Gálázott a Veszprém a fináléban

Szerző: shLétrehozva: 2011. április 17. 20:46
Nem történt meglepetés a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének vasárnapi helyosztóin: az MKB Veszprém simán legyőzte a házigazda PLERT-t, ezzel története huszadik, sorozatban a harmadik kupaelsőségét aratta. A harmadik helyért kiírt meccsen ugyancsak bejött a papírforma, miután a Budapest Bank Ligában elődöntős Tatbánya négy góllal verte a másodosztályban szereplő Vácot.

A döntő nem volt valami izgalmas - és akkor még finoman fogalmaztunk. A házigazda PLER nem tudta megnehezíteni az MKB Veszprém dolgát, a játék minden elemében acélosabb Mocsai-csapat gyorsan elhúzott, a 22. percben 13-4-re vezetett, a szünetig pedig már kétszámjegyűre hízott a különbség.

A második félidőben a Veszprém ott folytatta, ahol abbahagyta, és negyedórával a vége előtt kezdett kínossá válni a fölénye, hiszen akkor már 30 gólnál tartott, az ellen pedig éppen fele annyit szerzett.  A vége kiütés: 37-19. A habkönnyedén diadalmaskodó veszprémieknél a két kapus, Fazekas és Perics mellett csak Lusnyikov nem talált be a fővárosiak kapujába. Vujin, Korazija és Nagy Kornél öt-öt góljával csapata legjobbja volt.

Az MKB Veszprém története huszadik, sorozatban harmadik kupagyőzelmét aratta.

FÉRFI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ:
FINÁLÉ:

PLER-MKB VESZPRÉM 19-37 (8-18)

Pestszentimrei Sportkastély, vezette:  Dobrovits, Tájok

PLER: Iglesias, Székely  - kapusok, Bak 1, Debreczeni 1, Gazdag 2 (2), Kocsi 4, Koller, Kupi, Lendvay 1, Marczinkó, Mikita 1, Pál 4, Pálos, Rév 1, Soproni, Szalafai 4. Vezetőedző: Adorján Gábor.

VESZPRÉM: Perics, Fazekas - kapusok, Császár 3, Eklemovics, Gulyás 2, Iváncsik G., Iváncsik T. 3, Korazija 5, Laluska 2, Lusnyikov, Nagy K. 5, Pérez, Sulic 3, Terzic 5, Vilovszki 4, Vujin 5. Vezetőedző: Mocsai Lajos.

Kiállítások:
-, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 0/0

A 3. HELYÉRT:

AXA-VÁCI KSE-TAXI2000-TATABÁNYA-CARBONEX 25-29 (14-18)
Pestszentimrei Sportkastély, vezette: Hargitai, Markó

VÁC: Vitáris, Molnár - kapusok, Csík, Duzsi 1, Gábori 2, Horváth, Lovrek, Márkus 5 (2), Mórocz 2, Nikolicza 4, Pozsgai 6, Simányi 1, Szikra 1, Tyiskov 3. Vezetőedző: Zsiga Gyula.

TATABÁNYA:
Szente, Melus, Melhardt - kapusok, Dénes, Díaz 5, Halász 6, Harsányi 2 (1), Kanyó 2, Kekezovics 5, Kocsis 2, Nagy T., Pordán 2, Szabó Gy. 1, Urban 1. Vezetőedző: Debre Viktor