szegedi hetest.
13-15: Iváncsik Tamás nagyszerű gólt dobott jobb szélről.
12-15: Stranovsky eredményes a jobb szélről.
A Szeged kezdte a 2. félidőt.
I. FÉLIDŐ:
Ez a vége a félidőnek! Remek a hangulat, nagy az iram, és azon sem csodálkozhatunk, hogy topkézilabdát látunk. A Szeged nagyon akar, de a Veszprém nem engedi el nagyon ellenfelét. A Pick nyerhet, ha ugyanilyen felfogásban küzd. Szusszanjunk egyet. 12-14!
12-14: Krivokapics négy másodperccel a dudaszó előtt lőtt bombagólt.
12-13: Vadkerti betörésből szerezteelső gólját a meccsen.
Terzics kiáll, szegedi hetes. Perics véééééd!
12-12: Sesum két és fél perccel a szünet előtt megint egyenlít. Szegedi időkérés!
11-12: Nenadics emberelőnyből bombázott a kapuba.
Sulic második kettő perce jön.
11-11: Perez a kapus lábai között egalizált.
10-11: Zvizej újra a bal szélről dobott gólt.
10-10: Sesum egyenlített a 22. percben.
Andjelkovicsot küldték ki kettő percre, egyenlíthet a Veszprém a 21. percben...
9-10: Perez beindult, most takarásból eredményes...
8-10: Stranovsky bődületes gólt szerzett!
8-9: Perez betörésből szerzett gólt.
Lusnyikov is pihen kettő percig.
Krivokapics kettő percre kiszáll.
7-9: Iváncsik Gergő háttal (!) pörgetett a kapuba.
6-9: Zvizej vágta be a kontrát a bal alsóba.
6-8: Sesum a meccs első hetesét értékesítette.
5-8: Sesum ziccerből szépített.
4-8: Zvizej bal szélről lőtte szét a bal felsőt.
Lapcsevics kettő perc.
4-7: Perez ugrott fel, amjd lőtte ki a bal alsót.
3-7: Katzirz szerzett labdá-t a saját hatosvonala előtt, majd egyedül mehetett kapura. Nem is hibázta el! Negyedik gólját lőtte a szegedi. Veszprémi időkérés a 14. percben!
3-6:Terzics szépített azonnal.
2-6: Katzirz!
2-5: Sesum beállóból dobott gólt.
Herbert és Sulic is két percre kiáll.
1-5: Stranovsky fejezett be sikeresen egy lerohanást.
1-4. Krivokapics talpról eredményes.
1-3: Katzirz lőtte át a falat.
1-2: Eklemovics átlövése jutott el a hálóig.
0-2: Stranovsky szélról volt gólszerző.
0-1: Terzic hetesét is védte a szegedi kapus!!!
0-1: Katzirz bátor betörés után volt eredményes.
0-0: Marjanac lábbal védte Iváncsik G. büntetőjét.
1.: A veszprémiek kezdték a mérkőzést.  Sulic befordult, Stranovsky hetest érően aladályozta.