Négy közé dobták magukat a franciák

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 20. 07:31
Első csapatként a francia válogatott jutott be a férfi kézilabda-torna elődöntőjébe a pekingi olimpián, miután 27-24-es diadalt aratott az oroszok felett. A mérkőzést végig kézben tartva, teljesen megérdemelten nyert a nyugat-európai különítmény, a mutatott játék alapján pedig komoly aranyesélyesnek számít. Az elődöntőben a horvát-dán csata győztesével találkoznak majd Danielle Narcisse-ék.

PEKING 2008, KÉZILABDA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ:
FRANCIAORSZÁG - OROSZORSZÁG 27-24 (13-10)
Az olimpiai sportközpont sportcsarnoka, vezette: Frank Lemme, Bernd Ullrich (mindketten németek)
FRANCIAORSZÁG: Omeyer - Dinart, Burdet, G. Gille 1, B. Gille 4, Narcisse 9, Girault 4, Karabatic 2, Kempe, Abati, Abalo 7, Guigou, Paty, Karaboue (cserekapus).
OROSZORSZÁG: Kosztyigov - Filippov 1, Krivoszljikov 1, Jevgyokimov 2, Csernojvanov 4, Rasztvorcev 3, Kosztyigov, Kamanyin 1, Aszlanyijan, Koksarov 5, Kovaljev 3, gyibirov 1, Jigropulo 3, Ivanov, Grams (cserekapus).
Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc
Gólok hétméteresből: 1/2, ill. 6/8

Franciaország meggyőzőbb teljesítményt nyújtott az olimpiai torna csoportmeccsein, ezért a negyeddöntőben a galloknak némileg nagyobb sanszuk volt legyűrni az orosz válogatottat, mint fordítva.

Míg a franciák négy győzelemmel és egy döntetlennel a tarsolyukban, csoportelsőként érkeztek a mérkőzésre, addig a rivális éppencsak becsúszott a negyedik helyre 2-1-2-es mutatójával.

Nos, a papírforma nem borult, ám igencsak döcögős rajtot vett 1992 bronzérmese 2004 harmadikja ellen. A szbornaja az első félidő feléig tántoríthatatlannak bizonyult, Jevgyokimov és Razdvorcev vezérletével 7-6-ig mindig ők vezettek.

A franciák csak futottak az eredmény után, s csak a 15. percben voltak képesek először vezetni a meglepő módon összeszedett orosz csapat ellen. Aztán Danielle Narcisse, Luc Abalo és Bertrand Gille vezérletével folyamatosan távolodtak, s a félidőben megnyugtató, 13-10-es előnnyel mehettek pihenni.

Ott folytatódott a találkozó, ahol abbamaradt. A fent említett francia hősök rátettek egy lapáttal, már 15-10-re is vezettek, s ezt az ötgólos különbséget 22-17-ig meg is tartották.

Peregtek a másodpercek, fogyott az idő, az oroszok azonban nem akartak kikapni. Kovaljev, Gyibirov, Csernojvanov és Kamanyin góljaival 22-21-re fel is jöttek, a lendület és a tudomány ugyanakkor ebben a pillanatban elfogyott.

Ekkor Franciaország kapcsolt magasabb sebességi fokozatba, amelynek eredményeként 26-23-nél már ismét bizakodásra okot adó fórba került. S mivel már csak egyetlen perc volt hátra, tulajdonképpen el is dőlt a párharc sorsa.

A vég 27-24 a franciák javára, akik egy teljesen megérdemelt siker után a horvát-dán összecsapás nyertesével meccselhetnek a döntőbejutásért.