Hitchcocki izgalmak után nyert Kanada

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 6. 23:16
Kanada válogatottja szikrázó küzdelemben, közönségszórakoztató meccsen aratott 5-4-es győzelmet az Egyesült Államok csapata ellen az A-csoportos jégkorong-világbajnokságon Halifaxban. A házigazda, címvédő juharlevelesek ezzel csoportgyőztesként léptek tovább a középdöntőbe az amerikaiakkal karöltve. A harmadik továbbjutó kilétéről a Szlovénia-Lettország összecsapás dönt.

72. A-CSOPORTOS JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG
ALAPSZAKASZ, B CSOPORT, HARMADIK FORDULÓ
KANADA-EGYESÜLT ÁLLAMOK 5-4 (2-0, 1-2, 2-2)
Gólszerzők: Burns 08:26 (Staal, St. Louis), Heatley 19:49 (Nash, Getzlaf), Toews 20:18 (Doan, Kunitz), Roy 43:29 (Kunitz, Doan), Heatley 57:25 (Getzlaf, Nash), ill. Parise 20:52 (Brown, Pominville), O'Sullivan 23:09 (Stafford, Gilbert), Brown 45:18 (O'Sullivan, Parise), Pominville 46:54 (Kessel, Kane).

Két gyors kanadai kiállítással indult az összecsapás, egyik előnyt sem sikerült azonban készpénzre váltania a vendégeknek. A nyolcadik percben ez meg is bosszulta magát. Brett Burns a visszatett korongot mesés mozdulattal emelte fel a kapu jobb felső sarkába, vezetéshez juttatva a kanadaiakat. (1-0)

Az amerikaiak sokkal többször tüzeltek kapura, a Carolinával 2006-ban Stanley-kupa győztes Cam Ward azonban egyszerűen lehúzta a rolót. A harmad utolsó pillanataiban pedig jött az újabb kanadai csapás, egy kipattanót követően Dany Heatley szemfülességét dicsérte a második hazai találat. (2-0)

A következő felvonás elején felpörögtek az események, három perc alatt három gól következett! Bár rögtön a kezdés után az ifjú Jonathan Toews már háromgólos előnybe juttatta a juharleveleseket, az Egyesült Államok duplán tudott válaszolni. Előbb Parise bombája landolt a hálóban, majd Patrick O'Sullivan törhetett egyedül kapura, s be is húzta korongot Ward mellett. (3-2)

Teljesen nyílttá vált a találkozó a 23. perctől, de John Tortorella tanítványainak ebben a szakaszban még nem jött össze az egyenlítés.

A zárófelvonásban aztán az első vébéjén szereplő Sabres-játékos, Derek Roy köszönt be, a siker küszöbén álltak tehát a kanadaiak. (4-2)

A tavalyi vb-n ötödik helyezett vendégek azonban nem adták fel, két emberelőnyt is kihasználva, Dustin Brown közeli találatával és Jason Pominville látványos keresztkapás-ütésével 13 perccel a vége előtt kiegyenlítettek. (4-4)

A meccs hőse végül minden idők legponterősebb kanadai válogatottja, Dany Heatley lett, aki az 59. percben ugyancsak kapásból, középről, kíméletlenül bombázta a pakkot az amerikai hálóba, kiharcolva a csoportgyőzelmet Ken Hitchcock csapatának. (5-4)