Magyarország tornagyőzelme, nehéz siker

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 6. 14:25
A háromcsapatos válogatott torna záró napján, egyben záró mérkőzésén két veretlen együttes, a magyar és a svéd válogatott találkozott egymással: a párharcból az Imre Vilmos szövetségi kapitány által dirigált házigazda jött ki jobban. Nagy küzdelem árán. Kiegyenlített első félidőt követően döntetlen volt az állás, a második félidő elején viszont elhúzott csapatunk. Biztos vezetésünk tudatában jött a cseresor, a hajrá így ismét izgalmasan alakult.

PANNON KUPA:
3. MÉRKŐZÉS:
Magyarország-Svédország 31-29 (16-16)
A magyar csapat gólszerzői: Görbicz 8, Szamoránsky 6, Tomori 5, Vérten 5, Kovacsicz 3, Mörtel, Vincze, Bognár, Sopronyi
A TORNA VÉGEREDMÉNYE: 1. Magyarország, 2. Svédország, 3. Szlovénia

Jól indult a mérkőzésünk, de a svédek nem hagyták magukat. Fej-fej mellett haladt a két csapat, felváltva vezettek a felek. Támadásban szélesre nyitottuk a repertoárt, gyakorlatilag mindenhonnan eredményesek tudtunk lenni, csak eközben hátul a védelem nem segítette eléggé a kapunkban kezdő Herr Orsolya, majd az őt váltó Pastrovics Melinda munkáját.

Egyedül Mörtel Renáta keménysége emelhető ki, aki már-már a Tomori Zsuzsanna-Hornyák Ágnes kőkemény belső páros szintjét is megemelte. De hiába… Különösen a nagy erővel és ellenállhatatlan játszó Linnea Torstenson fogott ki rajtunk, de Johanna Ahlm is megszórta a vendéglátókat.

A fordulás után jött a fordulat: Herr Orsolya bravúrt bravúrra halmozott, elöl pedig nem cifráztuk. Görbicz Anita elkezdett osztogatni, különösen a beállóskapcsolata volt kiváló és eredményes Szamoránsky Piroskával. Amikor a svéd védelem visszazárt, akkor megérkezett Tomori, aki kintről szórta meg a vendégeket. Átlendültünk a holtponton, egyre nőtt a két csapat közötti különbség.

Már hat góllal is vezettünk a hajrához érve (52. perc, 30-24 nekünk), amikor Imre Vilmos lehetőséget adott a fiataloknak. A cseresor aztán kihagyott, nem tudta felvenni a mérkőzés tempóját és színvonalát. A szemfüles Nathalie Hagman révén lopta egyre közelebb magát a vendégcsapat, de Bognár Barbara a hajrá egyetlen, ám annál fontosabb magyar találatát szerezte erőszakos betörés végén. Győztünk, a csapat kapitánya, Görbicz átvette serleget.

Tanulsága azért van a találkozónak így is: felkészülési mérkőzésen illik védekezésben is odatennie magát egy csapatnak, különösen hazai környezetben, illetve a nemzetközi élmezőnnyel a versenyt felvevő első sorunk és a kiegészítők között még óriási a távolság.

60. perc Vége a találkozónak.

60. perc Hatástalanított magyar lövés.

60. perc Reklamált a szövetségi svéd kapitány, piros lapot kapott. Plusz egy játékosnak is ki kell állnia.

60. perc Gyors, kapkodós svéd támadás, de kemény - durván? - zártunk, Herr Orsolya pedig védett.

59. perc Skogsberg a szélről. 31-29

58. perc Fenn a bírók keze, Bognár elvállalta és bement, de jól tette. 31-28

58. perc Hagman megint a szélről, jó lenne észrevenni. 30-28

57. perc Tomori lövését védte a svéd kapus.

57. perc Eladott magyar labda, kivédekezett svéd támadás.

56. perc Magyar időkérés. Aktuális volt. Fogyott az előny, a cseresor nem volt eredményes. Kell a gól, ez a pihenő szakmai konklúziója a kapitány részéről.

55. perc Ahlm lövése jött le a felsőlécről, Hagmanra megint nem figyeltünk. 30-27

54. perc Hagman megkapta a húzást, egyedül tört be a szélről, gólt erően. 30-26

53. perc Gyarkorlatilag csak fiatal magyar mezőnyjátékosok a pályán, bizonyíthat, rutinosodhat a cseresor.

53. perc Hagman szedett össze a szélen egy kipattanót és váltotta gólra. 30-25

52. perc Vincze futott be a fal mögé és a kapott passzt bevágta. 30-24

51. perc Gullden szépít. 29-24

51. perc Görbicz lőtt alulról kapu fölé.

