Szeniorok kézilabdáztak Dabason

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 22:11
A férfiak versenyében a Dabasi Fiatalok együttese végzett az élen a Mezey Ancsa Strandkézilabda Szenior Kupa 2008-as tornáján, amelyen 12 női és 4 férfi csapat küzdött két napon át a dabasi strandon. A nők viadalában a ÖTYE diadalmaskodott.

A Magyar Kézilabda Szövetség strandkézilabda szakága minden évben Dabason rendezi meg a Mezey Ancsa Szenior Kupát. Az egykori kézilabdázó, majd a szövetség pénzügyeseként dolgozó, sajnos fiatalon, súlyos betegségben elhunyt Mezey Annára, egykori játékostársai és barátai emlékeztek.

Az első napon a 12 női csapatot négy darab 3-as csoportba osztották a szervezők, ahonnan a körmérkőzések után a csoportelsők azonnal a másnapi elődöntőbe jutottak. A vasárnapi folytatásban a második helyezettek az 5-8-ik helyért játszottak, míg a harmadikak a 9-12-ig pozícióért. Nagy csatákban, sokszor csak „szétlövéssel” tudták eldönteni, hogy ki a jobb, ki jut tovább.

A döntőben a budapesti ÖTYE csapata magabiztosan győzött és vitte haza a serleget.

A férfiaknál a 4 csapat körmérkőzést játszott egymással szombaton. Vasárnap az előző napi első a negyedikkel, majd a 2. a 3. helyezettel játszott elődöntőt. Meglepetésre az első napon esélyes Fradi Beach Boyz kikapott a salgótarjániaktól, míg a helyi szeniorok nagy csatában jutottak a fináléba. A döntőben a hazai szurkolók bíztatása közepette megszerezték a serleget.