Peking 2008, férfi kézilabda: lengyel győzelem Korea felett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 22. 09:58
Versenyben maradt az ötödik helyért a pekingi játékokon a lengyel férfi kézilabda-válogatott miután 29-26-ra megverte Korea legjobbjait.

A szoros találkozó első játékrészében Mariusz Jurasik lendítette előre a lengyelek szekerét, hét találatából ötöt ebben a félidőben szerzett. Az első félóra végén 15-14 állt az eredményjelzőn.

A másik oldalon Jung Sin Jun tartotta a lépést az ellenféllel, azonban rajta kívül nem akadt ázsiai játékos, aki csatlakozni tudott volna hozzá. Így a végén három gólra nőtt a differencia és 29-26-ra győztek a lengyelek.

FÉRFI KÉZILABDA, 5-8. HELYÉRT:
LENGYELORSZÁG-KOREAI KÖZTÁRSASÁG 29-26 (15-14)
Nemzeti Sportcsarnok, vezette: Canbro, Claesson (svédek)
LENGYELORSZÁG: Wichary – Jaszka, K. Lijewski 2, Jachlewski 1, Tkaczyk 4, Bielecki 1, Siódmiak 2, B. Jurecki 6, Jurasik 7, M. Jurecki 3, Tluczynski 2, Piwko 1, Wichary (kapus).
KOREAI KÖZTÁRSASÁG: Han - Dzsong 4, Kim, Dzsung 4, Park Dzsung Gu 1, Park Csan Jong, Jun 6, Cso 2, Li Te Vung 3, Kang, Li Dzse Vu 3, Paek, Ko, Jun Kjungmin 3. Kiállítások: 6 perc ill. 10 perc Gólok hétméteresből: 1/2 ill. 3/4