Pokolból a mennybe Norvégia ellen

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 15. 11:18, Utolsó módosítás: 2011. január 15. 17:29
Bravúros sikerrel, a Norvégia elleni 26-23-as győzelemmel folytatta szereplését a magyar kézilabda válogatott a svédországi világbajnokságon. Iváncsikék egy 0-6-os sorozattal kezdve borzolták az idegeket, de a szünetre kétgólosra csökkentették a hátrányt. A második játékrészben Mikler megbabonázta a norvégokat, akik közel 15 percig nem tudtak betalálni hálójába. A magyar csapat a borzalmas kezdés után három góllal nyert, a győzelem akár a csoportból való továbbjutást is jelentheti. Lesz mit kipihenni a vasárnapi szünnapon, folytatás hétfőn Brazília ellen.

FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 26-23
Norrköping, Vezette: Geipel, Helbig (németek)
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Ancsin, Császár 5 (3), Gál, Gulyás, Harsányi, Ilyés 5, Iváncsik G. 4 (2), Iváncsik T. 6, Katzirz 1, Lékai, Mocsai T. 1, Nagy K. 1, Schuch, Törő, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

NORVÉGIA: Ege, Erevik (kapusok), Björnsen 1, Hansen, Kjelling 6, Koren, Löke, Lund 2, Mamelund 2, Myrhol 6, Rambo, Samdahl, Skoglund, Strand, Tangen, Tvedten 6 (3). Szövetségi kapitány: Robert Hedin.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Egy szóval lehet csak jellemezni azt a játékot, amit a magyar válogatott a mérkőzés első hat percében bemutatott: borzalom. A norvégok Kjelling, Mamelund és Myrhol révén zsinórban hat (!) gólt lőttek, amire nem érkezett egyetlen magyar válasz sem.
Mocsai Lajos kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze a sorokat: ennek meg is lett az eredménye, Ilyés bombája a 8. percben az első magyar gólt jelentette. (1-6) Ez a társak lövőkedvét is meghozta, a két fürge Iváncsik-testvér góljaival 7-9-re zárkózott a csapat.
Fazekast Mikler váltotta a magyar kapuban, aki több hatalmas védéssel tette le névjegyét, Lund és Mamalund nagy bosszúságára.A kezdeti sokk után fokozatosan jött lendületbe a magyar válogatott, az utolsó tíz percre 10-12-es állással fordultak a csapatok.
A 27. percben Iváncsik Gergő gyönyörű szélsőgóljával egy gólra (14-15) zárkózott a magyar együttes, sőt a hátralevő percekben az egyenlítésért is támadhatott. Ez sajnos nem jött össze, Myrhol beállóból öt másodperccel a dudaszó előtt gólt szerzett, így 16-14-es norvég vezetéssel mehettek az öltözőbe a fiúk.
Ilyés ott folytatta a második játékrészt, ahol az elsőt abbahagyta: góllal köszönt be Erevik kapujába. A 36. percben kettős emberelőnybe került a csapat, de Iváncsikék nem tudták ezt góllal kihasználni. Ez hatalmas lelki pluszt jelentett a norvégoknak, akik két gólt is szereztek Myrhol és Tvedten révén. (16-20)
Nem számoltak azonban a pályára lépő Császár és Zubai kettősével, akik gólokat és büntetőket harcoltak ki. A 48. percben épp a fiatal veszprémi irányító góljával lett egyenló az állás (21-21), de Schuch védekezése, valamint Mikler bravúrjai is hatalmas lökést adtak a magyar csapat teljesítményének.
Egyre jobban összeállt a védekezés, az első félidőben brillírozó Mamelund, Kjelling már korántsem villogatak annyira, míg a biztos kezű Tvedten keze is több ízben megremegett.
Tíz perccel a vége előtt vette át először a magyar csapat a vezetést a mérkőzésen, stílszerűen Mikler védése után, Zubai gyors góljával. (22-21) A norvégok fokozatosan elfáradtak, már nem tudták tartani a lépést az extázisba került Mocsai-együttessel (57. p: 25-22). Nagy Kornél góljával alakult ki a 26-23-as végeredmény, mely hatalmas lépést jelenthet a középdöntőbe jutás szempontjából.
Vasárnap pihenőnap következik a magyar válogatott tagjainak, folytatás hétfőn 17 órától Brazília legjobbjai ellen.

