Meglephettük volna Európa császárait

Szerző: SHLétrehozva: 2012. július 29. 23:55
Két góllal kikapott, de emelt fővel távozhatott a pályáról a magyar férfi kézilabda-válogatott a londoni olimpián, ahol rögtön megütközött az Európa-bajnokkal vasárnap este. Az utolsó pillanatokig harcban voltunk a döntetlenért, ha jobban kijön a lépés, akár nyerhettünk is volna. Császár és Lékai parádés meccset játszott (akárcsak Mikkel Hansen és Eggert a túloldalon). Folytatás kedden, Dél-Korea ellen. Talán nem túlzunk, ha azt állítjuk, ezzel a magyar csapattal senki sem játszik majd szívesen.

Férfi olimpiai torna, B-csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-DÁNIA 25-27 (10-13)
London, Copper Box, vezette: Lazaar, Reveret (franciák).

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 8 (1), Gulyás 1, Harsányi 4 (2), Ilyés, Iváncsik G. 1, Lékai 3, Mocsai T. 2, Nagy L. 2, Pérez, Schuch 1, Vadkerti 1, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

DÁNIA: Jacobsen, Cleverly (kapusok), L. Hansen, M. Hansen 5, R. Hansen, Eggert Jensen 9 (5), Knudsen 6, Lindberg, Markussen 1, Mogensen 2, Nielsen, Söndergaard Sarup 3, Schmidt, Spellerberg 1. Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

A mienk erősen kezdtek, nagyon jó benyomást keltettek, még akkor is, ha a széleken nem sok zavart okoztak a torna egyik favoritja ellen az első félidőben. Császár vitte a hátán a csapatot az elején, hetest rontott ugyan, de kijavította a hibáját, 8-5-re vezetett a magyar csapat az első dán időkérésnél. Nagy Lászlónak is volt egy-két szép pillanata.

Talán a kapitányi dicséret szállt a magyarok fejébe ("Szenzációsan védekezünk"), talán a balszélső Eggert kapta el túlságosan is a fonalat, mindenesetre hamar fordult a kocka, ehhez persze az is kellett, hogy hosszú percekig ne találjunk be. A szünetben már a dánok mentek hárommal.

A folytatásban, Miklertől már nem jöttek úgy a védések, mint az elején Fazekastól, és néhány kétes bírói ítélet is borzolta a kedélyeket magyar oldalon, de így is sikerült visszavenni a vezetést, amikor már beléptünk az utolsó tíz percbe (23-21).

Mocsai a végére tartalékolta a kétszer is padra küldött Nagy Lászlót, ez a húzás nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, sőt, Nagy két labdaeladása nem fért bele, utána Eggert el is döntötte a meccset az utolsó percben.

Mocsai Lajos:
"Komoly csatára számíthattunk, az is lett belőle. Az elején nagyon jól kézilabdáztunk, utána viszont lelassultunk, ráadásul Nagy Laci összeszedte a második kiállítását is. A második félidőben rendkívül harcos, küzdőképes volt a csapatunk, de két védekezési hiba és az emberhátrányok sora miatt vesztettünk."

Császár Gábor:
"Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült pontot mentenünk. Pedig a végjátékban vezettünk is, de akkor hibáztunk, amikor nem szabadott volna. Nem játszottunk rosszul, ezért is kár érte, hogy nem sikerült még döntetlenre sem hozni a meccset. Köszönjük a nagyszerű szurkolótáborunk, hogy mindvégig támogatott bennünket."

Nagy László:
"Mindenki várta a rajtot, nem voltunk megilletődve, jó meccset láthatott a közönség. Iszonyú erős a csoportunk. Még minden lehet, az elsődleges az, hogy negyeddöntőbe jussunk, és nem is a negyedik, hanem a harmadik helyen."

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

60.: VÉGE!!!! MAGYARORSZÁG-DÁNIA 25-27

60.: Dán hetes sajnos, Eggert még nem hibázott. Most sem, eldőlt.

60.: Dán időkérés, már hármat is lehet. Fél perc még.

59.: Zubai, igen, döntetlen még simán lehet. 25-26

59.: 24-26

58.: Császár, 24-25

57.: Nagy második eladott labdája után dán lerohanás, 23-25

56.: Lindbergh rálépett a vonalra ziccerben. Megúsztuk. Mocsai időkérés.

55.: Mocsai Tamás kiállítása. Levegőben lökésért. Eggert negyedik hetesgólja, 23-24.

54.: Knudsen estében, Hansen passzából, középről, 23-23

54.: Császár bődületesen nagy kapufája, a kapu elé pattant a lécről.

53.: Eggert most sem hibázik büntetőből. 23-22

52.: Dán hetes, és kettő perc, Zubainak.

52.: Harsányi, 23-21, dán időkérés!!

51.: Császár gondolt egyet, és nyolcról bevágta a bal alsóba. 22-21

50.: Lékai, Császár, góóól!!!! 21-21

49.: Sondergaard lövése, Fazekas hóna alatt beszédült. 20-21

48.: Húsz-húsz, Vadkerti nagy passza Harsányinak, még mielőtt letelt volna a kiállítás, leindítottuk őket.

46.: Knudsen passzírozta át magát a falon, összeszedte a labdát, és elhelyezte a hálóban. 19-20

45.: Császárról állítják ki Nielsent. Kiállítások: 5-5.

44.: Mocsai ment be középre jobbról, és visszaküldte a kapu bal oldalába. 19-19

43.: Eggert magabiztos hetese. 18-19

42.: Mocsai-Zubai kombináció, na végre valami beállóból.  18-18. Csak nem átvesszük a vezetést?

41.: Mögensen karolta át Zubait, kiállítás.

41.: Mikkel Hansen a rövid alsóba, 17-18

40.: Harsányi is Jacobsen keze mellé, 17-17

39.: Zubai harcolt ki hétméterest.

39.: Mikkel Hansen fel sem ugrott, behúzta hétről, 16-17

38.: Schuch, egy lecsorgó labdát gyűjtött be, egyenlőőőőőő!!!! 16-16

37.: Jövünk fel emberhátrányban, Mocsai, 15-16!!!

37.: Lékai, megint emberhátrányban, középen most nagyon megy. 14-16

36.: Knudsen mattolta Miklert, 13-16

35.: Császár, óriási gól, az ötödik tőle. 13-15

34.: Nielsen kapott Császár nyakához, dán kiállítás.

33.: Sondergaard ment be két ember között, pedig előnyben voltunk... 12-15

33.: Vadkerti balról, igen! 12-14

32.: Mikkel Hansen, kapufás-gól. 11-14

31.: Lékai-betörés emberhátrányban, és még egy kiállítást is kiharcolt. 11-13

30.: FÉLIDŐ: 10-13. Kettős emberhátrányban leszünk pár másodpercig, a szélen gyengék vagyunk.

22:15 ó: MAGYARORSZÁG-DÁNIA

30.: Markussen gól és Nagy-kiállítás, négyen fejezzük be az első félidőt.

30.: Lékai emberhátrányból, a falon át, Jabobsen mellett el. 10-12

29.: Spellerberg távolról a bal alsóba, lepattintotta, Fazekas nem számított rá. 9-12

28.: Pérezt küldik ki.

27.: Hansen leheletfinom passza, Knudsen ezúttal a levegőben gyűjtötte be Ilyés elől, és aztán nem hibázott. 9-11

25.: Knudsennek játszottak be csuklóból, összeszedte a földről, és bepörgette. Először vezetnek a dánok. 9-10

24.: Mikkel Hansen, 9-9

22.: Császár szinte álló helyzetből bombázott kissé balról, 9-8!!

22.: Ilyés helyett Lékai a pályán!

21.: Mocsai-időkérés.

21.: Mögensent vonták ki a forgalomból kettő percre.

20.: Megint magyar kiállítás, Schuch. A balszélső Eggert ötödik gólja. 8-8

19.: 8-7, Mögensen.

18.: Iváncsik telibetrafálta a lécet nagyon nagy helyzetben, balról.

18.: Eggertnek nagyon megy: 8-6

16.: Harsányi már bevágja a hetest, 8-5, időkérés.

