Túlóra után jutottak csúcsra a franciák

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 30. 18:52
Minden idők egyik legdrámaibb világbajnoki döntőjét nyerte meg vasárnap a francia férfi kézilabda-válogatott, miután hosszabbítás után 37-35-re nyert Dánia ellen. Ulrik Wilbek csapata úgy harcolt ki hatvan perc játék után 31-31-es döntetlent, hogy a mérkőzés során egyszer sem vezetett. A hosszabbításban azonban döntött a nagyobb rutin, Franciaország pedig történelmet írt: 2008 óta minden világverseny döntőjébe bejutott és kivétel nélkül meg is nyerte azokat.

XXII. Férfi Kézilabda Világbajnokság, Döntő
FRANCIAORSZÁG-DÁNIA 37-35 (15-12, 31-31, h.u. 3-2 )
Malmö, Vezette: Lopez, Sabroso Ramirez (spanyolok).

FRANCIAORSZÁG: Karaboué, Omeyer (kapusok), Abalo 4, Accambray 2, Barachet 3, Bingo, Bosquet, Dinart, Fernandez 3, B. Gille 4, Guigou 5 (2), Honrubia, Joli 1 (1), Junillon, Karabatic 9, Roine, Sorhaindo. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

DÁNIA: Landin, Rasmussen (kapusok), Bösen 2, L. Christiansen 4 (1), M. Christiansen 1, Eggert Jensen 3 (1), Hansen 9, Knudsen 1, Lauge Schmidt, Lindberg 3, Nielsen, Nöddesbo 3, Spellerberg 3, Söndergaard, Svan Hansen, Toft Hansen 2. Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Esélyeshez méltóan kezdte a döntőt a címvédő francia csapat: Fernandez és Guigou találataira csak a meglepetésre a dán kezdőcsapatba került Eggert tudott válaszolni. (7. perc: 3-2) Dinart vezérletével kőkeményen és határozottan védekeztek a gallok, a trónkövetelő skandinávok alig jutottak el Omeyer kapujáig.
A 10. percben a világbajnokságon eddig - magához képest - gyengébb teljesítményt nyújtó Abalo is betalált, majd megkezdődött a két szupersztár, Karabatic és Mikkel Hansen gólpárbaja (14. perc: 7-6)
Joli büntetőből szerzett találatával már hárommal vezettek a  franciák, de Hansen és Knudsen meccsben tartotta Dániát, sőt, Gille kiállítása után emberelőnyből Eggert egyenlített is! (9-9)
A fiatal Barachet azonban elkezdte termelni a gólokat és a félidő hajrájára visszaállította a háromgólos különbséget. A dánok hadvezére, Ulrik Wilbek kénytelen volt időt kérni, azonban Hansen csodálatos átlövésgóljai ellenére maradt a korábbi különbség, vagyis a 15-12-es vezetés a szünetre.
Karabatic ott folytatta a második játékrészben, ahol az elsőt abbahagyta: bombagóllal köszönt be az időközben Landint váltó Rasmussennek. Aktivizálták magukat az addig csöndes dán szélsők, Christiansen és Lindberg góljaival 16-14-re jöttek fel.
A franciáknál a fiatal Accambray vette magához a kezdeményezést, egyből duplával bosszantotta a dán szimpatizánsokat. (20-17) A franciák azonban egyre inkább Karabatic zseniális megmozdulásaira hegyeztéki ki támadásaikat, amivel nem is volt semmi gond addig, amíg a visszacserélt Landin el nem kezdett védeni. (42. perc: 22-19)
A 49. percben Karabatic szokásos bombájára Nöddesbo egy tekeréssel válaszolt, Sorhaindo elrontott helyzete után pedig a megállíthatatlan Mikkel Hansen egyenlített , 9-9-es állás után először a mérkőzés folyamán! (24-24)
A galloknak Gille és Abalo vette vissza a vezetést (27-25), de Christiansen egalizált három perccel a vége előtt! (29-29)
Az utolsó perc is döntetlennel kezdődött, Spellerberg visszahozza a dán reményeket!, alig néhány másodperccel a sípszó előtt talált be Omeyernek!  Jöhetett a hosszabbítás!
Abalo góljára Spellerberg és Knudsen válaszolt, a két beálló találataival először vezetett a meccs folyamán Dánia! (32-33) Karabatic és Guigou idegei azonban a ráadásban is rendben voltak, így a címvédő ismét előnybe került. (34-33) A hosszabbítás második felében Omeyer mutatott be bravúrokat, Fernandez pedig két gólt is szerzett, így biztosította csapatának az újabb világbajnoki címet! Csak gratulálni lehet a szimpatikus dán csapatnak, amely az utolsó pillanatig harcolt ellenfelével.
Franciaország négyre növelte vb-aranyérmeinek számát, így holtversenyben Svédországgal és Romániával a kézilabdás örökrangsor élére állt. Ulrik Wilbek nem tudta megismételni a dán hölgyekkel 1997-ben elért vb-győzelmet.

