Peking 2008, férfi kézilabda: izlandi vereség a koreaiak ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 09:44
Két bravúros győzelmet követően – Oroszország, Németország - Izland egygólos vereséget szenvedett a Koreai Köztársaságtól a pekingi olimpiai férfi kézilabda tornájának harmadik fordulójában. A dél-koreaiak viszont a dánok elleni egygólos siker után újabb európai csapatot vertek minimális különbséggel.

Koreai gólokkal indult a találkozó, a hetedik percben először eredményes izlandiak azonban egy jó etappal a 13. percre fordítottak és elhúztak (5-3). Akkor megint az ázsiaiak percei következtek, akik a szünet előtti hajrában ismét fordítottak és egygólos előnnyel mehettek pihenőre (10-9).

A második felvonásban döntőnek bizonyult, hogy 12-11-es dél-koreai vezetés után az ázsiaiak 6-2-vel nyerték a középső részt, így a hajrában hiába kapaszkodtak a találkozón öt gólig jutó, abból hármat a végjátékban vállaló Valur Gudjon Sigurdsson vezérletével az izlandiak, meglepetésre kikaptak. Pedig a dél-koreaiak a mérkőzés utolsó öt percében már nem tudtak betalálni Pall Bjorgvin Gustavsson kapujába.

A fordulót követően így mindkét csapat két győzelemmel és egy vereséggel áll a B csoportban.

PEKING 2008, FÉRFI KÉZILABDA, B CSOPORT, 3. FORDULÓ:
KOREAI KÖZTÁRSASÁG – IZLAND 22-21 (10-9)
Peking, OSC Sportcsarnok, vezette: Baum, Goralczky (lengyelek)
KOREAI KÖZTÁRSASÁG: Han – Jeong, Kim, Jung 3, J. Park 2, C. Park, Kyungshin Yoon 6, Cso 3, T. Lee, J. Lee 3, Paek 3, Ko 2, Kyungmin Yoon, Kang (kapus).
IZLAND: Gustavsson – Geirsson 5, S. Sigurdsson 2, Hallgrimsson, Atlason 2, G. V. Sigurdsson 5, Gudjonsson 1, Stefansson 1, Asgeirsson, Petersoon 4, Jakobsson, Gunnarsson, Ingimundarson 1, Gudmundsson (kapus).
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Gólok - hétméteresből: 3/4, ill. 1/2