Olimpiai selejtezős a kéziválogatott!

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 28. 13:15, Utolsó módosítás: 2011. január 28. 18:50
31-28-ra nyert Lengyelország ellen a Mocsai-csapat a svédországi világbajnokságon, melynek köszönhetően nemcsak a 7. helyet, hanem az olimpiai selejtezőtornára való kvalifikációt is megszerezte! Ilyésék azt játszották Bieleckiék ellen amit, nagyon tudnak: könyörtelenül használták ki az ellenfél minden hibáját és megingását. Az első félidő huszáros hajrája perdöntő volt a meccs szempontjából: a lengyelek második játékrészben már nem bírták az iramot, már ötgólos hátrányban is voltak az 55. percben. Innen még feljöttek kettőre, de Iváncsik találata a győzelmet jelentette. Szép volt fiúk, köszönet az egész vb-n mutatott teljesítményért!

Férfi kézilabda világbajnokság, mérkőzés a 7. helyért
Lengyelország-Magyarország 28-31 (II. félidő)
Kristianstad, Vezeti: Lazaar, Reveret (franciák)
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 3, Gulyás, Harsányi, Ilyés 6, Iváncsik G. 11 (7), Iváncsik T. 4, Katzirz, Lékai 1, Mocsai T. 6, Nagy K., Pérez, Schuch, Törő, Zubai . Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

LENGYELORSZÁG:
Szmal, Wyszomirski (kapusok), Bielecki 3, Grabarczyk 2, Jaszka 2, Jurasik 1, B. Jurecki 6, Jurkiewicz 3, Kuchczynski 3, M. Lijewski, Rosinski 2, Siódmiak, Tluczynski 2, Tkaczyk, Tomczak 1, Zaremba 3. Szövetségi kapitány: Bogdan Wenta.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/7, ill. 0/0
Parádés játékot ígért a mérkőzés előtt a magyar szurkolóknak a válogatott kapusa, Mikler Roland. A csapat ennek megfelelően kezdett: 3-0-ás szériával hagytuk állva Lengyelországot, kiválóan kihasználva az ellenfél labdaeladásait és pontatlanságait.
Öt perc játék után Bieleckiék is lendületbe jöttek, 3-3-nál utolérték a Mocsai-csapatot, Kuchczyski góljával pedig 6-5-re át is vették a vezetést. (12. perc) Ettól kissé megzavarodtak Ilyésék, támadásban több labdát is eladtak, rossz lövésekkel pedig a 2009-ben a világ legjobbjának választott kapust, Szmalt is felhozták.
A 22. percben először a mérkőzés során négy gólra nőtt Bogdan Wenta csapatának előnye, sokan már magyar időkérést kiáltottunk. Mocsai Lajos ezt mégsem lépte meg, milyen jól tette!
A 27. percben 14-12-re jött fel a csapat, emberhátrányból is betalálva. Ekkor pedig egy igazi huszáros hajrát mutatott a kristiansandi közönségnek a válogatott: villámgyors szélsőink, az Iváncsik-testvérek valamint a mérkőzés első félidejének legjobbjának, Mocsai Tamás góljaival zsinórban hatszor rezgett a lengyel háló.
Fordítani tudott a Mocsai-csapat és kétgólos előnyről várhatta a folytatást. Félidőben: 16-14.
A szünet után a válogatott ott folytatta, ahol abbahagyta: Ilyés két olyan lövést ereszett meg, hogy a lengyel kapus percekig nem tért magához. Fazekas a másik oldalon fogott mint a festék, valósággal megbabonázta a lengyel játékosokat, akik 11 percig képtelenek voltak betalálni.
A 41. percben Iváncsik Gergő találatával már ötgólosra hízott az előny, a szurkolók ekkor már titkon reménykedtek a csodában, vagyis a győzelemben és az olimpiai kvalifikációs tornára való kijutásban.
Körömrágva számoltuk vissza a perceket, amelyek nagyon lassan, de mégis múltak. Az 54. percben Mocsai Tamás ismét emelkedett, ami ezen a meccsen csak rosszat jelentett a lengyeleknek, nekünk viszont gólt. (28-23)
Bogdan Wenta együttese azonban nem adta fel, Jaszka új színt hozott a játékba: az 58. percben az irányító kétgólosra csökkentette a hátrányt. A szurkolók már a nyugatókért nyúltak, szerencsére Iváncsik Gergő a labdáért!
A mérkőzés vége előtt 45 másodperccel a balszélső bevágta újabb hetesét is, ez pedig a győzelmet jelentette a magyar válogatott számára! Végeredmény: 31-28
Az egész világbajnokságon jól és egységesen játszó csapat ezzel megszerezte a 7. helyet és az olimpiai kvalifikációs tornára való kijutást, feltéve a koronát teljesítményére.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

Vége a mérkőzésnek, győzelmének köszönhetően a magyar válogatott kijutott az olimpiai selejtezőtornára! Szép volt fiúk, gratulálunk!!

