KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "IZLANDI_FERFI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
Elmaradt a bravúros kezdés a vébén 2011. január 14. 18:31 Az olimpiai ezüstérmes Izland jelentette az első akadályt a férfi kézilabda válogatott számára a svédországi világbajnokság első fordulójában. Iváncsikék a félidei háromgólos hátrány után közel álltak egy nagyarányú vereséghez, a mérkőzés végére azonban szépíteni tudtak az eredményen. 32-26 lett a vége, folytatás szombaton Norvégia ellen.

Izland ellen kezd a magyar válogatott 2010. szeptember 28. 16:06 Az olimpiai ezüstérmes izlandi csapat ellen kezd a magyar férfi kézilabda-válogatott a jövő januári, svédországi világbajnokságon. Az ötkarikás kvalifikáció miatt is fontos tornán Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese ezt követően - ugyancsak Norrköpingben - a norvégokkal, majd - immár Linköpingben - a brazilokkal, a japánokkal és az osztrákokkal találkozik. Az erőviszonyok alapján elmondható, hogy az első két csata lesz a legnehezebb. A csoportból az első három helyezett jut a 12 csapatos középdöntőbe.

A gall kakas pekingi arany félkrajcárja 2008. augusztus 24. 11:06 Franciaország nyerte a pekingi játékok kézilabdatornáját, miután 28-23-ra verte Izlandot a döntőben. A szigetlakók az első tíz percben még vezetésre álltak, utána azonban elhúztak a Kékek, és behozhatatlan előnyre tettek szert. A franciák első olimpiai aranyukat szerezték a kézilabda-viadalok történetében, míg ellenfelük lógó orral és ezüstéremmel térhet haza.

Izlandi örömkönnyek a döntő kapujában 2008. augusztus 22. 16:41 Nem várt eredmény született a férfiak kézilabdatornájának második elődöntőjében a pekingi olimpián. Az izlandi válogatott 17-15-ös félidő után 36-30-ra mosta le a 2000-es sydneyi ötkarikás játékok bronzérmeseit, a spanyolokat. Az augusztus 24-i fináléban így Franciaország-Izland összecsapást rendeznek majd.

Barcelona után újra elődöntős Izland 2008. augusztus 20. 09:43 Megtörte a 16 éves átkot Izland férfi kézilabdacsapata a pekingi olimpián, miután 32-30-ra legyőzte a 2007-es vb döntősét Lengyelországot a negyeddöntőben. Az északi szigetország az egész mérkőzésen kezében tartotta az irányítást és ellenfelük ugyan több alkalommal is felzárkózott egyetlen gólra, mégis csak az 5-8. helyért folytatja. Izland sokat köszönhet a kiválóan védő Gustavssonnak és a csapatot remekül mozgató Valur Godjon Sigurdssonnak, így a barcelonai ötkarikás játékok után ismét bejutott a legjobb négy közé.

Peking 2008, kézilabda: izlandi döntetlen, sovány spanyol siker 2008. augusztus 18. 06:46 Nem bírt az izlandi válogatott Egyiptom együttesével a kézilabda férfi tornán Pekingben a B csoportban, miután 32-32-es döntetlen született. Az A csoportban a spanyolok hatalmas csatában, 36-35-re verték a brazil nemzeti csapatot.

Peking 2008, kézilabda: nem bírt egymással Dánia és Izland 2008. augusztus 16. 16:38 Gólgazdag, 32-32-es döntetlent játszott egymással Dánia és Izland a pekingi játékok kézilabdatornájának csoportmérkőzésén.

Peking 2008, férfi kézilabda: izlandi vereség a koreaiak ellen 2008. augusztus 14. 09:44 Két bravúros győzelmet követően – Oroszország, Németország - Izland egygólos vereséget szenvedett a Koreai Köztársaságtól a pekingi olimpiai férfi kézilabda tornájának harmadik fordulójában. A dél-koreaiak viszont a dánok elleni egygólos siker után újabb európai csapatot vertek minimális különbséggel.

Peking 2008, férfi kézilabda: Izland újabb bravúros győzelme 2008. augusztus 12. 16:21 Az Oroszország ellen aratott bravúros győzelem után újabb nagyvadat ejtett el az izlandi férfi kézilabda-válogatott a pekingi olimpián, miután a B csoport második fordulójában a vb-címvédő németeket is megverték.