51. perc Herr Orsolya vára bevehetetlen: kézzel kapott bele egy átlövésbe.

50. perc Tomori térd magasságában lőtte ki a jobb alsót. 29-23

50. perc Hagman szélsőlövését védte Herr könnnyedén.

49. perc Svéd időkérés.

49. perc Tomori sáncolt, Vérten megugrott és bevágta a ziccert. 28-23

48. perc Tomori talpról óriási gólt lőtt. 27-23

48. perc Magyar átlövést védett a svéd kapus, Herr viszont ziccert.

47. perc Rossz magyar bejátszás, belekaptak a labdába a svédek. Bolson lő gólt. 26-23

46. perc Kiegészültünk, Tomori bombalövése a lécen végzi.

46. perc Wikensten a szélről volt eredményes. 26-22

45. perc Svéd belemenés, támadhatunk.

44. perc Tomori tört be, ketten zártak össze előtte, magyar hetes. Görbicz-varázslat, ezúttal a kapu jobb oldalába pattintja a büntetőt. 26-21

43. perc Herr újabb védése, nagyon belejött. Kovacsiczot viszont kiállították.

43. perc Görbicz nagy kedvvel: ezúttal csípő alól lőtt fej fölé. 25-21

42. perc Görbicz passz, Szamoránsky összeszedi és belövi. 24-21

41. perc Nem szakadnak le a svédek, jó csel után Ahlm volt eredményes. 23-21

41 perc Tomori lendületből ment be és lőtt nagy gólt a felsőbe. 23-20

40. perc Teljes létszámban mindkét csapat a pályán.

40. perc Görbicz forgatta meg emberét,k de piszokul, majd adott álompasszt Kovacsicznak, a szélső nem is hibázott. 22-20

39. perc Torstenson lőtt gólt a balszélről. 21-20

39. perc Vérten harcolt ki hétméterest. Görbicz egy lövőcsel után a kapu jobbb oldalát választotta. 21-19

38. perc Kimaradt magyar ziccer, majd magyar kiállítás és svéd hetes. Ahlm nem remegett meg. 20-19

37. perc Sopronyi szélsőként volt eredményes. 20-18

37. perc Wikenstennek kijött a húzás. 19-18

36. perc Bolson tépte meg a középre befutó Kovacsiczot, kiállítás és hetes. Görbicz nem hibázott. 19-17

36. perc Erikson használta ki a védelmünkben meglátott helyet. 18-17

35. perc Mörtel lőtt kapu fölé, Ahlm elkapkodott, kinti lövése nem okozott gondot Herrnek.

34. perc azt hittük, miénk a labda, kilépett a fal, így svéd ziccer adódott, de Herr most lábbbal védett.

34. perc Mörtel lőtt a kapu fölé.

33. perc Herr-show. Védett átlövős, majd rossz indítás, de ziccert is fog a magyar kapus.

33. perc Kovacsicz egy kipattanót szedett és lőtt be a svéd kapuba a hatosról középen. 18-16

32. perc Bolson a szélről próbálkozott, de Herr arcát találta el.

32. perc Görbicz felugrásból, csípőból a hosszúba. 17-16

31. perc Egy kipattanó labdánál Wiberg ütközött Herr Orsolyával, kapusunk csak ápolás után tudta folytatni a játékot.

31. perc Elkezdődött a második felvonás.

30. perc Vége az első félidőnek.

30. perc Szamoránsky két ember között is átvette a labdát, majd gólt lőtt beállóból. 16-16

29. perc Mörtel vágta szájon Ahlmot, de megúsztuk egy szabaddobással, igaz, a gólerős svéd átlövő viszont góllal büntetett. 15-16

28. perc Szamoránsky fordult be gólt érően egy remek, lapos passzal. 15-15

27. perc Kiegészült a magyar csapat.

27. perc Egy elcsípettt magyar passzból indult a svéd támadás, Wikensten szépen cunderezett a szélről. 14-15

27. perc Ahlm újabb találata. 14-14

26. perc Gullden szép összejáték után tört be a jobbátlövő helyén, kihasználva az emberfórt, nem jutott rá védőnk. 14-13

25. perc Kiegészültek a svédek, mi megfogyatkoztunk. Kovacsiczot állították ki.

24. perc Svéd időkérés.

24. perc Magyar kapu mellé szállt svéd lövés, támadásban Görbicz passzát Szamoránsky lőtte a kapuba, majd ápolást kér, kezét fájlalja. 14-12

23. perc Vérten vágott be egy indítást a jobb felsőbe ziccerben. 13-12

22. perc Szamoránsky azonnal labdát szerzett, majd Vértennel párbban megbolondították a komplett svéd falat. Magyar hetes, Hagman a svéd kiállított. Görbicz biztoskezű. 12-12

22. perc Kiegészültünk.