60. GÓÓÓÓÓÓÓÓLLLL! Iváncsik bevágja a hetest!!! Megvan a meccs!!!

60. Siódmiak megúszott egy kétperces kiállítást, 45 másodperc van vissza, de hetest kapunk!!!!!  Wenta már a fejét fogja: ő már tudja, hogy ki fognak kapni!

59. Jurecki gólja. 1:12 van hátra, 2 gól a magyar előny. Mocsai Lajos időt kér.

58. Emberelőnyben adják el a labdát a lengyelek!!!

58. Jaszka játszotta el a nagyhalált, Mocsai száll ki két percre. Két és fél perc hátra, 3 góllal vezetünk.

58. Iváncsik Gergő talál be kettős hátrányban, amire Bielecki válaszol. 27-30

57. Jurecki kapott forintos labdát Jurasiktól. 26-29

56. Jaszka belövi a ziccert Ilyés mellől, akit ráadásul még ki is állítanak. Ne tegyétek izgalmassá a végét srácok!! 25-29

55. Schuch ér a labdához lábbal, oda az emberelőny.

55. Iváncsik Tamás harcol ki hetest és kétperces büntetést, testvére, Gergő belövi!! Ennek már meg kell lennie!!!! 24-29

55. Jaszka csúszott-mászott, majd betalált. 24-28

54. Mocsai emelkedik ez ma rosszat jelent a lengyeleknek. Nekünk viszont Góóólt!! 23-28

53. Múlik az idő és a lengyelek nem tudnak közelebb jönni. Fazekasnak csillagos ötös ma is, ahogy a németek ellen!

50. Kuchczyski jobbszélről veszi be Fazekas hálóját. Lékai góllal mutatkozik be a lengyeleknek is!!! 23-27

50. Iváncsik Tamás féltékeny testvérére, be is talál gyorsindításból!!! 22-26

49. Iváncsik Gergő képtelen hibázni hetesből, de Jurkiewicz is mutat szép lövéseket. 22-25

49. FAZEKAS!!! Mit védtél Nándi???!!! Hatalmas és nagyon fontos ziccert, a lengyelek nem tudnak feljönni kettőre.

48. Tomczak beállóból bosszant minket, Ilyést két percre kiszórják. 21-24

47. Zubaival megint csak szabálytalanul tudnak mit kezdeni a lengyelek, Iváncsik Gergő megint bevágja!!!!! 20-24

46. Zubai harcolt ki hetest, Iváncsik Gergő jól megtáncoltatta a kapust, majd magabiztosan belőtte a labdát. Jurecki szépít. 20-23

45.  Wyszomirski is jó csere volt a lengyel kapuban, 14 perc alatt többet védett, mint Szmal az első félidőben. Rosinski második góljával jönnek közelebb a lengyelek. 19-22

43. Jól védekezünk, ráadásul Fazekastól is félnek már a lengyelek!! Meglehet az olimpia, még kicsivel több mint negyed óra jiányzik hpzzá!!

42. Jurkiewicz középról bombáz a magyar kapuba. 18-22

41. Iváncsik Gergő behúzza a lengyel kapus feje fölött, ismét öt góllal vezetünk!! 17-22

38. Jurasik lövése becsorog Fazekas lába alatt, de Császár emberhátrányból is betalál. A lengyelek szélről szépítenek. 17-21

37. Rosinski szépít, de Ilyés is rázhatja az öklét!! A lövőinkre ma nem lehet panasz!! 15-20

36. Húúú de jól alakul eddig!! Császár rövid sarkos góljával már 5 góllal vezetünk!! Ez fiúk!!.14-19

35. Fazekas biztos pont a kapuban, Zaremba lövését is hárítja! A lengyel szövkap a pályán toborzékol.

34. Wyszomirski első védése, de a másik oldalon Fazekason sem könnyű kifogni!! 11 perce nem találtak be a lengyelek a kapunkba!

