Pigniczki: Elszalasztott lehetőség volt

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 17:53
A magyar női kézilabda-válogatott kétgólos, 22-20-as vereséget szenvedett Oroszországtól a pekingi olimpia elődöntőjében. Hajdu János, a magyar együttes szövetségi kapitánya a találkozót követően arról beszélt: mindkét oldalon sok hibát hozott az összecsapás, amelyen a többet hibázó, jelen esetben a magyar csapat vesztett.

„Sok hiba volt a mérkőzésen mindkét oldalon, mi kicsit többet rontottunk, mint az ellenfelünk – nyilatkozta önkritikusan Hajdu János az MR1-Kossuth Rádióban. – Ilyen jó csapat ellen viszont nem lehet büntetlenül ennyit hibázni. Jól védekeztünk, hátul rendezettek voltunk, viszont támadásban közel sem voltunk ennyire jók, a roppant gyenge ziccerkihasználásunkban látom a vereség okát.”

 

„Nagy volt a tét, talán túlságosan is, emiatt a szokatlanul sok rontás. Pedig volt sanszunk, még a végén is, jobb koncentrálással többet kihozhattunk volna. A kapusok remekül védtek, ez mindkét oldalra jellemző volt. Még egyszer hangsúlyozom, az döntött az oroszok javára, hogy hiába adódtak helyzeteink, köztük számtalan ziccer, azokat nagyon rossz százalékkal váltottuk gólra.”

 

„A bronzmeccs előtt most kicsit szomorkodunk, aztán majd meglátjuk, hogyan tudjuk rendezni a sorokat, mert a bronzérem is szépen csillog.”

 

„Elszalasztott lehetőség volt – értékelt a rutinos Pigniczki Krisztina egy tévés nyilatkozatában –, mindkét csapat sokat hibázott, ez az orosz csapat ma igenis verhető lett volna számunkra.”

 

A magyar válogatottban három különösen rossz lövőteljesítményt találunk. Görbicz Anita 3/13-mal zárt, öt büntetőjéből hármat kihagyott, átlövésből eredménytelennek bizonyult, pedig öt alkalommal próbálkozott. Hiába… Tóth Tímea egy fokkal pontosabban lőtt (5/12), de átlövésből (1/7) neki sem nagyon ment, és egy büntetőt (4/5) ő is kihagyott.

 

A két kulcsember mellett a lövéseket bátran elválló Tomori Zsuzsannának sem ment az oroszok ellen, hat kísérlete közül egy sem jutott el az orosz kapuba. Átlövésből 3/18-s összmutatója volt a magyar csapatnak az elődöntőben, ezt egy olyan gárda, amely döntően átlövőire épít, nemzetközileg is jegyzett kulcsemberei többsége ezen a poszton bevethető, nem engedheti meg magának.

 

Csapatunk peches is volt, Vérten Orsolya idejekorán kiszállt a játékból. Gólerős szélsőnk lábfejére védekezés közben zuhant rá egy védőink által meglökött orosz átlövő. Vérten cserét kért, az első diagnózisok szerint részleges bokaszalag-szakadás szenvedett.

 

Együttesünk nélküle szélről alig jelentett veszélyt, ráadásul Vérten labdaszerzés után is sok kontrát fejez be ziccerrel. A magyar válogatott szélről 5/8-as mutatóval zárt, nem igazán foglalkoztattuk a sarokban álló embereinket. Csak összehasonlításképpen: a románok elleni bravúros negyeddöntőben ez a mutató 8/13 volt, ráadásul akkor Vérten mellett Kovacsicz a védőfal mögé befutva és kontra után is rendre zavart keltett, két szélsőnk akkor összesen tizenhárom gólt szerzett.

 

A két csapat kapusai között nem volt számottevő a különbség (Pálinger Katalin 15/37, Herr Orsolya 1/1, illetve Irina Suslina 16/33, Marija Szidorova 3/4), viszont amíg nálunk nem volt húzóember, addig ellenfelünknél Irina Bliznova (7/13) sokszor egymaga tartotta előnyét csapatának.

 

Tovább az sem volt mellékes, hogy az első félidőben ígéretesen kezdő (2-1 ide) magyar együttes a folytatásban sokáig gólképtelennek bizonyult, ellenfelünk 4-0-ás, majd 5-0-ás etappal is tudta növelni előnyét a szünet előtt, míg a magyar csapat rákényszerült, hogy mindvégig csak felzárkózzon. Ez fizikailag és idegileg is felőrölte a mieinket.

 

A bronzmeccsen az a dél-koreai válogatott vár ránk, amely súlyos, 33-22-es vereséget mért ránk a csoportkör utolsó fordulójában, és amelynek ázsiai, rohanós, gyors stílusa Pekingben éppen úgy nem ízlett a magyaroknak, mint ahogyan korábban sem.

HIRDETÉS
AJÁNLOTT OLDALAK
 » love.hu
 » ingatlanok.hu
 » book.hu
 » Utasbiztosítás a Biztosítók.hu-n
 » biztositok.hu
 » data.hu