KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GABON"
Gaboni dráma: elmaradt a továbbjutás! 2015. január 25. 23:04 Kevesen számítottak arra, hogy Kongó végez az élen az Afrika-kupa A-jelű kvartettjében. Pedig így történt, az Almería-csatár, Thievy és társai a házigazdát megelőzve kvalifikálták magukat a negyeddöntőre a vasárnapi, harmadik forduló után. Kiesett a játéknap két vesztese: a legutóbbi kiírás ezüstérmese, Burkina Faso, valamint Pierre-Emerick Aubameyang csapata, Gabon. Utóbbinak egy pont is elég lett volna az üdvösséghez, de hiába volt kezdeményezőbb, egy véleményesnek tűnő tizenegyes és egy kontrából született gól megpecsételte a sorsát Egyenlítői Guineával szemben.

Vb-selejtező: nyolc halott a Libéria-Gabon találkozón 2008. június 2. 11:27 Nyolc ember veszítette életét a Libéria-Gabon futballvilágbajnoki kvalifikációs mérkőzés (1-1) kezdetekor annak a tumultusnak az áldozataként, amely a stadion bejáratánál támadt.

Labdarúgás: Alain Giresse otthagyta a gaboni válogatottat 2008. május 18. 20:35 Távozott a gaboni labdarúgó-válogatottól Alain Giresse szövetségi kapitány. Az utódját egyelőre még nem nevezték meg a szövetség vezetői.