Kibányászta a győzelmet a PLER

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 28. 18:33
Magabiztos hazai győzelmet hozott a férfi kézilabda NB I 5. fordulójában a PLER KC- Komlósi BSK mérkőzés. A PLER az első perctől kezdve vezettek, minimum két gól különbséggel. A lőrinci csapat védelmének erősségét igazolta, hogy a vendégek támadásaira többször passzívot fújtak a játékvezetők.

FÉRFI KÉZILABDA, BUDAPEST BANK NB I, 5. FORDULÓ:
PLER KC – KOMLÓI BSK 34-25 (19-12)
Budapest, Lőrinci Sportcsarnok, 250 néző, vezette: Nagy F., Túróczi J.
PLER: Zsembery – Bakos Gy. 1, LÉKAI 6, KOCSI 5, BALOGH ZS. 5, Cserék: Novák, Harsányi 2, LENDVAY 7, Forgács 3, Rév 2/1, Korsós, Füleki 1, Pordán 1, PAUL T. Vezetőedző: Nagy Károly
KOMLÓ: Pókos – BAKOS Á. 5, Molnár, SZAPPANOS 5, Dömös 2/1, Kiss Á. 2, Nagy Z., Cserék: Szabó T., Kaplonyi 4, Ujváry, Péter Szabó 1, Mészáros, Kilvinger 2, SUTKA 4/2 Vezetőedző: Füzesi Ferenc
Hétméteresek: 1/3, illetve 3/4
Kiállítások: 8, illetve 6 perc.
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-2, 15. perc: 9-6, 25. perc: 15-10, 30. perc: 19-12, 38. perc: 23-14, 48. perc: 27-21, 55. perc: 31-23

A lőrinci csapat védelmének erősségét igazolta, hogy a vendégek támadásaira többször passzívot fújtak a játékvezetők. A PLER az első félidő utolsó tíz percében lépett el ellefelétől igazán.

A 19-12-es félidő után még Szappanos Gergely felhozta öt gól különbségre a Komlót, ám a hazaiak – a cserekapusnak, Paul Teodornak is köszönhetően – ismét elléptek hat-hét gólos különbségre.

A Lendvay-Lékai-Kocsi-Balogh támadóegység pedig túl nagy feladatot jelentett a védelem számára.