Lélekemelő veszprémi diadal Leónban!

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 28. 17:20
Háromból három! A február 8-án tragikus körülmények között elhunyt Marian Cozmát gyászoló MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjében sorozatban három mérkőzést nyert: a spanyol Ademar Leónt a hazai 28-26-os siker után idegenben is legyőzte 32-30-ra, ezzel pedig eldőlt, hogy csoportelsőként jutott tovább. Bravó, bravó, bravó! Szenzációs siker! Emlékezhetünk, az ibériaiak két felvonásos megleckéztetése között a francia Montpelliert is felülmúlta (30-24 vendégként) Mocsai Lajos együttese.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ, III. CSOPORT:
ADEMAR LEÓN – MKB VESZPRÉM 30-32 (12-17)
León, 4000 néző, vezette: Pozeznik, Repensek (szlovénok)
ADEMAR LEÓN: Alilovic – Buntic 8, Sarmiento 3, Aguinagalde 1, Castresana, Krivoshlikov 10 (3), Stranovsky 6(1), Csere: Alamo (kapus), Bicanic, Ortigosa 1, Aguirrezabalaga 1, Csernov. Vezetőedző: Jordi Ribera
MKB VESZPRÉM: Perics – Iváncsik G. 2., Ilyés 2, Eklemovics 5, Gál 1, Vujin 12 (2), Gulyás 4. Csere: Perez 3, Lapcsevics, Luzsnyikov, Vilovski 2, Korazija 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 4/6, ill. 2/2
Kiállítások: 8 ill. 18 perc

ÉRTÉKELÉS:

Az MKB Veszprém „apraja-nagyja” kitett magáért, mégis ki kell emelnünk két nevet, az első félidőben Dejan Perics és Marko Vujin fantasztikus teljesítményt nyújtott.

Előbbi bravúrt bravúrra halmozott, utóbbi pedig remekbe szabott átlövés-gólokkal és biztos kézzel értékesített büntetőkkel hívta fel magára a figyelmet. Harminc perc elteltével már hét találatnál járt, az előny pedig öt gól volt.

A fordulás után megtorpant a magyar bajnok lendülete, ehhez azonban a feljavuló Ademar Leónon kívül a szlovén játékvezetői páros ellenszenves ténykedése is kellett. Két perccel a vége előtt döntetlen volt az állás, ekkor jött azonban Iváncsik Gergő, aki két pazar góllal mindent eldöntött.

Marian Cozma emlékéért küzd Mocsai Lajos csapata, ez nem is vitás, az újabb fantasztikus hőstett pedig azt jelenti, hogy már biztosan továbbjutott. Ráadásul csoportelsőként. Merjünk nagyok lenni, a KEK-trófea után immáron a BL-győzelemről is álmodozhatunk.

ONLINE TUDÓSÍTÁS - II. FÉLIDŐ:

60. perc Iváncsik Gergő akkor lő gólt megint, amikor nagyon kell! 30-32 Ilyés Fecit kell ápolni. A bal kezét. VÉGE!!!! FANTASZTIKUS VESZPRÉMI GYŐZELEM!!!!!!!!!!!!

59. perc Csernovot kiszórják. na végre, valami. Mi van? Gulyás kiállítását kidumálja a León! Botrány! Iváncsik Gergő gólt lőtt Vujin bejátszása után. Igeeeeeen! 30-31 Krivoslikovot kiállítják. Időt kérnek a spanyolok. Folytatódik, Buntics lábbal ér a labdához.

58. perc Újra vezetünk. Charlieee! Perez bevette Alilovic kapuját. Ez nem igaz! Buntics egyenlít rögtön. 30-30

57. perc És egyenlő... Krivoslikov 29-29 Micsoda dráma!

56. perc A csaló szlovén bírók elfújják a meccset! Gulyást is kiküldik. Ez nonszensz! Krivoslikov hetesét kifogja Periiics!!!!!!!!!!!!! Mocsai időt kér.

55. perc Ajjaj! Már csak egy gól! Sarmiento... 28-29

53. perc Lejt a pálya. A játékvezetől nem szeretnék, hogy nyerjen a Veszprém. A León-bérenc bírók Lapcsevicset állítják ki. Krivoslikov talál be a szélről. 27-29

52. perc Buntics gólt lő, Mocsai időt kér 26-29

51. perc Jön a León, jön a León! Buntics! Ilyés válaszol! Kellett, nagyon kellett! Gyerünk gyerekek! 25-29

50. perc Zeng-zúg az "Építők, Építők", Eklemovics meghallja és gólt lő. Bravó, Nikola! Charlie-t kell ápolni. Krivoslikov szépít 24-28

49. perc Krivoslikov után Stranovsky. Most tényleg baj van. 23-27

48. perc Kiállítás és hetes, Lusnyikov ki, Krivoslikov "be" 21-27

47. perc Itt Buntics, ott Perez 20-27

46. perc Krivoslikov ziccerét fogja Perics. Dejan szenzációs! Ilyés is leteszi végre a névjegyét. Na meg Vujin 19-26

