KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KOREAI_FERFI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Ezt is kiharcoltuk: újabb magyar hőstett 2009. január 27. 15:51 A horvátországi férfi kézilabda-világbajnokságon szereplő magyar válogatott a zágrábi középdöntős szakasz zárónapján végletekig kiélezett hajrában Svédország után a Koreai Köztársaságot is egyetlenegy góllal múlta felül. A mérkőzés legjobbja Császár Gábor volt, akinek helyén volt a keze és a szíve is, kulcsfontosságú pillanatokban biztos kézzel értékesítette a hétmétereseket. A szlovákok kikaptak a svédektől, mehetünk az ötödik helyért: a németek ellen.

Peking 2008, férfi kézilabda: Dániáé lett a hetedik hely 2008. augusztus 24. 03:59 A dán férfi kézilabda-válogatott megszerezte a hetedik helyet a pekingi olimpián, miután a helyosztón 37-26-ra legyőzte a Koreai Köztársaság együttesét.

Peking 2008, férfi kézilabda: lengyel győzelem Korea felett 2008. augusztus 22. 09:58 Versenyben maradt az ötödik helyért a pekingi játékokon a lengyel férfi kézilabda-válogatott miután 29-26-ra megverte Korea legjobbjait.

A spanyolok is legjobb négy között 2008. augusztus 20. 15:51 Franciaország, Izland és Horvátország után a spanyol férfi kézilabda-válogatott is bejutott az elődöntőbe a pekingi nyári olimpiai játékokon. Az első félidőben ugyan a koreai és az európai együttes fej-fej mellett haladt, ám szünet után az ázsiai együttes megroppant, és volt egy olyan tizennégy perces időszak, amikor képtelen volt gólt dobni.

Peking 2008, férfi kézilabda: koreai győzelem Egyiptom ellen 2008. augusztus 16. 06:22 Két gólla 24-22-re verte Egyiptomot a koreai férfi kézilabda-válogatott a pekingi ötkarikás játékokon. A B csoport mérkőzésén nagy volt a küzdelem, végül az utolsó két percben két gólt is dobott Won Csul Paek, ezzel megszerezve csapatának a két pontot.

Peking 2008, férfi kézilabda: izlandi vereség a koreaiak ellen 2008. augusztus 14. 09:44 Két bravúros győzelmet követően – Oroszország, Németország - Izland egygólos vereséget szenvedett a Koreai Köztársaságtól a pekingi olimpiai férfi kézilabda tornájának harmadik fordulójában. A dél-koreaiak viszont a dánok elleni egygólos siker után újabb európai csapatot vertek minimális különbséggel.

Peking 2008, kézilabda: koreai győzelem a dánok ellen 2008. augusztus 12. 14:46 A Koreai Köztársaság ha nehezen is, de egy góllal verte a dán válogatottat a B csoportban a pekingi játékok férfi kézilabdatornájának mérkőzésén.

Peking 2008, kézilabda: a németek nehezen hozták a kötelezőt 2008. augusztus 10. 11:25 A német férfi kézilabda-válogatott az esélyeknek megfelelően, 27-23-ra nyert a Koreai Köztársaság ellen a pekingi olimpia férfi kézilabda tornájának B csoportjában. Bár a végeredmény sima mérkőzést sejtet, a papírforma igazolásáért nagyon keményen meg kellett dolgozniuk a világbajnoki címvédő németeknek.