Kézi-vb: a világbajnok ellen folytatjuk

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 21. 10:21
Elkészült a középdöntő időbeosztása a férfi kézilabda-világbajnokságon, a magyar válogatott három bivalyerős ellenfele közül az olimpiai és világbajnok franciákkal kezd szombaton. Hétfőn a papíron leggyengébb ellenfél, a 2007-es győztes Németország következik, majd a csütörtökön a gallokkal döntetlent játszó Spanyolország a soros. Mocsai Lajos fiai a negyedik helyen kezdik a középdöntőt, 2 ponttal.

Csütörtök este feltette az i-re a pontot a magyar férfi kézilabda-válogatott: utolsó csoportmérkőzésén 32-30-ra győzte le Ausztria együttesét, ledolgozva az első félidő utáni három gólos hátrányt. Bár a találkozónak már nem volt tétje a továbbjutás szempontjából - ez látszott is a két csapat teljesítményén - Miklerék mégis sikerrel hangoltak a folytatásra, a szombaton kezdődő középdöntőre.

Mondhatnánk azt is, hogy az új szakasszal egy új világbajnokság is kezdődik, az eddig is számos meglepetést hozó torna küzdelmei még tovább élesednek a legjobb 12 között. (A csoportkörből kieső csapatok az Elnöki Kupában folytatják a 13-20. helyezésekért.)

Magyarország a B-csoportból szintén továbbjutó Norvégia elleni sikernek köszönhetően 2 pontot visz magával a középdöntőbe, ezzel jelenleg a negyedik helyen áll az izlandiak, franciák és spanyolok mögött. Ahhoz, hogy az olimpiai kvalifikációs tornára való kijutás zsebben legyen. (A világbajnok egyenes ágon jut ki Londonba, míg a 2-7. helyezettek selejtezőt játszhatnak a repülőjegyért.)

Iváncsikéknak a középdöntős hatos csoportban legalább a harmadik helyen kell végeznie. Ha csak két válogatottat sikerülne megelőzni, akkor következik egy ki-ki meccs a 7-8. helyért, egy, a II-es csoportból érkező ellenféllel szemben.

Szombaton egyből a papíron legkeményebb ellenféllel, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Franciaországgal kezd a magyar csapat. Omeyerék csütörtökön csak 28-28-as döntetlent játszottak Spanyolországgal, így nem a legjobb szájízzel érkeznek a középdöntőbe. Persze köztudott, hogy Claude Onesta szövetségi kapitány a világversenyek hajrájára élesíti játékosai formáját, ennek sikerét a megnyert aranyérmek száma is mutatja.

Fazekasék legutóbb a tavalyi ausztriai Európa-bajnokságon találkoztak a vb-címvédővel, akkor hatalmas küzdelemben döntetlen született. Reméljük, hogy ez szombaton megint összejön, amikor már a"tervezett csere", Pérez Carlos is megkezdheti a bombagólok gyártását.