Végre, megvan az első csapatsikerünk!

Létrehozva: 2012. július 31. 13:45
A dánok ellen jó játékkal veszítettünk, a koreaiakkal szemben akadozott a gépezet, mégis hárommal nyertünk az olimpián férfi kézilabdában! Már nagyon éheztek a magyarok a csapatsikerre. Így vanj remény a továbbjutásra, de ehhez alaposan össze kell szednünk magunkat. Csak az utolsó percben vált biztossá a győzelem, Lékai Máté volt a hős, ötöt lőtt, a végén ő szerzett labdát az ellenféltől. Mikler remekül védett.

FÉRFI OLIMPIAI TORNA, B-CSOPORT, 2. FORDULÓ:
DÉL-KOREA-MAGYARORSZÁG 19-22 (9-7)
Copper Box, vezette: Nacsevszki, Nikolov (macedónok).

DÉL-KOREA: Li Csang Vu (32/10), Pak Csan Jung, Om Hjo Von 2, Dzsong Han 4, Dzsong Ji Kjong 4, Dzsong Szu Jung 1, Ko Kjung Szu 2, Li Dzse Vu 3 (1), Lim Duk Dzsun 1, Pek Von Csul, Pak Dzsong Ju 1, Pak Kjung Szuk, Jon Kjung Sin, Jo Tong Jun 1. Szövetségi kapitány: Szuk Dzse Csoj.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (36/17 - 47 %) (kapusok), Császár 4 (2), Gulyás, Harsányi 1, Ilyés, Iváncsik G. 4, Lékai 5, Mocsai T., Nagy L. 3, Pérez 1, Schuch, Vadkerti 1, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.

Csak az első tíz percben hoztuk a dánok ellen mutatott játékot, de így se tudtunk meglépni az ázsiaiaktól, akik korábban egy sima tízest kaptak Horvátországtól. Ezután beragadtak, a magyarok 11 percig (!) nem dobtunk gólt, az időkérés sem segített, egyedül Mikler tartotta a lelket a csapatban, bár hozzá kell tenni, hogy néha csak a koreaiak tették naggyá kapusunkat.

A folytatásban visszavettük a vezetést, de az ellenfél tapadt ránk, sőt, a játékrész közepén kettővel is vezetett!

Elsősorban Lékai helyzetfelismerő és helyzetteremtő képessége húzta ki a bajból a mieinket, az utolsó percben még egy ügyes labdaszerzéssel is felhívta magára a figyelmet, ezzel dőlt el végleg a csoportmeccs. A torna egyik nagy favoritja, Horvátország következik a magyarok számára.

A csoportban még az Eb-második szerb, valamint a dánokhoz hasonlóan aranyesélyes horvát és spanyol gárda szerepel, ebből a hármasból a szerb tűnik kevésbé veszélyesnek.

"Könnyen előfordulhat, hogy éppen az utolsó fordulóban, a szerbek elleni meccsen dől el, ki jut tovább. Ha a dánok elleni találkozón produkált jó szakaszainkat meg tudjuk nyújtani, kevesebbet hibázunk, akkor lehet helyünk a nyolc között" - nyilatkozta korábban Mocsai Lajos szövetségi kapitány.

Mocsai Lajos: "A koreaiak játékstílusát Európában nem lehet modellezni, és igazából a meccs alatt kell észrevenni azokat a dolgokat, amiben jobbak tudunk lenni. Arra is kellett figyelni, hogy a mi játékunkat se ismerjék ki, ezért az utolsó negyedórában próbáltuk meg azt a kétirányítós szisztémát, ami révén sokkal többet futottunk be a védőik mögé labda nélkül, és ezekből jöttek a ziccerek. Az első félidő azért volt fájó, mert akkor még a ziccereket kihagytuk. A kapusuk ellen is sikerült meglőni azokat a pontokat, amiket nem nagyon tudott védeni. Óriási küzdelemben nyertünk!"

