Peking 2008, kézilabda: izlandi döntetlen, sovány spanyol siker

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 18. 06:46
Nem bírt az izlandi válogatott Egyiptom együttesével a kézilabda férfi tornán Pekingben a B csoportban, miután 32-32-es döntetlen született. Az A csoportban a spanyolok hatalmas csatában, 36-35-re verték a brazil nemzeti csapatot.

Az izlandiak eredményükkel ugyan első helyen állnak hatosukban, azonban egy mérkőzéssel többet játszottak, legrosszabb esetben akár negyedik helyen is zárhatnak, Egyiptom a 9-12. helyért folytathatja.

A Spanyolország győzelmével a harmadik pozícióban áll a B csoportban, a horvátok azonban még megelőzhetik őket, a brazilok a helyosztókban szerepel.

EREDMÉNY:
IZLAND – EGYIPTOM 32-32 (14-17)
Az olimpiai sportközpont sportcsarnoka. Vezette: Din, Dinu (románok)
IZLAND: Gudmundsson – Geirsson 3, Sigfus Sigurdsson 1, Hallgrimsson 1, Atlason 2, Valur Gudjon Sigurdsson 10, Stefansson 2, Asgeirsson, Petersson 3, Gudmundsson, Jacobsson, Gunnarsson 6, Ingimundarson, Gustavsson (kapus)
EGYIPTOM: Abdel – Husszein Mabruk, Husszein 6, El Ahmar 1, Ramadan 4, Abdelrazek 3, Hasszaballah 2, Hasszan Mabruk, Abd Elszalam 6, Abdel Makszud, Belal Mabruk, El Fakarany 1, Juszri, Zaky 9, Nakib (kapus)
Kiállítások: 8 ill. 12 perc
Gól – hétméteresekből: 1/2 ill. 5/5

EREDMÉNY:
SPANYOLORSZÁG – BRAZÍLIA 36-35 (20-17)
Az olimpiai sportközpont sportcsarnoka. Vezette: Baum, Goralczyk (lengyelek)
SPANYOLORSZÁG: Hombrandos – Alberto Entererrios 6, Rocas 4, Raul Entererrios, Garabaya 3, Prieto 2, Belaustegui, Lozano, Davis, Garcia 4, Romero 8, Malmagro 7, Tomas 2, Barrufet (kapus)
BRAZÍLIA: Santos – Pacheco Filho 12, Ertel 3, Ruy 2, Souza 6, Bortolini, Justino 3, Laureano, Silva 4, Ribeiro 4, Santana 2, Pizzinato, Oliveira, Vasconcelos (kapus)
Kiállítások: 8 ill. 6 perc
Gól – hétméteresekből: 1/3 ill. 1/2