Hajdu János: Két hangszeren is játszunk

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 13:00
A magyar női kézilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe a pekingi olimpián, miután a negyeddöntőben négy góllal, 34-30-ra verte Romániát. A győzelmet követően együttesünk szövetségi kapitánya, Hajdu János arról nyilatkozott, hogy csapata két hangszeren is képes játszani: a csúnyábbik arca után (az oroszok kilenc, a dél-koreaiak tizenegy góllal vertek bennünket a csoportban) ezúttal a jóval szebbiket mutatta.

„Két hangszeren is tudunk játszani, együtt sírunk, együtt nevetünk, de ez a szélsőség egy női csapat esetében természetes – nyilatkozta a románok legyőzését követően a magyar szakember az MR1-Kossuth Rádióban. – A lányok nagyon odatették magukat a találkozóra, mindenki száz százalék fölött teljesített, végig higgadtan-nyugodtan kézilabdáztak. Hogy a két súlyos vereség után így összeszedte magát a csapat és fel tudott állni a padlóról az nem kifejezetten az én érdemem. Ebben nagy segítségemre volt a két edzőkollégám, valamint a csapat mellett dolgozó sportpszichológus.”

 

„Örültem neki, hogy a negyeddöntőben elkerültük a házigazdákat, mert ki az a hülye, aki a negyeddöntőben szívesen találkozik a kínai csapattal. Ez duplán érvényes ránk nézve, hiszen nekünk az ázsiai stílusban játszó csapatok ellen nem nagyon megy a játék, sokkal jobban fekszik az a csapat, amelyik európai stílusban kézilabdázik.”

 

„Agyonnyomott bennünket a dél-koreaiaktól elszenvedett vereség, de éreztem, hogy attól a mérkőzéstől függetlenül most győzhetünk. A legaprólékosabban feltérképeztük a románokat, segítség volt ebben, hogy az olimpia előtt kétszer is találkoztunk velük. Volt lőlapunk, csellapunk, kapuslapunk, ahová a románok lőttek, Pálinger Katalin már ott ült. A ma mutatott játékkal akár a norvégokat is képesek vagyunk megverni, ha a döntőben, hát ott.”

 

„Bárkit meg tudunk most verni, felálltunk a padlóról – mondta Tomori Zsuzsanna szintén rádiónyilatkozatában. – A mérkőzés előtti éjszaka átbeszéltük, kinek mivel-kivel mi a nyűgje-baja, ez használt, ennyin múlik.”

 

„Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, hogy hazai pályán érezhettük magunkat – mondta Szűcs Gabriella. – Felkészültünk a találkozóra, egyértelmű volt, hogy nekik megyünk. Támadásban mindenki fantasztikusan koncentrált. Az ősztől Romániában folytatom a pályafutásomat, sokkal jobb lesz így odamenni, hogy bizonyítani tudtam ellenük.”

 

„Alig hibáztunk ziccert, átlövést – értékelt Ferling Bernadett, csapatunk egyik legjobbja –, bíztam a győzelemben, hogy egy szoros meccsen a végjátékban mi leszünk lelkileg erősebbek. Végül nem bánom, hogy nem úgy alakult... A két óriási vereség után nem estünk szét, sőt, összekovácsolt bennünket és Lénárt Ágota sportpszichológus segítségével felépítettük, összeraktuk magunkat újra.”

 

A magyar csapatban több átlagon felüli lövő teljesítmény láthattunk a románok ellen, Ferling 7/10-zel, Tóth Tímea 4/5-tel, Vérten Orsolya 6/8-cal, Szamoránsky Piroska 3/5-tel, Kovacsicz Mónika 7/9-cel zárt. A csapat még azt is elbírta, hogy Görbicz Anita pontatlanabb volt kicsit a tőle megszokottnál (4/13) és a második félidőben sokszor a kispadról szurkolt a társaknak. A csapat 61 százalékos pontossággal lőtt, Pálingernek tizenkét védett lövése volt és fontos pillanatban egy hárított büntetője.

 

A románoknál Ramona Maier és Cristina Georgina Neagu kivételével a társak sokat rontottak, míg a két kapus, Luminata Dinu és Tereza Pislaru sem igazán tudott sokat lendíteni az összképen.

 

Csapatunk az elődöntőben az Oroszország-Franciaország találkozó győztesével játszik majd a fináléba jutásért.

HIRDETÉS
AJÁNLOTT OLDALAK
 » love.hu
 » ingatlanok.hu
 » book.hu
 » Utasbiztosítás a Biztosítók.hu-n
 » biztositok.hu
 » data.hu