Kikapott a Szeged Svájcban, de...

Szerző: MTILétrehozva: 2015. február 12. 21:13
A MOL-Pick Szeged a számára tét nélküli mérkőzésen háromgólos vereséget szenvedett a Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 9. fordulójában csütörtökön.

A Tisza-partiak már biztos csoportmásodikként várták az összecsapást, ugyanakkor a svájciaknak ez volt az utolsó lehetőségük arra, hogy elkerüljenek a sereghajtó helyről és életben tartsák nyolcaddöntős reményeiket.
A két együttes október 18-án Szegeden találkozott, akkor a hazaiak 34-24-re nyertek.

A mostani mérkőzésen egy percig sem volt ekkora különbség a két csapat között, a Schaffhausennek sikerült az első félidőben négygólos előnyre szert tennie, a folytatásban pedig ebből hármat megtartania, igaz, a magyar együttes nem játszott százszázalékos erőbedobással.

A másik magyar érdekelt, az MKB-MVM Veszprém vasárnap fogadja a szlovén Celjét, és ha nyer,  csoportelsőként lép tovább.

FÉRFI KÉZILABDA BL, D-CSOPORT, 9. FORDULÓ:

Schaffhausen (svájci) - MOL-Pick Szeged 32-29 (19-15)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Kielce 16 pont/8 mérkőzés, 2. (és már továbbjutott) Szeged 12/9, 3. Dunkerque 6/8 (196-202), 4. Aalborg 6/8 (203-210), 5. Schaffhausen 6/9 (239-268), 6. Motor Zaporizzsja 4/8