32. Hatalmas gólok Ilyéstől, egymás után kétszer is!!! Micsoda kezdés a második játékrészben!! Négy góllal vezet a magyar válogatott. 14-18

31. Wyszomirski érkezik a lengyel kapuba, első két támadásából egyik csapat sem tud betalálni.

II. félidő

30. Iváncsik Tamás két perccel a félidő vége előtt robogott végig a pályán, a labdát szmal lába alatt pattintja a hálóba!! Huszáros hajrával vezetünk 2 góllal az első félidő után!!!! 14-16

30. Zsinórban öt magyar gól!  Mocsai Tamás révén.

29. Góóól!!! Iváncsik Tamás gyorsindításból talál be, 14-10-ről egyenlítünk!

28. Fazekas magabiztosan védi Tkaczyk lövését, akit az ellentámadásban az Ilyés elleni szabálytalanságért kiállítanak. Iváncsik Gergő villámgyorsan használja ki balszélről az emberelőnyt! Kiváló! A lengyelek 5 perce nem tudtak betalálni. 14-13

27. Mocsai gyönyürűen pókhálózta ki a rövid felsőt, a magyar csapat legjobbja ma!! Bogdan Wenta időt kér, három perc van hátra a félidőből. 14-12

26. sokadik labdánkat adjuk el támadásban, nagyon kapkodunk. Nyugodtabban srácok, játszatok ziccerig!!

24. zubai harcol ki hetest, Iváncsik Gergő magabiztosan értékesíti. Megint három a különbség. 14-11

23. Szééép! Mocsai gól, de Grabarczyk lerohanásból növeli az előnyt. 14-10

22. Jurecki sajnos tarthatatlan beállíóban, két védónk sem tudott vele mit kezdeni. Érik a magyar időkérés, Szmal is kezd belejönni a kapuban. 13-9

21. Tluczynski és Iváncsik Tamás gyors gólváltása. 12-9

20. Tluczynski a legeredményesebb lengyel játékos a vébén, most először talál be. De Császár is!! Jurkiewicz válaszol villámgyorsan. Nem a védekezésről szólnak az utóbbi percek. 11-8

18. Iváncsik Gergő magabiztosan értékesítette elős hetesünket!! Zaremba megint bevágja, ki kell lépni rájuk!! 9-7

16.  Fazekas újabb bravúrt mutat be, Kuchczyskiszélről eleresztett lövésétfogja meg. Támadásban sokadjára veszik el tőlünk a labdát a francia bírók. Jureckit nem tudjuk megállítani. 8-6

15. Bielecki újabb bombáját lábbal hárítja Fazekas, Mocsai indításból szerzi második gólját! 7-6

14. Bielecki hatalmas átlövésével először mennek kettővel a lengyelek. Ki kell lépni fiúk!! 7-5

12.  Kuchczyski szélsőgóljára Ilyés válaszol, Grabarczyk Fazekas lába alatt pattint a hálóba. Vezetnek a lengyelek. 6-5

11. Perez tüntette el Jureckit, megint emberhátrányban vagyunk két percig. Megszerezzük a labdát, de a francia játékvezetők visszafújják. Szerencsére Fazekas véd, kivédekeztük!!

10. Bielecki bombája bevágódik a kapufáról. 4-4

9. Góóól! Emberhátrányos találat Ilyés átlövése révén, megint vezetünk!! 3-4

7. Jurecki 0-3 után villámgyorsan kiegyenlít. Emberhátrányban vagyunk Mocsai kiállítása miatt. 3-3

6. Zaremba szerzi meg az első lengyel gólt, hat perc után. Jó csere volt, második találatát is belövi. 2-3

5. Szmal első védése, Mocsai Tamáson fogott ki. Bogdan Wenta máris lecserélte kezdő jobblövőjét, Lijewskit!

4. Ilyés pattint Szmal lába alatt a kapuba, gyönyörű lövés!! 0-3

4. Jaszka lövése mellémegy, Fazekas pedig védi Bielecki bombáját!!

2. Kivédekezzük a második támadást is, Mocsai Tamás pedig betalál!!! Remek kezdés!! 0-2

1. A lengyelek kezdik a meccset, de mi szerezzük meg a vezetést Iváncsik Gergő révén!! 0-1

18:00 A két csapat jól ismeri egymást, legutóbb január 8-án, az Újévi Kupa döntőjében játszottak 31-31-es döntetlent.

