Odahaza tanították móresre a Fradit

Szerző: shLétrehozva: 2009. október 7. 21:21
A női kézilabda-bajnokság 5. fordulójában a Békéscsaba a Fradihoz látogatott, majd a győzelemért járó két ponttal indulhatott haza Budapestről. A zöld-fehérek tovább botladoznak, hiszen a hétvégi Bajnokok Ligája-selejtező utolsó meccsén is csúnyán kikaptak - a vendég lila-fehérek ugyanakkor őrzik hazai veretlenségüket.

NŐI KÉZILABDA NB I, 5. FORDULÓ:
FERENCVÁROS-BÉKÉSCSABA 27-30 (14-20)
Kőbányai út, 1000 néző. V: Andorka, Hucker
FTC: Gridnyeva – Berta 1, TRUFÁN 7, Szucsánszki 4 (1), Balogh B. 3, Emberovics 2, Kenyeres 4 (4). Cs: Szidorova (kapus), Szamoránsky A. 1, Németh Cs., DAJKA 3, Zsigmond 2. Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. 1 – Bódi  4, Kocsis, CIFRA 5, Szekeres 4, Rácz 1, KELEMEN 5. Cs: Veress (kapus), NYIKOLAJENKO 8 (3), Takács, Szögi 2, Tóth K. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–5. 12. p.: 4–9. 16. p.: 8–9. 28. p.: 12–17. 37. p.: 18–21. 44. p.: 19–24. 56. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3

A mérkőzés során a Békéscsaba végig céltudatosan támadta a Fradi kapuját. Az első félidő 20-14-es vendégvezetéssel zárult, úgy, hogy a legvégén még a békéscsabai kapus, Tóth Zsanett is betalált a pestiek kapujába.

A második félidő elején aztán rövid időre megtáltosodtak a zöld-fehérek - kettőre fel is jöttek -, ám ez nem tartott sokáig: a vége 30-27-es fiaskó lett. A hazaiaknál Trufán Noémi volt a legeredményesebb 7 góllal, az ellenfélnél Olga Nyikolajenko 8-cal a mezőny legjobbja lett.

A Békéscsaba őrzi veretlenségét, így 12 ponttal vezeti a tabellát. A Fradi sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, ám hazai pályán ez volt az első. Ennek köszönhetően jelenleg a hetedik helyen áll, mindössze négy ponttal.

A békéscsabai csapat már a következő fordulós mérkőzését is lejátszotta a Siófok ellen, ahol szintén felülkerekedett az ellenfélen. A hatodik forduló többi összecsapására október 10-én kerül sor.