KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KUPAGYŐZTESEK EURÓPA-KUPÁJA"
Győr és Fradi igen, Debrecen nem 2012. március 8. 12:09 Közeleg a hétvége, itt az ideje, hogy górcső alá vegyük a nemzetközi hadszíntéren még állva maradt női kézilabdacsapatainkat. A már biztos csoportelső Győr kiejtheti a címvédő Larvikot a Bajnokok Ligájában, míg a KEK-ben tavaly győztes FTC az elődöntőbe lavírozhat, ugyanakkor a Debrecennek semmi esélye a Viborggal szemben a női európai kézilabdakupák hétvégi programjában.

Az FTC orosz, a Loki dán riválist kapott 2012. február 14. 11:35 Nehéz ellenfeleket kaptak a női kézilabda KEK negyeddöntőjében érdekelt magyar csapatok: a címvédő Ferencváros az orosz Zvezda Zvenyigoroddal, a Debrecen pedig a dán Viborggal találkozik.

KEK: orosz ellenfelet kapott a Fradi 2011. november 15. 11:42 A címvédő Ferencváros női kézilabdacsapata az orosz Rosztov Dont kapta ellenfélül a KEK nyolcaddöntőjének keddi, bécsi sorsolásán. A Debrecen a spanyol Mar Saguntóval, míg az Alcoa a szerb Zajecsarral harcolhat.

Magyar magyar ellen az európai kupákban? 2011. november 14. 18:46 Ez bizony könnyen megeshet a női KEK és EHF-kupában. A Bécsben esedékes keddi sorsolást megelőzően elkészítették a kalapbeosztásokat, előbbi sorozatban a címvédő FTC és a kupagyőztes jogán induló Alcoa fellélegezhet, hiszen biztosan elkerüli a BL-ből kiesetteket, a DVSC-vel azonban "összefuthat". Az EHF-kupában a Vác a Békéscsabával randevúzhat.

Verhető ellenfeleket kaptak a magyarok! 2011. október 11. 13:22 Szerencsénk volt a keddi, bécsi sorsoláson: a magyar csapatok ugyanis kivétel nélkül papíron gyengébb, értsd: verhető ellenfeleket kaptak a női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának harmadik fordulójában, és jó eséllyel ott lesznek majd a negyedikben is...

Alázva jutott tovább a Ferencváros 2011. október 8. 22:11 A címvédő FTC kettős győzelemmel jutott a 24 közé a női kézilabda KEK-ben. A magyar csapat egy hete 51-18-ra ütötte ki riválisát, és most sem volt mitől tartania. Az Alcoa FKC magabiztos kilencgólos győzelmet aratott a pályaválasztói jogáról lemondott izlandi Fram elleni első, szombati mérkőzésen. A vasárnap 18 órai - formalitásnak ígérkező - visszavágót, amelynek már az Alcoa lesz a pályaválasztója, ugyancsak Székesfehérváron rendezik. A következő forduló sorsolását kedden tartják Bécsben.

Sorsoltak az európai kupákban! 2011. július 26. 18:28 A Bajnokok Ligája programját már korábban elkészítette az Európai Kézilabda Szövetség (EHF), kedden a többi kupasorozat, a férfi és női KEK, illetve EHF-kupa sorsolására került sor Bécsben. A Kupagyőztesek Európa Kupájában címvédő, a 2. körben kezdő Ferencvárosnak nem kell messzire utazni, csak ide, a szomszédba...

KEK-győztes a Ferencváros! 2011. május 15. 13:57 A Ferencváros női kézilabdacsapata megőrizte az első meccsen, Dabason szerzett ötgólos előnyét az Alicante elleni KEK-döntő idegenbeli visszavágóján. Sőt, a 23-23-as döntetlennek is a spanyol csapat örülhetett a végén. Nagy ünneplés ugyanakkor a másik oldalon volt a lefújás után: a zöld-fehérek az 1978-as KEK-, valamint a 2006-os EHF-kupa-győzelem után harmadik nemzetközi kupasikerét aratták.

KEK-győzelem küszöbén a Fradi! 2011. május 8. 16:31 Ha Isabel Ortuno Torrico nem lett volna, a Ferencváros női kézilabdacsapatát alighanem már az első mérkőzés után KEK-győztesnek tekinthetnénk. A 21 éves spanyol játékos ugyanakkor ott volt a dabasi sportcsarnok elképesztően csúszós pályáján, és 13 gólt vágott, szinte egymaga tartotta versenyben a CB Mar Alicante csapatát. Ezzel együtt ötgólos győzelmének köszönhetően a Fradi közel került története harmadik nemzetközi kupagyőzelméhez.

KEK-győzelembe menekülne az FTC 2011. május 7. 22:23 A Ferencváros női kézilabdacsapata KEK-győzelemmel mentheti meg a szezonját, miután a Magyar Kupában és a bajnokságban végül nem tudta magát beverekedni a fináléba. A döntőben a spanyol bajnokságban jelenleg negyedik CB Mar Alicante a Fradira. Az első mérkőzésre vasárnap, Dabason kerül sor, miután a népligeti csarnok alkalmatlan a találkozó megrendezésére. Szamoránsky Piroska szerint nehéz megmondani, mekkora előny lehet elég a spanyolországi visszavágóra. A ferencvárosiak válogatott beállója egyébként szoros csatára számít.