Veszprémi tette tönkre a magyarokat

Létrehozva: 2012. augusztus 2. 17:05
A fantasztikusan, 51 százalékkal védő Mirko Aliloviccal az élen a horvát férfi kézilabda-válogatott a szünet után leiskolázva a szenvedő magyarokat 26-19-re győzött az olimpiai torna B-csoportjának harmadik fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ:

Horvátország-Magyarország 26-19 (11-9)

Copper Box, vezette: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok).

HORVÁTORSZÁG: Alilovic, Losert (kapusok) Balic 1, Bicanic, Buntic, Cupic 7 (3), Duvnjak 4, Gojun 1, Horvat 3, Kopljar 1, Lackovic 1, Nincevic, Strlek 3, Vori 4, Vukovic 1. Szövetségi kapitány: Slavko Goluza.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 4 (3), Gulyás, Harsányi 2, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Lékai, Mocsai T. 3, Nagy L. 4, Pérez, Schuch, Vadkerti 3, Zubai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Kiállítások: 12, ill 4 perc.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Sejteni lehetett, hogy az első két mérkőzését tíz és nyolc góllal nyerő horvátok ellen talán még nehezebb lesz, mint Dánia ellen volt. Mély, sok lábon álló keretére építő szomszédunk pedig pontosan azt hozta, amit eddig, az olimpián eddig 16 találatot szerző Cupic újabb hetet termelt, csapata pedig ezúttal „csak" héttel, de fölényesen győzött.

Az első félidőben még lehetett a bíróra fogni a gondokat, amelyek akkor még nem is tűntek akkorának, mert nem csak mi, hanem ellenfelünk sem pörgött igazán. A norvég bírópáros következetességét alig lehetett tetten érni, ami kiállítás volt az egyik oldalon, az csak szabaddobás a másikon, és akkor még csak a felszínt kapargatjuk.

A szünet változást hozott, mégpedig radikálisat. Miközben teljesen impotens kézilabdával álltunk elő, lassan bedaráltak minket a horvátok, amelyben kulcsszerepet játszott az elejétől bravúrok sorát bemutató, ziccereket fogó veszprémi Mirko Alilovic. Ő volt az, aki tönkretette az önbizalmunkat, ráadásul a másik oldalon sem Mikler, sem Fazekas nem tudott bármi hasonlóra, persze védelmünk is darabokban állt, lejátszottak minket.

Kijózanító vereséget mértek a magyar válogatottra, amelynek esélye sem volt ezen a mérkőzésen, simán kikapott. Mocsai Tamás második félidei három gólját leszámítva a szünetet követően nem volt értékelhető teljesítmény, és itt nem lehet kire vagy mire fogni a vereséget, a halálcsoport lassan kezdi kínozni a magyarok!

Vesztve viszont nincs semmi, szombaton jönnek a spanyolok!

60.: Vége!

59.: Balic ziccerből még egyet bevágott a végén. 26-19.

58.: Egy passzra nem vagyunk már képesek a végén, ajándékba adtuk a labdát a horvátoknak.

58.: Vori balról könnyedén. 25-19.

57.: Menetrendszerint: magyar ziccerből Alilovic-védés.

56.: Nagyot beállóban rántották le, a gól érvényes, és még két perc.

55.: Lejátszanak minket a pályáról, Horvat kapta vissza a labdát a jobb szélen, majd ejtette be. 24-18.

54.: Császár bepattintotta harmadik hetesét. Legalább ez ellen tehetetlen Alilovic. 23-18.

54.: Még fél perc a magyar emberelőnyből.

53.: Semmi nem jön össze! Előbb Pérez kapufát lő, majd Zubai ismétlésébe kapott bele Alilovic, aki aztán visszaérve a gólvonalról kikapta a labdát. Épp a gólvonalról...

53.: Kopljar szállt ki két percre.

52.: Alilovic simán véd, a másikon Mikler nem tud ziccert fogni, Horvat verte be. 23-17.

51.: Vadkerti beállóból kapta meg kis szerencsével, majd bevágta. 22-17.

51.: Túl könnyen mennek át védelmünkön, túl simán lőnek át rajta.

51.: Vukovic vágta be a bal felsőbe. 22-16.

50.: Horvát időkérés, talán még most lehetne megfogni a mérkőzést.

49.: Vadkerti pattintotta be balról lábai között. 21-16.

49.: A sokadik Alilovic-védés, legalább nálunk maradt a labda.

48.: Duvnjak jobbról a jobb alsóba helyezte. 21-15.

48.: Császár bevágta a léc alá a hetest! Még nincs vége? Ne legyen! 20-15.

47.: Mocsai tartja a lelket, rövid idő alatt harmadik gólját lőtte. 20-14.

47.: És egy kis statisztika: Alilovic 54 százalékkal véd! Mikler 15, Fazekas 18 százalékkal.