Vége a mérkőzésnek.

60. Egy perc van hátra, Császárt emberfogással veszik ki a játékból, Tvedten fölé lőtte a 100 százalékos ziccert. Mikler megbabonázta az egész norvég válogatottat. Nagy Kornél gólja a győzelmet jelenti!!!! Szép volt fiúk, a vége: 26-23

59. Kjelling hosszú idő után talál be, Mocsai Lajos kikéri idejét. 25-23

59. Mikleeeer!!! Megint mekkora bravúr, Tvedten ziccerét fogja! Ennek már meg kell lennie!

57. Iváncsik Gergő elleni szabálytalanságért hetest kapunk, Ege jön a kapuba, de Császár ellen ő sem tud mit tenni!! 25-22

56. Labdát szerzünk, de a bíró visszaadja a norvégoknak láb miatt. Szerencsére Kjelling már nem azt nyújtja, amit az első játékrészben, megint nem talál a kapuba!

55. Császár és Myrhol gólpárbaja, öt perc van a végéig!

54. Ismét kivédekezünkegy norvég támadást, a norvégok 12 perce gólképtelenek!!! Mikler 50 százalékkal véd eddig.

53. Zubaiii nem hibáz! Micsoda labda Császártól!! Kettővel megyünk! 23-21

52. Mikler megint véd, de sajnos a túloldalon Erevik is. Marad az egy gólos magyar előny!

51. Mit védett Mikler!!  Zubai góljával pedig már vezetünk!!! Fáradnak a norvégok, ezt ki kell használni!! 22-21

50. Kivédekezzük a norvég támadást, ismét a vezetésért támadhatunk, de nem sikerül az előny megszerzése.

49. Átvehettük volna a vezetést is, de Lékaira belemenést fújnak a német bírók. Norvég időkérés, tíz perc van hátra a meccsből, a magyar csapat a pokolból még a mennybe is juthat!

48. Kjelling ziccerben ütött Zubai kezére, mehet két percre a padra, a büntetőt Császár lövi be!!! Egyenlítünk!!!!! 21-21

46. Ez az, Iváncsik Tamás góljával megint egyre jövün fel, de az egyenlítést ismét elpuskázzuk! 20-21

45. Bent van!! Császár lövése a felső kapufáról pattan a gólvonal mögé, amit a német bírók szerencsére észre is vesznek. 19-21

43. Iváncsik Tamás varrja be a ziccert, gyerünk fiúk, küzdeni kell! 18-21

42. Erevik fogja Zubai ziccerét, Tvedten bezzeg nem tud hibázni 17-21

41. Császár átadásából harcol ki büntetőt Zubai, a fiatal veszprémi irányító értékesíti is. Hűű, de kellett! 17-20

40. Myrhol újabb gólja, mintha fáradna a magyar csapat. 16-20

39. Tvedten eddig hibátlan a mai meccsen, már ötödik találatát szerzi. Ilyés helyzete kimarad a túloldalon. 16-19

37. A németek hetes helyett belemenést fújtak Mocsainak!!!A norvégok nem kaptak gólt kettős emberhátrányban, ez lélektanilag hatalmas plusz a vikingeknek!

36. Myrholt végre kiküldik könyöklésért, majd az erőszakos Mamelundot is. Kettős emberlőny, de eladjuk a labdát!!!!

35. Myrholt nem lehet megállítani labdával, Tvedten simán lövi be a büntetőt. 16-18

33. Türelmetlenül játszunk emberelőnyben, már két támadást puskázunk el, mire Zubai labdaszerzés után szépen betalál! Zúg a mindent bele Norrköpingben. 16-17

32. Ajjaj, Kjelling szinte a földről húzta fel a lövést Mikler feje fölé. Gyönyörű lövés volt, sajnos gól is lett. 15-17

31. Ilyés ott folytatja ahol abbahagyta, ötödik gólját lövi már. Így már biztos, hogy nem kell 7 percet várni az első magyar gólra, mint az előző játékrészben. 15-16

II. félidő

30. Húú, rossz indítás után az egál helyett kétgólos hátrányból várhatjuk a folytatást. Myrhol talált be öt másodperccel a vége előtt. 14-16

30. Egy perc van hátra a félidőből, a norvég kapitány időt kér. Nyilván egy figurát szeretnének még kijátszani, jó lenne gól nélkül megúszni a hátralevő időt!