45. perc Kettős emberhátrány: Koraziját is kiállíták. Sarmiento büntet 19-24

44. perc Kiszórják Fecit. Ilyés, 2 perc! De kit zavar ez? Gulyás könyörtelen 18-24

43. perc Buntics az ünneprontó 18-23

42. perc Tovább is van, mondjam még? Vujiiiin!!!! 17-23

41. perc A jól csengő nevű Aguirrezabalaga pihen két percet. Veszprémi hetes: Vujin ezt is bepöccinti 17-22

40. perc Leóni hetes következik. Krivoslikov be is lövi. 17-21

38. perc Ismét Stranovsky a szélről. Figyeljünk rá oda! 16-21

36. perc Stranovsky emberelőnyben csak bedob egyet, egy ziccert. Csakhogy Marko Vujin megint villant. Tarthatatlan! 15-21

35. perc Álé, álé, Dejan Perics lé álé! Újabb fantasztikus bravúr! Emberfeletti!

34. perc Robog tovább a veszprémi expressz: Korazija is megmutatja magát. Perics véd, a kipattanót Stranovsky veri be 14-20

32. perc Buntics góljára jön is a válasz: Eklemovics 13-19

31. perc Folytatódott a játék. Ki más, mint Mr. Kézilabda, Vujin nyitja a gólok sorát. 12-18

ONLINE TUDÓSÍTÁS - I. FÉLIDŐ:

30. perc Apa kezdődik! Perics hihetetlen dolgokat művel! Egy ziccer, kettő, három! Vujiné a végszó 12-17 - SZÜNET

29. perc Belelendültek a srácok, Vilovszki kér ismét szót 12-16

28. perc Gulyás lövi be a ziccert. 12-15

27. perc Sarmiento óriási gólt lő. Vilovszki válaszol 12-14

25. perc Krivoslikov büntet, Perics ezt a hetest nem háríthatta. Szerencsére azonban jön az érdemi válasz: Vujin, 11-13

24. perc Kiszórják a zord külsejű Csernovot. Charlie beindult! Perez, 10-12!

23. perc Támadgat a León, csakhogy a Veszprém keményen védekezik. Spanyol időkérés.

21. perc Mocsai Lajos időt kér. Igyátok a mester szavait! És igen! Eklemovics villan hátrányban! 10-11

20. perc Ezt elszúrtuk: Aguirrezabalaga után Stranovsky. Egyenlő! 10-10

19. perc Stranovksy hetesét kifogja Perics. Ez az, Dejan! Lapcsevicset kiküldik két percre.

18. perc Gulyás futott be a szélről, és ha már arra járt, gólt is lőtt. Nem kicsit, nagyot 8-10

17. perc Lankad a figyelem! Gyors egymásutánban Ortigosa és Krivoslikov 8-9

16. perc Krivoslikov a szélről szépít. De nem hagyjuk szó nélkül, Vujin ismét talpról 6-9

15. perc Vujin talpról, sunyin, a föld alól. A kapuba!!! 5-8

13. perc Eklemovics isméti önmagát, akárcsak az imént, káprázatos gólt lő 5-7

12. perc Gál a kapufát találja el, az ellentámadásból Aguinagalde a hálóba lő 5-6

11. perc Eklemovics tör be, egy csel, két csel, és gól, a bal felsőbe. Szép volt, Nikola! 4-6

10. perc Perics védése után gyors leindítás, Gulyás be is varrja a ziccert 4-5

9. perc Spanyol büntető következik. A hétméterest jelző csík levált a padlóról. Bravó! Stranovksyt ez sem zavarja meg. Gál beállóból eredményes a túloldalon 4-4

7. perc Gál hetest harcol ki. Vujin könyörtelen 3-3

6. perc Buntics ezúttal túljár Perics eszén 3-2

5. perc Perics szokásához híven parádézik! Remek védéseket mutat be! Ilyés lövését kifogja Alilovic.

4. perc Egyenlít a házigazda: Krivoslikov villant meg 2-2

3. perc Lusnyikuvot szórták ki, emberhátrányban vagyunk. Ez nem zavarja Vujint, hatalmas átlövésgól 1-2

2. perc Buntics góljára Vujin felel 1-1

1. perc Idegesen kezdett mindkét csapat, egyelőre gól nélkül.

16:00. Kezdődjék a csata! hajrá Veszprém!

15:56. A hatezres csarnokban egyelőre félelmetesnek semmiképpen sem mondható a hangulat, kétharmadáig teltek meg a lelátók.

15:53. Már a pályán Mocsai Lajos csapata. A játékosok Cozma 8 feliratú egyenpólóban melegítenek be.

15:50. Az MKB Veszprémnek a hátralévő két középdöntős meccsén legalább egy pontot kell szereznie a továbbjutás kivívásához.