47.: Mocsai Lajos kért időt, de ez a hajó már elúszni látszik. 9-3-ra nyerik a félidőt eddig a horvátok!

46.: Cupic... És már hét közte. Hetesből lőtte be a huszadik horvát gólt.

44.: Strlek lerohant minket. 19-13.

43.: Mikler fogott egyet, a másik oldalon pedig Ilyés! 18-13.

42.: Újabb emberelőnyös támadásunk halt el.

41.: Duvnjak emberhátrányból vágta be. Mintha pályán sem lennénk a második félidőben... 18-12.

41.: Alilovic emberelőnyben is kifog rajtunk. nem tudunk vele mit kezdeni...

41.: Gojun szállt ki két percre.

40.: Zúg a mindent bele a nézőtérről! Elfér a biztatás!

39.: Hosszú támadás végén Lékai lőtt mellé, örülhetünk, hogy nem vették el tőlünk a labdát.

38.: Duvnjak a rövidbe balról. Először van öt közte.  17-12.

37.: Mocsai pattintotta be átlövésből már megint. 16-12.

36.: Ajtó-ablak ziccert hibázunk, erre Strlek bepattintja a másik oldalon. 16-11.

36.: Mocsai átlövésből a jobb alsóba. Ez kellene. 15-11.

35.: Kopljar révén öt közte. 15-10.

35.: Lékai tört be, erre kifelé. Belemenésnek fújták, de nagyon véleményes...

34.: Vorinak tették ki a jobb szélről, ő pedig beejtette. 14-10.

33.: Na végre, Mikler védett egy nagyot!

32.: Vori lerohanásból kihasználta azt, amit mi nem tudtunk az előbb Nagy révén. 13-10.

31.: Nagy átlövésből válaszolt, de gyorsan. 12-10.

31.: Magyar ziccerből Cupic lőtt gólt leindításból. Egy helyett három közte. 12-9.

31.: Folytatááás!

30.: Vége a félidőnek. Bosszantó hibák, kevés gól és a bírók nagyon nem segítenek.

29.: Vadkerti a bal szélről mintaszerűen csinálta meg. 11-9.

28.: Cupic robogott fel jobbról és behúzta a léc alá. 11-8.

27.: Szabálytalan cserével két perc a horvátoknak is! Köszönjük az ajándékot! Már csak élni kellene vele.

27.: Harsányi gyorsan reagált! 10-8.

27.: Cupic hetesből bepattintotta. 10-7.

27.: Schuchot másodjára küldték ki. Nem volt akkora szabálytalanság. Ja, és hétméteres.

26.: Harsányi jobbról kozmetikázott, a rövidbe húzta be.

25.: Nem játszunk jól... Nagyon nem!

25.: Duvnjak emberhátrányból vágta be balról, miután eladtuk a labdát...

24.: Hiába az emberelőny, Alilovicon keresztül egyelőre nincs út.

22.: Lejárt a horvát emberhátrány, erre kért időt Goluza.

20.: Császár a jobb alsóba lőtte. 8-6.

20.: Harsányi ziccerét próbálta Vukovic megakadályozni. Két percet kapott és még hetes is! Na!

19.: Mocsai Lajos kért időt.

19.: Jobbról Vori maradt üresen, nem hibázta el. Először három közte. 8-5.

18.: Cupic hetesből Fazekas feje mellett vágta be. 7-5.

18.: Harsányiról fújtak hetest, véleményes.

17.: Schuchot szórták ki két percre.

16.: Iváncsik járt túl klubtársa, Alilovic eszén. Ideje volt! 6-5.

15.: Lackovic átlövésből simán betette a jobb alsóba. 6-4.

14.: Nagy lövése pattant meg pont úgy, hogy a labda a kapu közepébe repült. 5-4.

13.: Strlek húzta vissza balról a rövidbe. 5-3.

13.: Császár laposan. 4-3.

12.: Alilovic nagyon érzi a lövését, Vori pedig simán bepörgette Fazekas felett a másik oldalon. 4-2.

12.: Nagyot lökték fel a levegőben, de csak szabaddobás...

11.: Előbb Ilyés lapos lövését fogták, majd Iváncsik hibázott ziccert.

11.: Kiállítás és hetes sem volt, sportszerű eddig a mérkőzése.

9.: Zubai kapott jó bejátszást, de Alilovic jól jött ki és fogott ziccert.

8.: Nagy László két kapufás bombája ment be. 3-2.

7.: Passzív magyar támadás után Cupic lőtte be Fazekas lábai között. 3-1.

5.: Duvnjak verte be. 2-1.

4.: Ilyés első olimpiai gólja, Nagytól kapta, és kissé balról bevágta. 1-1.

3.: Nagy László átlövését immár új csapattársa, Alilovic fogta.

2.: Vori máris jobbról tette be a hosszúba. 1-0.