MAGYARORSZÁG-DÉL-KOREA, AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

60.: Ko-fölé, vége! MAGYARORSZÁG-DÉL-KOREA 22-19!!!!!!!!

60.: Lékai ezt is beveri, 22-19

60.: Lékai csent labdát, mostmár tényleg megvan!

59.: Magyar időkérés.

59.: Dzsong Han balról, 21-19

58.: Dzsong Han büntetett meg egy labdaeladást, 21-18

57.: Emberhátrányban megúsztuk kapufával, eldőlt!!!!!

56.: Császár rontott be, 21-17

55.: Lékait nem lehet megállítani, Császár passzából, 20-17

54.: Lim, 19-17

51.: Lékai a léc alá, 19-16. Koreai időkérés.

50.: Nagy észrevette Iváncsikot, üresen várta a labdát, bepörgette. 18-16!!!

42.: Om, 13-13

40.: Zubai fordult be, 13-12, koreai timeout.

39.: Dzsong Ji bombagólja, 12-12

38.: Lékai középen, 12-11

38.: Pak hetese, Mikler lábai között ment be, 11-11

37.: Koreai kapufa után Iváncsik roboghatott, góóóóól, 11-10

37.: Harsányi ejtése, 10-10!!!

36.: Újabb hetes, Jun kísérletébe is belenyőlt Mikler, és még ki is kanalazta a gólvonal előtt.

35.: Császár hetese, 9-10

34.:; Dzsung Szo Jun, 8-10

32.: Koreai hetes belül védekezésért, Mikler véd!

31.: Lékai magánszáma, na végre, 8-9!

30.: FÉLIDŐ! Ennél sokkal több kell. Minden mutatóban rosszul állunk, egyedül Mikler lehet büszke a teljesítményére.

30.: Ko nagy gólja, 7-9.

27.: Li belövit a hetest, Nagyot kiküldték. Ember- és gólhátrányban a magyar csapat. 7-8

26.: Dél-koreai időkérés.

25.: Vadkerti, 11 perc után magyar góóóóól!!!! Beállóból!!! 7-7

21.: Dzsung Han, szinte nullszögből, 6-7

21.: Mocsai időt kér. Hét perce nem dobtunk gólt.

19.: Ilyés mellévágja ziccerből.

18.: Ju, 6-6

17.: Ejnye, most leindítottak minket a gólcsend után, Ko, 6-5

14.: Nagy László úszott a levegőben, és bevágta a kapu hosszú oldalába. 6-4

12.: Dzsong Ji Kjung 5-4.

10.: Császár ment el Gulyás labdaszerzése után, bent van! 5-3

7.: Pérez hatalmas passza háttal a kapunak, Iváncsik a kapusba dobta. Emberelőnyben vagyunk.

A magyar férfiválogatott olimpiai kerete:
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Hannover), Nagy László (FC Barcelona)
Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Celje)
Beállók: Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (MKB Veszprém), Perez Carlos (MKB Veszprém)
Balszélső: Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged)

Az itthon maradók – Liszkai Szilveszter és Tatai Péter kapusok, valamint Szöllősi Szabolcs, Iváncsik Tamás, Putics Barna, Nagy Kornél és Ancsin Gábor mezőnyjátékosok – közül az olimpia alatt sérülés vagy speciális körülmény esetén kapus bármikor, egy mezőnyjátékos pedig a csoportmérkőzések idején becserélhető.

A DÉL-KOREAI KERET: Li Csang Vu, Jong Jik Jong, Pak, Kjung Szuk, Dzsung Szu Jung, Pak Dzsung Gu, Lim Duk Dzsun, Pak Csan Jung, Li Dzse Vu, Ji Dong Gun, Dzsong Han, Pek Von Csul, Lo Kjung Szo, Jom Hjo Von, Jon Kjung Sin, Dzsung Dzsin Ho.

Az eddigi eredmények: Horvátország-Dél Korea 31-21, Spanyolország-Szerbia 26-21, Magyarország-Dánia 25-27.