Peking 2008, férfi kézilabda: Lengyelország legyőzte Brazíliát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 08:41
Lengyelország három góllal verte Brazíliát a pekingi olimpiai férfi kézilabda tornájának harmadik fordulójában.

Kontroll alatt tartották a kezdést a lengyelek, de 6-4-es vezetésük után a dél-amerikaiak egy 5-0-s szériával fordítottak (9-6). Tulajdonképpen ez az előny tartott ki a szünetig (15-14).

A második félidőben a 48. percben fogyott el a brazil előny (20-20), de az esélyesebb lengyelek csak az 51. percben tudták átvenni a vezetést (23-22). Egygólos volt a lengyel előny a hajrában is, de akkor Bartosz Jurecki megrázta magát, három gólt szerzett és eldöntötte a találkozót.

A lengyelek második győzelmüket aratták – Kínát legyőzték, Spanyolországtól kikaptak –, míg a brazilok a franciák és a horvátok elleni nagyon sima, papírforma vereség után harmadszor is vereséget szenvedtek, de ezúttal legalább partiban voltak riválisukkal.

PEKING 2008, FÉRFI KÉZILABDA, A CSOPORT, 3. FORDULÓ:
LENGYELORSZÁG – BRAZÍLIA 28-25 (14-15)
Peking, OSC Sportcsarnok, vezette: Karbas-Chi, Kolahdouzan (irániak)
LENGYELORSZÁG: Szmal - Jaszka, K. Lijewski 1, Jachlewski 3, Tkaczyk 4, Bielecki 1, Siodmiak 1, B. Jurecki 6, Jurasik 3, M. Jurecki 1, Tluczynski 6, M. Lijewski 1, Piwko 1, Wichary (kapus).
BRAZÍLIA: Santos – Pacheco Filho 1, Ertel 3, Ruy 3, Souza 4, Bortolini 5, Justino, Laureano, Silva, Ribeiro 7, Santana 1, Pizzinato, Oliveira 1, Vasconcelos (kapus).
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Gólok - hétméteresből: 3/3, ill. 1/2