Magyar BL-címvédés: csodálatos Győr!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. május 4. 18:46
A döntőben végig vezetve, veretlenül lett Bajnokok Ligája-győztes a Győri ETO KC női kézilabdacsapata, amely 27-21-re múlta felül a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát vasárnap a budapesti Papp László Sportarénában. A sorozat legeredményesebb játékosa Görbicz Anita lett 87 góllal.

MVM női BL, döntő:
Győri Audi ETO KC-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27-21 (15-10)
Gól: Görbicz 7/2, Löke 4, Amorim 4, Orbán 4, Bulatovics 3, Bognár-Bódi 2, Kovacsics 2, Korsós 1, illetve Neagu 7, Dalby 5, Cvijics 4, Knezsevics 2, Mehmedovics 1, Byzdra 1, Petrovics 1/1.

A Győr minden tekintetben - támadásban, védekezésben, kapusteljesítményben - jobb volt ellenfelénél, 7-2-re és 12-6-ra is vezetett, a szünetben öttel ment az ETO.

Többször is feljött három gólra a Podgorica, de mindig volt válasz, egy pillanatra sem lehetett úgy érezni, hogy hullámvölgybe kerülhet a magyar együttes. A montenegróiak a szélen harmatos teljesítményt nyújtottak, Dalby és Neagu hiába szórta az átlövésgólokat.

Amorim és Görbicz is időnként szédületes megoldásokkal, gólokkal kápráztatta a Papp László Sportaréna közönségét a második félidőben, a jobb szélen Bognár-Bódi és Orbán is hibátlanul lőtt a meccsen.

Cvijicset a mentők vitték le a pályáról az 59. percben, miután összefejelt Tervellel, remélhetőleg nem súlyos a fejsérülése.

A női BL történetében ez a negyedik címvédés, ezt megelőzően az osztrák Hypo NÖ (1995-ben), valamint a dán Slagelse (2005-ben) és Viborg (2010-ben) volt képes hasonló bravúrra.

Az ünnepség után Ambros Martin elmondta: tudták, hogy nehéz lesz a Final Four, de a játékosok megbirkóztak a feladattal. "Amikor a játék dominált és nem a verekedés, akkor érezni lehetett, hogy csak mi győzhetünk. A szezonban van még egy fontos feladatunk, a magyar bajnoki cím megvédése. Most jöhet egy kis ünneplés, aztán arra kell figyelnünk" - nyilatkozott az ETO vezetőedzője.

Az eddigi magyar győztesek:
1982: Vasas, 1999: Dunaferr, 2013: Győr, 2014: Győr.

VIDEÓ:

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

Egy kis figyelmet kérünk: BAJNOKOK LIGÁJA-GYŐZTES: GYŐRI ETO KC!!!

60.: Knezsevics, 27-21, végeeeeee!!!!!

59.: Görbicz-cunder a levegőben a hosszú felsőbe. Álomjáték. 27-20

59.: Cvijics fejelt össze Tervellel, percek óta ápolják a pályán.

57.: Kovacsics-piros. Knezsevicset ütötte meg.

46.: Görbicz két ember között megy be, nagyon fontos gól, 20-16

45.: Knezsevicset is kiszórják, Gürbiczet fogta meg.

32.: Bulatovics megy fel, 16-10

32.: Kovacsicsot ápolják a földön, Bulatovics fejbe lőtte.

31.: Folytatááááás!!

30.: Görbicz-hetessel zárul a félidő, 15-10!!

24.: Dalby a bal felsőbe. 12-7.

23.: A pár perce beállt Orbán kapott nagy átadást a jobbon, átejtette a kapust. 12-6.

22.: Amorim ismét, 11-6.

21.: 10-6. Dalby lövése pörgött be Lundéről.

20.: Amorim estében, 10-5! Kettő perc Knezsevicsnek.

19.: Leindítás, Löke, 9-5.

17.: Hetes, kettő perc Kovacsicsnak. 9-4.

16.: Neagu, 8-4.

15.: Görbicz csípőmagasságban tüzel, 8-3

15.: Neagu, 7-3.

14.: Bulatovics, 7-2, montenegrói időkérés.

13.: Bognár-Bódi a kapus szeme közé. 6-2

11.: Bognár-Bódi köszön be jobbról, 5-2.

10.: Amorim robbant be, lepattintotta, 4-2.

GYŐR-BUDUCSNOSZT, 17:00
Budapest, Papp László Sportaréna, vezeti: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).

GYŐR: Herr, Lunde (kapusok), Amorim, Bognár-Bódi, Bulatovics, Görbicz, Hornyák Á., Hornyák D., Korsós, Kovacsics, Löke, Orbán, Sirián, Soós, Szepesi, Tervel. Edző: Ambros Martin.

BUDUCSNOSZT: M. Vukcsevics, Woltering, Zderics (kapusok), Byzdra, Cvijics, Dalby, Deszpotovics, Georgijevszka, Jezics, Lazovics, Mehmedovics, Neagu, Nikitina, Pavicsevics, Petrovics, O. Vukcsevics. Edző: Dragan Adzsics.

A Győr és a Buducsnoszt eddig 12-szer találkozott az európai porondon, hatszor nyert az ETO, négyszer döntetlen született és kétszer a Podgorica diadalmaskodott. A BL mostani kiírásában a győriek csupán kétszer veszítettek pontot, mindkét alkalommal a montenegrói alakulattal szemben értek el döntetlent.

A döntőkben kétszer meccseltek. A 2006-os KEK-fináléban a Győr hiába ért el 25-25-ös döntetlent Podgoricában, a Buducsnoszt 26-23-ra győzött Győrben, így övé lett a serleg. A 2012-es BL-döntőben az ETO kétgólos előnyt (29-27) szerzett a veszprémi "hazai" pályán, de a rivális otthon 27-25-re nyert, így idegenben lőtt több góllal diadalmaskodott.

A macedón Vardar Szkopje végzett a harmadik helyen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében, miután vasárnap 34-31-re legyőzte a dán Midtjylland csapatát.