10. Egy perc vissza, Omeyer véd!!!

9. Másfél perc van hátra a hosszabbítás második félidejéből, amikor Fernandez akcióból is betalál!!! 36-34

8. Abalo is büntetőt szerez csapatának a túloldalon, Fernandez kis híján kihagyja. 4 gólos az átlövő. 35-34

6. Jól védekeznek a franciák, ám Mikkel Hansen büntetőt tud kiharcolni egy perc folyamatos támadás után. Lars Christiansen belövi!! Kötél idegek! 34-34

II. félidő (hosszabbítás)

Vége a hosszabbítás első félidejének.

5. Karabatic keze most sem remeg meg, Guigou fordít!!!  34-33

4. Knudsen góljával először vezetnek a döntő folyamán a dánok!!! 32-33

3. A dánok most sem tudják megszerezni a vezetést, Dinart megszerzi a labdát! Guigou hetesét megfogja Landin!! Marad a döntetlen!

2. Landin védi Karabatic lövését, Spellerberg egyenlít!!! 32-32

1. Abalo 5. góljával vezetnek a franciák, Hansen lövését pedig lesáncolják. 32-31

A dánok egyszer sem vezettek a mérkőzés folyamán, most mégis a hosszabbításra várunk. A franciák teljesítménye igencsak visszaesett a második félidőben, Omeyer gyakorlatilag nem találkozott a labdával, míg Landin a túloldalon bravúrokat mutatott be.

I. hosszabbítás

60. Két félidő után 31-31 az állás jön a hosszabbítás! A dánok kiénekelték a sajtot a franciák szájából.

60. Góóóólllll! Spellerberg visszahozza a dán reményeket!!  Jön a hosszabbítás!

60. Bösen gólját nem adájk meg, 12 másodperc van hátra.

60. Fél perc van hátra, Ulrik Wilbek időt kér. A dánoknak már csak a döntetlenre és a hosszíbbítás kiharcolására van reális esélyük.

60. Karabatic veszi vissza a vezetést, ki más?? 31-30

58. Lindberg eladja a labdát, de Landin kivédi Gille ziccerét. Még mindig nem dőlt el semmi!! Másfél perc van hátra, és Bösen kiegyenlít!!  30-30

57. Spellerberget is kiszórják két percre a spanyol bírók, a kiharcolt büntetőt Guigou vágja be! Egy góllal vezetnek a franciák, két és fél perc van hátra!! 30-29

57. Landin véd, Christiansen lövésével egyenlítenek a dánok!!! 29-29

56. Lindberg szélről használja ki a dán emberelőnyt. 29-28

55. Hihetetlen! Karabatic 10 lövésből 8. gólját szerzi. Teljesítménye akár vb-győzelmet is érhet a galloknak. Fernandez kap kétperces kiállítást. 29-27

55. Gille és Christiansen újabb gólja. 5 perc van hátra a döntőből. 28-27

54. Lars Christiansen hetesből tartja életben a dán vb-aranyérmes álmokat! 27-26

53. Hansen kivételesen mellé durrantott, Abalo újabb találatával kettővel mennek a franciák. 8 perc van hátra a döntőből. 27-25

51. Először támadhattak a vezetésért a dánok, de Christiansen lövését blokkolták a franciák!Karabatic bombáját védi Landin, a kipattanóból Gille veszi vissza a vezetést. Csodaszép beállósgól a világ egyik legjobb játékosától! 26-25

50. A gumiember Abalo két védőt is kicselezett, Landin sem tudott hárítani. Hansen brutálisan hatékonyan lő ma! 10 perc van még hátra, még minden lehetséges! 25-25

49. Micsoda mérkőzés! Landin fogja Sorhaindo ziccerét, a dánok az egyenlítésért támadnak: Hansen belövi!!!! 24-24!!

48. Nöddesbo szépen tekeri el a labdát Omeyer mellett!! 24-23

47. Barachet utóbbi három lövését biztos kézzel fogta Landin, Karabaticcal azonban nem lehet mit csinálni. Megállíthatatlan!! 7 gólnál jár a vb MVP-je a döntőben. 24-22

46. Negyed óra van hátra, Spellerberg bombájával már csak egy gól a különbség! 23-22

45. Karabatic húzza meg a labdát Abalonak, a csodaszélső találatára Hansen válaszol villámgyorsan. 23-21

45. Barachet adja el a labdát, Lindberg végigrobog vele egészen a kapuig, ahol nem is hibáz. Ismér csak két gól van a két csapat között. 22-20

