Győzelmet érő dán hajrá az oroszok ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 14:52
Dánia egygólos győzelmet aratott Oroszország ellen a pekingi olimpia férfi kézilabda tornájának harmadik fordulójában. A dánok a roppant kiegyenlített, körbeverésekkel erősen tarkított B csoportban elsőször nyertek, az oroszok viszont másodszor szenvedtek vereséget, akár még negyeddöntős szereplésük is veszélybe kerülhet.

Az oroszoké volt a nyitány, akik az ötödik percre gyorsan el is húztak (4-1). Lars Roslyng Christiansen két góljával közelítettek a dánok a nagy rohanásban, de az oroszok ismét meggyőző különbséget állítottak vissza (7-3). Az ügyeletes dán gólvágónak, Christiansennek volt köszönhető, hogy a hajrában szerzett újabb négy találatával a szünetre kiegyenlítettek.

A második félidőben sem változott a játék összképe: vezettek az oroszok, kapaszkodtak a dánok. A hajrában azonban váratlan dolgok történtek.

Kétgólos orosz vezetés (23-21) után Mikkel Hansen két találatával egyenlítettek a dánok. Már az utolsó percen belül voltunk, amikor az oroszok visszavették a vezetést.

Az északiak kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a pályára, ennek eredményeként Joachim Rietveld Boldsen egyenlített. De még volt hátra pár másodperc!

A dán háló őrizetlenül tátongott, az oroszok pedig elkapkodva a középkezdést lőttek, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. É még mindig volt idő!

Nekilódultak a dánok, de beállójuk már nem tudott kapura fordulni, szabaddobást érően faultolták. Már időn túl. A lövést az a Hansen vállalta el, aki az utolsó pillanatban kapott behívót az utazó olimpiai keretbe, viszont az oroszok ellen a hajrában döntő fontosságú találatokat szerzett. A dán játékos meglátta a rést a rosszul záró orosz sorfalon és elemi erővel zúdított a kapu bal felső, hosszú sarkába.

PEKING 2008, FÉRFI KÉZILABDA, B CSOPORT, 3. FORDULÓ:
DÁNIA – OROSZORSZÁG 25-24 (10-10)
Peking, OSC Sportcsarnok, vezette: Breto, Huelin (spanyolok)
DÁNIA: Hvidt - Bösen 3, Jörgensen, Jensen 3, Christiansen 6, Henriksen, Spellerberg 2, Hansen 4, Nöddesbo 1, Sarup, Boldsen 2, Lindberg 1, Bruun Jörgensen 2, Nielsen 1, Henriksen (kapus).
OROSZORSZÁG: Grams – Filippov 2, Krivosilov 1, Evdokimov, Csernojvanov 6, Rasztvorcev, Kamanin 2, Aszlanyan, Koksarov 3, Kovalev 2, Dibirov 1, Igropulo 6, Ivanov 1. Kosztigov (kapus)
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Gólok – hétméteresből: 1/2, ill. 1/3