21. perc Torstenson betört, majd ejtett. Nem bírunk vele. 11-12

21. perc Vérten megcsinálta, bement a szélről, de kapufát lőtt.

20. perc Torstenson nem kegyelmezett: átlövésből a kapu jobbb oldalát lőtte ki. 11-11

20. perc Szamoránskyt is kiállították.

19. perc Vérten ment be erőszakosan a balátlövő helyén és lőtt gólt védővel a hátán. 11-10

19. perc Magyar időkérés.

18. perc Ismét eladott magyar labda támadásban. A csereként kapunkba érkező Patsrovics szélsőlövést védett.

17. perc Eladott magyar labda, gyors svéd kontra, Wikensten a befejezőember. 10-10

17. perc Ahlm most akcióból is betalált, bombagólt szerzett átlövésből. 10-9

16. perc Mörtel átlövése a svéd sáncról pattant be a vendégek kapujába. 10-8

15. perc Mörtel bejátszásából Szamoránsky volt eredményes. 9-8

14. perc Ismét svéd hetes. Szamoránsky és Mörtel együttes erővel szabálytalankodott. Ahlm most ejtett. 8-8

13. perc Vérten a gólszerző, a jobbátlövő helyén kapott passzal tört be. 8-7

13. perc Wikensten éles szögből is eredményes volt a szélről. 7-7

12. perc Torstenson kapufája után Görbicz ment be a svéd falba egy csel után és lőtt gólt. 7-6

12. perc Szamoránsky kapott szép passzt Görbicztől, előbbi nem hibázott. 6-6

12. perc Kiegészült a magyar válogatott.

11. perc Torstenson ismét védhetetlenül lőtte át a falunkat. Először vezetnek a svédek. 5-6

10. perc Ismét egyenlő. Torstenson volt eredményes. 5-5

10. perc Emberhátrányban támadtunk, Sopronyi kapott blokot.

9. perc Hornyákról fújtak hetest és kapott a magyar játékos kiállítást, Ahlm most csel nélkül lőtt a kapunkba. 5-4

8. perc Tomorira két ember is kilép, ő passzolt, Vérten ziccerben ment be a szélről és pattintott a kapuba. 5-3

7. perc Hetesből szépítettek a svédek, Ahlm a gólszerző. 4-3

6. perc A Hornyákkal szembeni szabálytalanság miattt megítét büntetőt Görbicz értékesítette szép csuklómozdulattal. 4-2

5. perc Tomori lőtte át a falat, a labda a kapufáról pattant a svéd hálóba. 3-2

4. perc Boson már ki is egyenlített. Elaludtunk. 2-2

4. perc Egy kipattanót szedtek össze a svédek, Erikkson szépített. 2-1

3. perc Görbicz kapott sárga lapot.

2. perc Herr O. lökte az oldalhálóba az első svéd kísérletet, nálunk Kovacsiczra jött ki a húzás, szélsőnk nem hibázta el a ziccert, szépen ejtett. 2-0

1. perc Görbicz lőtt a svéd kapu mellé, de nálunk marad a labda sarokbodásra. Tomori lőtt a földről, a pattanó labda a svéd kapusról pörgött be. 1-0

1. perc Herr Orsolya kezd a kapunkban, a miénk az első támadás lehetősége.

17:59 Piros mezben a magyarok, sárgában a svédek.

en.beijing2008.cn

A magyarok esélyeit növeli a hazai pálya – a találkozót Miskolcon rendezik –, a legutóbbi randevún elért győzelem – 15-14-es első félidőt követően 30-24-es magyar siker a pekingi olimpia csoportkörében –, illetve a múltbéli statisztika.

A két svéd győzelem mellett négy döntetlen és tizennégy magyar siker született az eddigi összecsapásokon. Az északiak remek fizikumú játékosokra építenek, de az elittel nem tudnak még versenyképesek lenni. Ott vannak mindenki nyomában, sarkában, de utol még nem érnek a legjobbak közül senkit. Persze, vigyázni és figyelni akkor is kell rájuk, ha utóbbi világversenyeken rendre mögöttünk végeztek.

A svédek tervei között nyilván az előrelépés szerepel, amelyre jó alapot ad nemcsak a fizikumuk, hanem gyorsaságuk, agresszivitásuk, ráadásként mindemellett a labda sem hozza zavarba őket: átlövőik megütik a nemzetközi szintet.

Szégyenkezésre persze a néhány kulcsjátékosát nélkülöző, a pekingi olimpia után jelentős vérátömlesztésen, vérfrissítésen átesett magyaroknak sincs okuk. Imre Vilmos együttesének pénteken Miskolcon a svédek ellen egyértelműen a győzelemre kell játszania.