43. Irgalmatlanul nagy védés Omeyertől, ráadásul emberhátrányban Accambray kiállítása miatt.

42. Amihez Karabatic nyúl, aranyat ér. Pontosabban gólt. 22-19

42. Micsoda gól!! Mikkel Hansen a kígyótérből, passzív kéznél talál be. 21-19

40. Karabatic mindig életveszélyes, még lendület nélkül is. Már ötödik gólját szereze ma. 21-18

38. Accambray jól vette észre, hogy Landin nem tud mit kezdeni a dereka felé jövő lövésekkel. Bösen hatalmas mázlival tartja a lépést.  20-18

37. Emberhátrányban, gyorsundulás után hozza közelebb csapatát Nöddesbo. 19-17

36. Toft Hansen ellentmondást nem tűrve bombázott Omeyer hálójába beállóból. Accambray nem hagyja annyiban a dolgot, a fiatal balátlövő betörés után gólt szerez. Ulrik Wilbek, a dánok szövetségi kapitánya sárga lapot kap műsoráért. 19-16

35. Spellerberg adott gyönyörű passzt Christiansennek, aki nem is hibáz. Gyorsan érkezik azonban a francia válasz. 3-3 eddig a második félidő. 18-15

34. Guigou válaszol, ráadásul passzívnál! 17-14

32. Aktivizálja magát Lindberg is, első gólját szerzi a vb-döntőben. Lars Christiansen a másik szélről bosszantja Omeyert. Zsinórban két dán találat! 16-14

31. Karabatic ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta.  16-12

II. félidő

30. Mikkel Hansen elrontott ziccerével zárul a vb-döntő első félideje, a gall csapat tartja kézben a játék irányítását. Félidő: 15-12.

30. Nöddesbo kap kétperces büntetést Karabatic földre viteléért. Barachet nem kegyelmez, a fiatal átlövő élete meccsét játssza ma! 15-12

29. A franciák irányítják a találkozót, a dánok Eggert és Hansen játékával tartják a lépést a címvédővel. Claude Onesta is kikéri idejét.

28. Micsoda gól megint Hansentől! Omeyer tehetetlen a fiatal dán átlövővel szemben, eddig nem érzi a lövéseit. 14-12

27. Hansen a változatosság kedvéért a bal alsót lövi ki három perccel a félidő vége előtt. 14-11

26. Nöddesbo talál be Omeyer feje fölött, melyre Fernandez válaszol villámgyorsan Karabatic álompassza után 14-10

25. Omeyer védi a frissen pályára lépett Lasse Bösen lövését.Karabatic a zsinórban negyedik francia találatot jegyzi. 13-9

25. Barachet jól használja ki a zárást, a fiatal játékos kimondottan jól játszik a vb-döntőben. Claude Onesta csapata először vezet három góllal, a dánok időt kértek. 12-9

24. Egymás után kétszer adják el Spellerbergék a labdát támadásban.

23. Karabatic gyönyörű testcsellel küldi el gyufáért védőjét, Landin sem tudott javítani csapattársa hibáján a kapauban. 11-9

22. Barachet szép húzás után bombáz a dán kapuba. Visszaveszik a vezetést a gallok. 10-9

21. Barachet is jó teljesítményt nyújt a döntőben, hetest harcol ki csapatának. Landin helyére Rasmussen jön, aki hárítja Joli büntetőjét!! Átvehetik a vezetést a dánok!

19. Gille kapja a mérkőzés első kétperces büntetését. A dánok egyből hetest harcolnak ki emberelőnyben, Eggert nagyon magabiztosan lövi be. Egyenlítenek a dánok! 9-9

19. Knudsen góllal javítja előző hibáját a védekezésben. Tartja a lépést a dán együttes. 9-8

18. Mikkel Hansen a döntőben is tarthatatlan, 10 méterről zúdít Omeyer hálójába. 9-7

17. Knudsen teljesen feleslegesen szabálytalankodott a szélen, a spanyol bírók újabb hetest ítélnek. Joli magabiztosan értékesíti. 9-6

15. Guigou gyönyörű figura végén ejti be a labdát Landin kapujába. 8-6

14. Karabatic első góljára másodpercekkel később Hansen válaszol. 7-6

14. Robban a malmöi aréna, Spellerberg hozza fel egyre a dánokat. 6-5

12. Gille harcolt ki hetest, Landin hatalmas bravúrral véd!! A kipattanó marad a franciáknál, de nem tudnak gólt szerezni.