28. Hansen ziccert hibáz, segít a kapufa!! Marad az egy gól, de már három támadást is vezethettünk az egyenlítésért.

27. Iváncsik Gergő megint, nagyon kiszorított helyzetből kanyarít a kapu bal alsó sarkába! 14-15

26. Myrhol beállóban tarthatatlan (szabályosan), a bírók újabb hetest adnak a norvégoknak, amit Tvedten hidegvérrel értékesít. 13-15

24. Ilyés megint elküldi gyufáért a norvég védőt, büntetőt harcol ki. Eddig ő a mccs embere. Iváncsik Gergő azonban a kapufát találja el. Már a második hetest rontjuk el az első félidőben. Iváncsik utána gyorsindulásból javít! 13-14

23. Ismét hatalmas teret hagytunk Kjellingnek, aki a kapu bal sarkába bombáz. Iváncsik Tamás azonban szép figura után kétgólosra csökkenti a hátrányt. 12-14

23. Katzirz is megszerzi első gólját a vb-n, egy szép labdaszerzés után. Végre egy könnyű gól megint. 11-13

22. Björnsen a jobbszélről, nem értünk vissza a fürge norvéggal. Gál hagy ki ziccert. 10-13

21. Mocsai Tamás góljával egyre jövünk fel, de Kjelling negyedik találatával javít. 10-12

20. Mekkora góóól! Ilyés hálószaggató bombája a pipába!! 9-11

19. Kjelling növeli ismét három gólosra a különbséget. 8-11

18. Tvedten kanyarodik fel a balszélről, Mikler nem tudja védeni a ziccert. Ilyés már harmadik gólját szerzi, nagy szerepe van abban, hogy a válogatott visszajött a meccsbe. 8-10

16. Ilyés emberhátrányban harcol ki újabb büntetőt, ezt most megköszönhetjük a német sporiknak. Iváncsik Gergő megint belövi a hetest!!! 7-9

15. Schuch kapja az első kétperces kiállítást a meccsen, Myrhol gyorsan góllal használja ki az emberelőnyt. 6-9

14. Erevik hiába védi Ilyés ziccerét, a büntetőt Iváncsik Gergő értékesíti biztos kézzel. 6-8

13. Mikler védés, gyors passz Iváncsik Tamásnak, megint gól! Feljövünk három gólra! 5-8

11. Kezdjük felvenni a ritmust, szép húzás után Iváncsik Gergő talál be, a túloldalon azonban Tvedten húzza be a büntetőt Mikler feje fölé. 4-8

10. A volt veszprémi Myrhol is bemutatkozik a volt csapattársaknak. 3-7

9. Ez az, Ilyés megint lendületből érkezett a norvég falra, gól is lett belőle! Iváncsik Tamás robogott végig a pályán labdaszerzés után és a kapus lába alá pattint. 3-6

8. Vééégre!! Ilyés szerzi elő gólunkat hét perc játék után!! 1-6

7. Mamelund már megint test melletti lövéssel veszi be a kaput. Ki kell lépni rájuk fiúk, kell a fault!!! Fazekas helyett Mikler a magyar kapuban. 0-6

6. Lékai lövését leblokkolják, de visszaszerezzük a labdát. Lékai javítja hibáját, hetest harcol ki, amit Mocsai Tamás kihagy. Marad az ötgólos hátrány, hat perc alatt egyetlen gólt sem lőttünk.

