Kézilabda NB I: a PLER otthon intézte el a Gyöngyöst

Szerző: shLétrehozva: 2008. december 1. 19:59
A Budapest Bank férfi kézilabda Liga nyolcadik fordulójából pótolt mérkőzésen a PLER KC vendégeként lépett pályára a Gyöngyösi Főiskolai KK és szenvedett a félidei egygólos vezetés után hétgólos vereséget.

Az első játékrész a mátraaljaiak elképzelése szerint alakult, Éles József edző tanítványai zömében 3–4 gólokkal vezetve kézben tartották a mérkőzést. A szünet után azonban fordult a kocka, a házigazda nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, míg a vendégek bosszantó hibákat vétve kiengedték a kezeik közül a győzelmet.

BUDAPEST FÉRFI LIGA, 8. FORDULÓ:
PLER KC – Gyöngyösi Főiskolai KK 32-25 (12-13)
Budapest, Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.
PLER: Zsembery – Rév 1 (1), Pordán 1, Bakos, LENDVAY 11 (1), Kocsi 2, forgács 2. Cs.: NOVÁK, Paul (kapus), LÉKAI 5, Korsós 1, BALOGH 6 (2), Füleki, HARSÁNYI 3 (1). Edző: Nagy Károly.
GYFKK: Lencsés – BENDÓ 2, SZABÓ P. 7, HÍMER 4, Kocsis Cs. 2, dr. Czina 1, kLEIS 6 (5). Cs.: Nagy L. (kapus), Kopco 1, Habuczki, Benis, Hanták 2. edző: Éles József.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-5, 17. p.: 5-8, 23. p.: 6-10, 27. p.: 10-12, 36. p.: 16-16, 40. p.: 20-17, 45. p.: 25-19, 57. p.: 30-23.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5.
EDZŐSZEMMEL:
Nagy Károly: – Az első félidőben tompán kezdtünk, nem éreztük igazán a játék ritmusát. A második félidei meggyőző játékunknak köszönhetően sikerült nyerni.
Éles József: – Az első játékrészben minden nagyon jól működött, ha a szünet után is tudtuk volna tartani azt a teljesítményt akár a győzelem is meglehetett volna. Sajnos nem így történt, sok gyermeteg hibát követtünk el, amiket majd korrigálni kell.