17:59 Hamarosan kezdődik a sorsdöntő mérkőzés: a tét a 7. hely és az olimpiai kvalifikáció! Az arcokon egyértelműen látszódik a feszültség.

A középdöntőt két vereséggel (Franciaország és Spanyolország ellen) és egy győzelemmel (Németország ellen) zárta a magyar férfi kézilabda-válogatott, ez negyedik helyet ért az I-es számú csoportban.

Iváncsikéknak így a saját kezükben maradt a sorsuk az olimpiai kvalifikációs tornára való kijutás szempontjából, a svédországi világbajnokságról ugyanis az aranyérmes gárda automatikusan, a 2-7. helyezettek pedig selejtezők révén juthatnak ki a 2012-es nyári olimpiai játékokra.

Egyetlen erőpróba vár már csak a fiúkra, a tét szempontjából az eddigi legnehezebb. Lengyelország válogatottja az előző két világbajnokságon ezüst -és bronzérmet szerzett, Svédországba is a végső győzelem egyik esélyeseként érkezett.

Bogdan Wenta fiai három győzelemmel kezdték szereplésüket (Szlovákia, Chile és Dél-Korea ellen), aztán jött a két skandináv szupercsapat a házigazda háromkoronások (21-24) és a Dánia elleni (27-28) vereség. Bieleckiék Szerbia ellen (27-26) javítottak mérlegükön, de a középdöntő-kör utolsó fordulójában megint kikaptak, akkor a horvátoktól. (28-24) Így az érmek helyett "csupán" a 7. helyért léphetnek pályára: nagy a csalódás a lengyelek háza táján, pénteken viszont számukra is az eddigi legfontosabb mérkőzés következik a magyar válogatott ellen.

A két csapat jól ismeri egymást, legutóbb egy vb-felkészülési tornán, a gdyniai Újévi Kupán találkozott egymással, január 8-án.  Ilyésék remekül kezdték az akkori találkozót, az első félidő nagy részében vezettek is, a lengyelek azonban a szünetre 16-16-ra alakították az állást. A második játékrészben szintén fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó percben kivédekezett lengyel támadással pedig 31-31-es döntetlent ért el a csapat a, begyűjtve ezzel a tornagyőzelmet.

Természetesen egy felkészülési mérkőzés végeredménye nem mérvadó egy olimpiai kvalifikációs helyről döntő mérkőzés előtt - a lengyelek akkori teljesítményén látszott is, hogy nem adtak bele anyait-apait - de tegyük hozzá gyorsan, hogy a kupán nem lépett pályára a válogatottban Iváncsik Gergő, Pérez Carlos és Fazekas Nándor sem. Ők pedig vannak akkora klasszisok, hogy teljesítményükkel akár egy egész mérkőzés sorsát eldöntsék.

Mi lehet a siker receptje? Támadásban a lengyelek masszív, hatos falas védekezését gyors és jól szervezett irányítójátékkal, valamint az átlövőink (Pérez, Ilyés, Mocsai) és a két szél helyzetbe hozásával tudjuk feltörni. Játékosainknak külön párbajt kell vívni a kaput féltve őrző világklasszissal, Szmallal is: nem véletlenül lett a világ legjobb kézilabdázója 2009-ben.

Védekezésben a lengyel nehézbombázók, elsősorban Bielecki és Lijewski kikapcsolása lehet döntő tényező. A lengyelek játéka a belső emberekre épül, az átlövő-beállós kapcsolat levédekezése ugyancsak sorsdöntő lehet.

Miben bízhatunk? A magyar csapat az egész világbajnokságon - az Izland és Franciaország elleni meccs kivételével - jó formát mutatott, lendületes és ötletes támadásokat vezetett, védekezésben pedig remekül működött a fal és a kapusok közötti összhang. A Mocsai-csapat legnagyobb erénye azonban kétségkívül hatalmas küzdeni tudása, a srácok már sokszor megmutatták a világbajnokságon, hogy nem adják fel a harcot az utolsó másodpercig.

Ez pénteken sem lesz másként, bízzunk a bravúrban!