A címvédő horvátok is az elődöntőben

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 13:56
A hajrában felőrölte ellenfele, a dán csapat ellenállását a címvédő horvát férfi kézilabda-válogatott, amely 26-24-es győzelmével bejutott a pekingi olimpia elődöntőjébe. Lino Cervar szövetségi kapitány csapata a fináléért a francia együttessel találkozik majd a négy között.

PEKING 2008, KÉZILABDA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ:
HORVÁTORSZÁG – DÁNIA 26-24 (14-12)
Peking, az Olimpiai Sportközpont sportcsarnoka, vezette: Vicente Breto, Jose Antonio Huelin (spanyolok).
HORVÁTORSZÁG: Alilovic – Dzomba 6 (5), Metlicic 2, Balic 2, Vori 2, Lackovic 3, Sprem 7, Valcic 3, Dominikovic, Sulic, Duvnjak, Horvat 1, Vukovic, Losert.
DÁNIA: Hvidt – Bösen 3, Jensen, Jörgensen, Christiansen 6 (2), Henriksen, Spellerberg 3 (2), Hansen 1, Nöddesbo 3, Sarup, Boldsen 1, Lindberg 4, Brun Jörgensen 1, Nielsen.
Hétméteresek: 5/6, ill. 4/6.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

A 49. perctől, 20-20-as állás után fordította a maga javára a horvát válogatott a dánok elleni elődöntőt a pekingi olimpia férfi kézilabdatornáján.

A 2004-ben Athénban és 1996-ban Atlantában is aranyérmes délszlávok ekkor Mirza Dzomba, Blazenko Lackovic és az egyébként sérült Ivano Balic révén három gólt lőttek sorozatban, és az 55. percben már 23-20-ra vezettek.

A dánok kétségbeesetten küzdöttek, Mikkel Hansen szélről szerzett góljával feljöttek 24-23-ra, de az utolsó előtti perc végén Goran Sprem a bal szélről ismét eredményes volt (25-23), majd időkérés után az uztolsó percben Igor Vori a szétesett dán védelmen áthatolva végleg eldöntötte a találkozót.

Bár Nöddesbo a végén még szépített az eredményen (26-24), a lényegen mindez már nem változtatott: a horvátok jutottak be az elődöntőbe.

A címvédő együttes augusztus 22-én, azaz pénteken Franciaország csapatával találkozik majd.

Dánia kiesésével a világbajnok Németország után az aktuális Európa-bajnok is elbúcsúzott. Azt, hogy ki lesz a már elődöntős izlandi gárda ellenfele a négy között, a magyar idő szerint 14:15-kor kezdődő Koreai Köztársaság–Spanyolország összecsapáson dől el.