Javított, BL-győztest vert az FTC

Szerző: SHLétrehozva: 2013. október 13. 20:07
Az FTC hazai pályán 27-25-re legyőzte a montenegrói Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában, így megszerezte első sikerét.

A nyitókörben Dániában alulmaradt FTC az első félidőben fej fej mellett haladt a lublini győzelemmel kezdő Podgoricával, a magyaroknál főként Tomori Zsuzsanna vitte a prímet.

A különbség a szünet után is legfeljebb egy-két gólos volt, mígnem Tomori hetedik találatával az 54. percben 26-23 lett az állás. Ez négy percen át nem változott, majd a hajrában Zácsik Szandra adta meg a 2012-es BL-győztesnek a "kegyelemdöfést".

Női BL, B csoport, 2. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27-25 (13-13)
a magyar csapat legjobb dobói: Tomori 7, Kovacsicz 6, Zácsik 5

szombaton játszották:
Lublin (lengyel)-Midtjylland (dán) 24-25
Az állás: 1. Midtjylland 4, 2. Podgorica 2 (56-46), 3. FTC 2 (50-45), 3. Lublin 0

A csoport:
Baia Mare (román)-Győri Audi ETO KC 21-33
később:
Hypo NÖ (osztrák)-Thüringer HC (német), Maria Enzersdorf 20.25
Az állás: 1. Győr 4 pont/2 mérkőzés, 2. Thüringer HC 2/1, 3. Baia Mare 0/2 (50-69), 4. Hypo NÖ 0/1 (22-41)

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe.