Német bravúr a Bajnokok Ligájában

Szerző: shLétrehozva: 2011. április 30. 21:37
Két német csapat már biztosan érdekelt lesz a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében, amelyre Németországban, közelebbről: Kölnben kerül majd sor. A negyeddöntő visszavágóján a Hamburg megőrizte az első meccsen szerzett 14 gólos előnyét, miután 37-37-es döntetlent ért el Csehovban. Ennél nagyobb tettet hajtott végre a Rhein-Neckar Löwen, ugyanis kétgólos hazai veresége ellenére továbbjutott a Montpellier kárára.

A csehovi medvék harcosan kezdtek, 9-3-ra, majd 15-7-re is vezettek, de a Hamburg a szünetig ötre csökkentette a különbséget, majd a folytatásban tovább faragott a hátrányából. A második félidő derekán aztán sikerült egyenlítenie a meccs elején látottakhoz képest alaposan feljavult német csapatnak (28-28), majd három perccel később a vezetést is átvette, 32-31-nél került először lépéselőnybe. 33-35-nél már a Csehovszki Medvegyi futott az eredmény után, ámbátor az utolsó percekben legalább a döntetlent sikerült kiharcolnia.

A Montpellier kétgólos előnnyel várta a Rhein-Neckar Löwen vendégjátékát, s az első félidő után továbbjutásra állt, összesítésben néggyel vezetett. A mannheimiek azonban a szünet után zsinórban három gólt szereztek, ezzel átvették a vezetést, kisvártatva, 24-21-nál pedig már nekik állt a zászló. Innen már nem is volt visszaút a francia csapatnak. A Löwen 35-26-os győzelemmel, összesítésben 62-55-vel jutott tovább. A német gára ásza, Uwe Gensheime tíz alkalommal volt eredményes, így 108 találattal vezeti a BL góllövőlistáját.