Fiataljai vezérletével nyert a Csaba

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 29. 19:40
A huszonnégy órán belül második mérkőzését játszó Nyíradony – a Győr elleni bajnoki után – ezúttal a Békéscsabától kapott ki a női kézilabda Magyar Kupában a 16 közé jutásért vívott találkozón. A szünetben már hét góllal vezető viharsarkiak a második félidőben a fiatal irányító, Szögi vezérletével biztosították be továbbjutásukat.

KÉZILABDA, MAGYAR KUPA, 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT:
BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – TAJTAVILL-NYÍRADONY 33-26 (14-7)
Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Baranyi A., Szloska K.
BÉKÉSCSABA: Zaneta – Baross 3, Rácz, Takács 1, SZEKERES 6, Cifra, Ancsin 2. Cs: Veress (kapus), Glusica 3, SZÖGI 9 (4). TÓTH 7, Kelemen 1, Petrovszki 1, Hajduch 1. Edző: Mátéfi Eszter
NYÍRADONY: Király- Flasková 3, Szamosi A. 1, Gulyás 2, Pádár 3, KUDOR 3, Szűcs 2. Cs.: Lajtos, Fodor (kapusok), SOPRONYI 10 (4), Szamosi L. 1, Sütő M., Sütő E. 1, Such. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-2. 7. p.: 3-2. 10. p.: 3-4. 14. p.: 5-5. 24. p:. 11-6. 28. p.: 14–7. 34. p.: 18-15. 39. p.: 22–18. 46. p.: 26-20. 50. p.: 30-20. 58. p.:31-25.
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill.4 /4

Meglátszott a Nyíradony együttesén a keddi, Győr elleni bajnoki találkozó nyomai. A Békéscsaba vendégeként fáradtan, darabosan mozogtak és már az első félidőben szinte behozhatatlan hátrányba kerültek.

A hazaiak Szögi és Tóth vezérletével uralták a mérkőzést, a végén ketten együtt 16 gólt lőttek. A vendégeknél egyedül Sopronyi nyújtott kiemelkedőt, tíz találatig jutott, ám ez is kevésnek bizonyult.

A második félidőben már kiegyenlített játék folyt, a Békéscsaba így is magabiztosan jutott tovább a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

EDZŐSZEMMEL
Mátéfi Eszter: – Éltünk a hazai pálya adta lehetőséggel, sportszerű mérkőzésen a tegnapi napon bajnokit játszó vendégek ellen a fiatalok is bizonyították tehetségüket.
Köstner Vilmos: – A védekezésünk továbbra is gyenge. Aggresszivitásban alulmaradtunk a Békéscsaba ellen és a sok kihagyott helyzetünk megbosszulta önmagát.