5. Mamelund test melletti lövése utat talál kapuba Fazekas lábai között, Mocsai Lajos kénytelen idpt kérni. Ébredjetek fel, fiúk!! 0-5

4. Rémálomszerű kezdés, Norvégia átrohan rajtunk eddig, Kjelling lövi ki a hosszú alsót. Támadásban iszonyatosan impotensek vagyunk, a norvég Erevik eddig mindent fog. 0-4

3. Iváncsik helyzete kimarad a balszélen, Myrhol beállóból szerzi a zsinórban harmadik norvég találatot. 0-3

2. Rosszul kezdünk, nem léptünk ki Lundra, aki hatalmas bombát lő Fazekas hálójába. 0-2

1. A magyar csapat a Fazekas-Iváncsik G-Ilyés-Gál-Lékai-Mocsai-Iváncsik T. felállásban kezd. Az első támadásunkban technikai hibát követünk el, Mamelund viláámgyorsan büntet. 0-1

16:28 Perceken belül kezdődik a sorsdöntő derbi, a norrköpingi csarnokban komoly fölényben vannak a norvég szurkolók. Remélhetőleg a pályán ez pont fordítva lesz!

16:25 Pérez Carlos a jelenlegi tervek szerint az Ausztria elleni csoportmérkőzésen játszik majd először a csapatban. Steinar Ege, a norvégok kezdőkapusa vírusfertőzéssel bajlódik, így nem tudni, szerepet kap-e a mai találkozón.

16:20 Izland után egy újabb, tipikusan rohanós skandináv kézilabdát játszó csapat az ellenfél. A pénteken mutatott játéknál mindenképpen jobb teljesítmény kell a sikerhez, elsősorban védekezésben és átlövőjátékban. 10 perc múlva kezdődik a válogatott második vb-meccse Svédországban, izguljunk és szurkoljunk együtt a fiúknak!!

16:15 A magyar válogatott szombati csoportellenfele, Norvégia még soha nem nyert érmet világbajnokságon, remélhetőleg ez sorozat most is folytatódik. Iváncsikéknak mindenképpen győzniük kell, ha pontokkal szeretnének menni a középdöntőbe.

Pénteken megszakadt a magyar férfi kézilabda-válogatott jó sorozata: az utolsó négy világversenyt rendre győzelemmel kezdte, a svédországi világbajnokságon azonban egy 32-26-os vereséggel rajtolt.

Minden mérkőzésből lehet tanulni, így az izlandiak elleniből is: bátrabban, lazábban kell kézilabdáznunk Norvégia ellen. A védekezésnek sokkal keményebbnek kell lennie, több faltra lesz szükség az átlövők és belső emberek ellen. Kulcsfontosságú lehet a beálló körüli védekezés is, pénteken sajnos ez is gyenge pont volt a magyar válogatott játékában. Ha a hatékony védekezésből eredményes, gyors támadásokat vezetünk és sikerül könnyű gólokat lőnünk, lehet esélyünk az újabb skandináv csapat ellen.

Régi ismerőssel találkozik szombat délután a Mocsai-csapat: a 2007-es vébén 25-22-es magyar siker született, a 2008-as Európa-bajnokság előtti tesztmérkőzésen Trondheimben 35-29-re nyertek Myrholék, 2009-ben viszont az Interwetten-kupán 31-30-ra vágtunk vissza. Norvégia egyébként legutóbb 9. lett a horvátországi vb-n, ahol a magyar válogatott 6. helyen zárt.

A norvég keretet több európai élcsapatban edződő klasszis alkotja: Bjarte ("Béla") Myrhol-t senkinek nem kell bemutatni, a beállós igazi közönségkedvenc volt Veszprémben, de valószínűleg a Frank Löke (a Győrbe igazoló szuperklasszis Heidi bátyja és egyben menedzsere is) neve is ismerősen cseng a kézilabdarajongók számára. A védekezőspecialista Lund éveken át a Kielben szerepelt, most Myrhol csapattársa a Rhein-Neckar Löwenben, míg Tvedten Valladolidban számít kulcsembernek.

Ha a magyar válogatott komolyan gondolja a csoportból való továbbjutást a középdöntőbe, és az olimpiai kvalifikációs lehetőség megszerzését, akkor Norvégia ellen nincs mese, nyerni kell. Ha hátralévő csoportmeccseket behúzzák fiúk, vagyis a brazilok és a japánok elleni - mondjuk ki - kötelező győzelmek mellett a norvégokat és az osztrákokat is legyőzik, két pontot vinnének magukkal a legjobb 12 közé.

Persze ez még messze van, az első lépést délután 16:30-től teheti meg az együtttes, a találkozót a SportHirado.hu élőben közvetíti.