Még nincs meg a BL-indulás a Fradinak

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 23. 19:45
A Ferencváros női kéziseinek - egyelőre - nem sikerült kiharcolniuk a Bajnokok Ligája-indulást az NB I rájátszásában. Elek Gábor tanítványai ugyanis kétgólos, 31-29-es vereséget szenvedtek a DVSC-Aquaticum otthonában. Így a hajdúságiaknak megmaradt az esélyük a BL-szereplésre jogosító második helyre.

Szucsánszki Zitáéknak elég lett volna a döntetlen is Debrecenben ahhoz, hogy kiharcolják az első számú európai kupában való indulást. A mérkőzést megelőző nyilatkozatokból kiderült, az önbizalma is megvolt a zöld-fehér játékosoknak.

Ennek ellenére nem sikerült még csak egy pontot sem elhozniuk a hajdúsági megyeszékhelyről. Az esélyük mindenestre megvolt rá...

Az első félidő kiegyenlített párharcot hozott. Először a játékrész felénél a hazaiak tudtak meglépni három góllal, ám gyorsan észbe kaptak a ferencvárosiak és egy 8-2-es attakkal behozták lemaradásukat. Sőt, a vezetést is átvették Elek Gábor tanítványai és a félidő végéig nem is engedték ki a kezükből az irányítást (17-19).

A fordulás után a Debrecen egy elhibázott vendég hetest követően felpörgette a játékot és a korábbi fradista Uraková szép góljával ismét elhúzott három találattal (26-23). A vendégek felálltak és egyenlítettek. A hajrá gólszegénysége ellenére a Debrecen tudta megszerezni a fontos pontokat és így megtartotta esélyét a Bajnokok Ligája-szereplésre.

Az utolsó fordulóban a Győr a Debrecent fogadja, a Fradi a Békéscsabát, a DVSC-nek csak abban az esetben van esélye az ezüstéremre, ha a budapestiek botlanak a zárófordulóban.

NŐI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS, 1-4. HELYÉRT:
DVSC-AQUATICUM - BUDAPEST BANK-FTC-RIGTHPHONE 31-29 (17-19)