11. Fernandez már második gólját lövi, Landin eddig nem sok labdával találkozott. 6-4

10. Ízelítő a francia ritmusváltásos játékból, Abalo jobbszélről lövi ki a hosszú alsót. Toft Hansen válaszol villámgyirsan 5-4

9. Eggert ismét becsapja a francia hálóőrt, eddig igazolja azt, hogy Lars Christiansen helyett kezdett Ulrik Wilbek együttesében. 4-3

8. Karabatic támadófaultot követ el, a dánok egyenlíthetnek. Toft Hansen lövését azonban hárítja Omeyer, az indításból Gille talál be 4-2

7. Beindult a gólgyártás, Guigou és Hansen gyors gólváltása. 3-2

5. Kúsztak-máztak a dánok a labdáért, Eggert jutatja végül Omeyer kapujába. 2-1

4. Landin is bemutatja első védését, de a kipattanóból Fernandez harcol ki büntetőt. Guigou a kapus lába mellett pattintja a hálóba. 2-0

3. Fernandez nyitja a gólok sorát, egy rövid felső sarkos bombával. 1-0

2. Másfél perce támadnak a dánok, de a franciák remekül védekeznek, lövésig sem jutottak Hansenék.

1. Dánia kezdi a találkozót, természetesen a bravúrosan védő Landinnal a kapuban. Meglepetés, hogy Lars Christiansen csak a padon ül egyelőre. Söndergaardot máris megdolgozza Dinart, Hansen lövését pedig blokkolják.

16:58 Pikánssá tette a bíróküldést az IHF, hiszen a dánok által az elődöntőben búcsúztatott Spanyolországból érkezett a döntő két sípmestere

16:56 Csordultig teli van a malmöi csarnok, ahol a dán szurkolók vannak számbeli fölényben. Már a himnuszok szólnak.

16:54 Perceken belül kezdődik a világbajnokság döntője, melyben a két veretlen gárda, a címvédő franciák és a trónkövetelő dánok csapnak össze. A franciák negyedszer,a dánok először juthatnak a csúcsra.

Történelmet írhat a címvédő francia kézilabda-válogatott a svédországi világbajnokság vasárnapi döntőjében. Amennyiben Karabaticék ismét győztesen hagyják el a malmöi pályát, az egyetlen olyan csapattá avanzsálnak a világon, amely zsinórban negyedik világversenyét nyeri meg. Ezzel nemcsak az örökrangsort vezető román és svéd válogatottat érnék be, de megismételnék Radu Voinaék bravúrját is, akik megvédték világbajnoki címüket közel negyven évvel ezelőtt.

Ebben az a dán válogatott akadályozhatja meg őket, mely a 2008-as Európa-bajnokság  után először jutott el ismét egy világverseny döntőjébe. A Svédországban mutatott forma alapján akár azt is mondhatnánk, hogy Lindbergék számítanak esélyesnek, hiszen eddigi öszzes mérkőzésüket megnyerték. (A franciáknak becsúszott egy 28-28-as döntetlen a csoportkörben a spanyol válogatott ellen)

Az Ulrik Wilbek vezette alakulat 2007-ben és 2009-ben is az elődöntőig jutott és mindkét alkalommal a franciák ellen léptek pályára: a németországi vb bronzmérkőzésén 34-27-re győzték le a gall csapatot, míg 2009-ben, Zágrában az elődöntőben kaptak ki tőlük 27-22-re.

Ezen a világbajnokságon mindkét együttesben új sztárok csillogtatták meg tehetségüket, akik akár a döntőben is döntő szerepet vállalhatnak. A címvédő franciáknál sérülés miatt egyáltalán az egész tornán hiányzott az irányító Guillame Gille és a klasszis átlövő, Daniel Narcisse, helyükön William Accambray és Samuel Honrubia első világversenyén is bizonyítani tudtak. A világ legjobb talán legjobb kapusa, Thierry Omeyer mellett az eddig mellőzött Karaboue is lehetőséget kapott, amivel remekül élt. (emlékezzünk a magyar együttes ellen bemutatott parádéira) A fiatalok remekül egészítik ki a világsztárokból álló alapcsapatot (Guigou, Abalo, Fernandez, Dinart, Karabatic, Gille), így egy bombaformában lévő együttes vár a skandinávokra.

A dánoknál sem lehet panasz a formára, a húszas évek elején járó kapus, Landin és az átlövő Hansen a torna legjobbjai közé tartoznak. A rutinos játékosok is hozzák tudásukat (Lindberg, Christiansen), így Ulrik Wilbek Szövetségi kapitány akár azt a bravúrt is végrehajthatja, hogy a nőkkel 1997-ben elért vb-aranyérem után a férfiakat is a csúcsra vezetheti.