Peking 2008, férfi kézilabda: az orosz válogatott legyőzte Dániát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 22. 07:48
Az orosz férfi kézilabda-válogatott játszhat tovább az ötödik helyért, miután az 5-8. helyért zajló helyosztón 28-27-re legyőzte Dániát.

Az orosz együttes a félidőben három góllal vezetett, ám szünet után a dánok fordítottak, és az 58. percben 27-25-re vezettek is.

A szbornaja azonban nem adta fel, és Alekszej Kamanyin utolsó percben szerzett találatával végül megszerezte a győzelmet.

FÉRFI KÉZILABDA, AZ 5-8. HELYÉRT:
OROSZORSZÁG - DÁNIA 28-27 (17-14)
Peking, vezette: El-Moamli, Saban (egyiptomiak)
OROSZORSZÁG: Gramsz, Kosztyigov - Filippov 4, Krivosilkov, Jevdokimov 1, Csernojanov 3, Raszvorcev, Kosztyigov, Kamanyin 6, Aszlanyan, Koksarov, Kovaljov 2, Dibirov 8, Igropulo 2, V. Ivanov
DÁNIA: Hvidt, Henriksen - Bösen 1, Jörgensen, J. Jensen, Christiansen 8, Spellerberg, M. Hansen 3, Nöddesbo 6, Sarup 6, Boldsen, Lindberg 2, Bruun Jörgensen 1, Nielsen.
Gólok hétméteresből: 6/4 ill. 2/2
Kiállítások: 4 ill. 10 perc