15.: Császár javított, 7-5

14.: Sondergaard, 6-5

13.: Császár hetest rontott, az ismétlés bent van, de belépett. Marad a 6-4. Zúg a Ria, ria, hungária!

12.: Gulyás lerohanás után, a léc alá, ez az! 6-4

10.: Mikkel Hansen romboló lövése, a kapu bal oldalába bombázott. 5-4

9.: Császár játszott be Iváncsik Gergőnek, aki ziccerben pattintott. 5-3

8.: Nagy László kiállítása, Eggert rögtön le is sújtott, bepattintotta Fazekas alatt. 4-3

7.: Nagy jobbátlövőből helyezte el a rövid alsóba, Jacobsen lába a földbe gyökerezett. 4-2

6.: Eggert cunderezett, 3-2

6.: Nagy Laci, hát persze, átlövésből, 3-1

5.: Eggert Jensen balról, Fazekas kezei között, 2-1

4.: Császár pörgette be magabiztosan a hetest Jacobsen keze mellett. 2-0

4.: Fazekas két nagy védése, először a világ egyik legjobb játékosának tartott Mikkel Hansennel szemben.

3.: Császár ment fel, irányt változtatott a középre tartó lövés, és bent van! 1-0

2.: Kivédekeztük, aztán Nagy Laci-kapufa!

1.: A DÁNOK KEZDTEK.

ELŐZETES:

Nem lesz egyszerű dolga az olimpiai címvédő franciákat frissen, az idén másodjára legyőző férfi kézilabdázóinknak sem, akik a halálcsoportban szerepelnek, így együtt az idei Európa-bajnokság első négy helyezettjével és az Ázsia-bajnokkal. Kezdésként jön az első helyezett Dánia, amely az aranyérem egyik nagy várományosa. Túl sok közös élményünk nincs velük, a 2006-os Eb-n néggyel vertek minket, de egy évvel később visszavágtunk (30-29).

Nagy Lászlóék felkészülése kitűnően sikerült, búcsúztatták a vb-selejtezőben Norvégiát, a kinti vereség volt az egyetlen az elmúlt hat találkozójukon. Nagy Britanniát kétszer több mint 20 góllal vertük, a franciákon kívül pedig Tunéziát is legyűrtük. Dánia egy németországi vereséget és döntetlent leszámítva csak nyert, intő jel lehet Norvégia 35-23-as kiütése, majd az Eb-döntő "visszavágóján" Szerbia elverése bő egy hete.

„A britek elleni edzőmeccs hasznosnak bizonyult, hiszen megismertük a jó hangulatú, jó talajú olimpiai csarnokot mérkőzéskörülmények között is, és a dánok elleni nyitányt megelőzően még egy alkalommal edzhetünk a Copper Boxban – mondta Mocsai Lajos. – Szerda délután egy másik csarnokban tartottam taktikai tréninget."

A torna egyik nagy esélyese ellen bravúr lenne a döntetlen is, de ebben a csapatban bármi benne van. Ehhez azonban a skandinávok szupersztárját, Mikkel Hansent féken kell tartani, de az is elég lehet, ha Nagy felnő hozzá...

A magyar férfiválogatott olimpiai kerete:
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Hannover), Nagy László (FC Barcelona)
Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Celje)
Beállók: Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (MKB Veszprém), Perez Carlos (MKB Veszprém)
Balszélső: Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged)

A DÁN KERET:
Kapusok:
Jacobsen, Cleverly
Mezőnyjátékosok: Mögensen, Boesen, Lauge Schmidt, Markussen, Eggert Jensen, Spellerberg, Knudsen, Svan Hansen, Lindberg, Toft Hansen, Sondergaard, M. Hansen, Nielsen.

Az itthon maradók – Liszkai Szilveszter és Tatai Péter kapusok, valamint Szöllősi Szabolcs, Iváncsik Tamás, Putics Barna, Nagy Kornél és Ancsin Gábor mezőnyjátékosok – közül az olimpia alatt sérülés vagy speciális körülmény esetén kapus bármikor, egy mezőnyjátékos pedig a csoportmérkőzések idején becserélhető.