KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AS MONACO"
Ráfagyott a mosoly az Arsenal arcára 2015. február 25. 23:14 A sorsolás után még a hurráoptimizmus jellemezte az Arsenal játékosainak hangulatát, ehhez képest a Monaco a BL egyik legegységesebb csapatának benyomását keltve 3-1-re nyerni tudott az Emiratesben, a nyolcaddöntő első, szerdai felvonásán. Az ASM védelme - amely 540 perc alatt egy gólt kapott a csoportkörben - ezúttal csak 22,5 éves átlagéletkorral bírt, de így is remekelt, a londoniaknak sokáig kapura lövésük sem volt. A kontrajáték is működött a vendégeknél, kétszer is így sújtottak le, különösen sokkoló lehetett, hogy még Oxlade-Chamberlain hosszabbításban elért találatára is volt válaszuk. A Leverkusen egy mesés Bellarabi-Calhanoglu összjátéknak köszönhette, hogy két vállra tudta fektetni a tavalyi döntős Atléticót.

Már hét pont a PSG hátránya 2014. október 5. 23:49 Elveszni látszik a horizonton az éllovas Marseille a címvédő PSG számára, amely ezúttal sem volt képes megőrizni a vezetést, már a hatodik döntetlenjét játszotta a francia bajnokságban, most a Monaco ellen, hazai környezetben. Jean-Christophe Bahebeck ragyogó előkészítése után Lucas Moura talált be a hajrához közeledve, de a hosszabbításban lecsapott a csereember Anthony Martial, amihez a PSG-védelem asszisztálása is kellett. A fővárosiaknak volt több helyzetük a meccsen de a nagyobb lehetőségek az ASM előtt adódtak.

Új, nem várt kihívót kapott a PSG 2014. október 2. 23:21 Követed a Ligue 1-et? Útmutatást keresel, mielőtt francia bajnoki meccsekre fogadnál? Cikkünkben a korai fordulók tapasztalatait is leszűrve szeretnénk előretekinteni a vasárnap esti PSG-Monaco rangadóra és a gall szezonra.

A Lyon is kibabrált a Monacóval 2014. szeptember 12. 23:52 A Lyon nyerte a szunnyadó óriások meccsét Franciaországban, ezzel megelőzte a Monacót a tabella alsóházában, az ötödik forduló pénteki játéknapján. Kiszenvedett siker volt ez egy, amúgy meglehetősen kiegyenlített összecsapáson. A nyáron Radamel Falcaót és James Rodríguezt is elveszítő hercegségiek vereségszámlálója már most annyit mutat, mint az előző kiírásban 27 forduló után...

Rájuk költheti a Monaco James vételárát! 2014. július 31. 15:30 Két Sahtar-játékossal tárgyal a Monaco, amelynek támadó részlegében elkél az erősítés James Rodríguez Realhoz távozása után. A hercegségiek 65 millió eurót fizetnének a brazil Douglas Costa, Alex Teixeira duóért - értesült a foot.ua.

Leváltotta edzőjét az AS Monaco 2014. május 20. 16:57 Edzőt cserél az AS Monaco labdarúgócsapata, amely megvált az olasz szakember Claudio Ranieritől - ezt Vagyim Vasziljev, a klub alelnöke jelentette be kedd délután.

Megverte magát a Monaco, őszi 1. a PSG 2013. december 20. 23:14 A Valenciennes labdarúgócsapata éppen az ezüstérmes helyen álló Monaco otthonában aratta szezonbeli harmadik győzelmét a francia bajnokság 19. fordulójának pénteki játéknapján.

Ismét a Monaco a PSG fő üldözője 2013. december 8. 23:21 Radamel Falcao távollétében is nyerni tudott a Monaco a Ligue 1 17. fordulójában, igaz csak a hajrá kezdetén, emberelőnyben tudta "bevinni" a győztes találatot vasárnap este a II. Lajos Stadionban, az Ajaccio ellen. A kiesőjelölt nem bírta ki a nyomást, Emmanuel Riviere pofozta be a három pontot érő gólt a 75. percben, néhány centiméterről. A hercegségiek visszavették a második helyet a tabellán a Lille-től.

Először verték meg a Monacót az idényben 2013. október 30. 23:28 Falcao, Abidal, Carvalho és Moutinho nélkül nem tudott nyerni a Monaco Reimsben, sőt, 1-0-ra kikapott a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett szerda esti Ligakupa-meccsen, ezzel kiesett. A mindent eldöntő találatot Antoine Devaux fejelte be az első félidőben. A Reims valóságos óriásölő lett ősszel, hiszen korábban már a Lyon, a Lille és a Marseille skalpját is begyűjtötte a bajnokságban. Az európai kupákban érdekelt együttesek csak a következő körben csatlakoznak be a sorozatba.

Lyon-veréssel élen a Monaco 2013. október 27. 19:29 Háromszáz perc után ismét betalált Radamel Falcao a Ligue 1-ben, csapata, a veretlen Monaco pedig átmenetileg ismét élre állt a francia bajnokságban. A hercegségiek a szebb napokat látott Lyont múlták felül hazai pályán 2-1-re vasárnap, első találatukat Munir Obbadi jegyezte.