ELŐZMÉNYEK:
Laluska Balázs, a honi rivális szegediek válogatott átlövője fél évvel ezelőtt a spanyol klubtól tért vissza nevelőegyesületébe, a szombati derbi előtti napon a Tisza-partiak kiválóságát kérdeztük az esélyekről, a két középdöntős találkozóján négy pontot gyűjtő, szinte már negyeddöntős veszprémiek eddig szerepléséről.
- A franciaországi bravúros győzelem után a Veszprém abszolút nyerő helyzetben van a továbbjutásért folytatott versenyfutásban – mondta a SportHirado.hu-nak Laluska Balázs –, míg a León két idegenben lejátszott találkozóján egyetlen pontot sem szerzett. A spanyolok számára így tulajdonképpen létkérdés a két pont begyűjtése hazai pályán, hiszen csak úgy tudnak odaérni a második továbbjutó helyre, ha otthon már nem hibáznak, ez biztos plusz motivációt jelent nekik. Ellentétben a veszprémiekkel, akik viszont a csoportelsőségre hajtanak, hiszen a nyolc közé szerintem a franciaországi győzelmükkel már odaértek.
- A León játékosaként mi gondol a spanyolok erősségének vagy éppen gyenge pontjának?
- Azért ez a León már nem teljesen az a csapat, amelyben én játszottam. A lejárt szerződésű játékosok közül többen eligazoltak időközben, így jöttem vissza Szegedre én is. De azért a fél csapattal így is együtt játszhattam, ismerem az edzőt és mindenek előtt a közeget. Ez a León hazai pályán bármelyik európai élcsapatnak, ide sorolnám a Veszprémet is, méltó ellenfele tud lenni. Az a csapat, amelyik Leónban pontot, vagy pontokat akar szerezni, annak nagyon nehéz dolga van, hiszen bárkire veszélyesek tudnak lenni.
- Montpellier előtt is így gondoltuk, aztán mi lett a vége: a hatalmasat küzdő, nagyot játszó MKB sima győzelmet aratott. Mennyire érte váratlanul Mocsai Lajos együttesének hatgólos sikere?
- Teljesen. Beszéltünk is róla a szegedi csapattársakkal, akik kivétel nélkül hasonló véleményen voltak. Fantasztikus dolgot vittek véghez. Tudtuk a veszprémiekről, hogy nagyon jók, de hogy ekkora tartás legyen bennük, azt magunk sem gondoltuk volna. Már a León, de különösen a Montpellier ellen látható volt a Veszprémen, hogy mennyire összekovácsolta őket a tragédia. Illetve az, hogy a csapat már nem csak és kizárólag Veszprémért, hanem egész Magyarországért is játszik, sőt, Marian Cozma miatt Romániáért is.
- Egy tipp szombatra?
- Egy?! Még a három esély is kevés! Nem venném a bátorságot most semmilyen tippeléshez. Montpellier után nehéz bármi okosat mondani, mint ahogyan szakmailag a León elleni hazai meccsből sem lehet levonni a tanulságokat. Az volt az MKB első mérkőzése a Cozma-tragédia után, a játék és az eredmény akkor tényleg csak másodlagos volt. A Leónnak a hazai pálya nagy erőssége, ráadásul jó formát mutat. Már Veszprémben is jól játszottak, a héten rangadót nyertek a spanyol bajnokságban. De az MKB-nak is hihetetlen a tartása, a továbbjutás terhe pedig még annyira sem bénítja őket, mint eddig. Egész egyszerűen kiszámíthatatlan a helyzet. Komoly mérkőzésre van kilátás, magam is kíváncsian várom, ilyen előzményeket követően mi sül ki belőle.
- Leónban nagyon magabiztosak a házigazdák.
- A León jól áll a spanyol bajnokságban. a Ciudad Real, Barcelona, Portland trió mögött a negyedik helyen állnak pillanatnyilag –, bár remeklését olyan betlik is kísérik, mint a Ciudad Real elleni 33-20-as vereség idegenben. A Spanyol Kupát viszont sikerült elhódítaniuk: az elődöntőben a Portland San Antoniót verték 31-26-ra, a döntőben a Barcelonát 31-25-re.
A BL előző kiírásban az első csoportkörben négyszer győztek, egy döntetlen és egy vereség mellett – a horvát RK Zagreb csapatát oda-vissza verték –, így jutottak be a középdöntőbe. Ott Leónban mindhárom ellenfelüket verték. A továbbjutó, végül döntős német THW Kiel ellen 28-24-re nyertek, a francia Ivry súlyos (30-22), az orosz Csehovszkije Medvegyi tisztes (28-27) vereséggel távozott a spanyolországi nagyvárosból. Idegenben viszont akkor sem tudtak pontot szerezni a leóniak.
Az Ademare keretében több európai mércével mérve is kiváló játékost találunk, köztük a horvát válogatott néhány kitűnőségét: Mirko Alilovicot, Damir Bicanicot, Denis Bunticot és Igor Kost. A kulcsemberek közé sorolható az orosz Gyenisz Krivoslikov, a szlovák Martin Stranovsky, valamint több spanyol kézis. A veszprémi találkozón két hete a hat gólt szerző Stranovsky mellett az egyaránt öt-öt találatig jutó Sarmiento és Binanic vitte a prímet a spanyoloknál.